Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531525/bmid_bez-nadeje-65c215c35fba3.png 4 2740 2740

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Hopeless, 2013

Interpreti: Veronika Khek Kubařová

martina1797
02.04.2021 5 z 5

Obdivuju schopnost Colleen Hoover okamžitě vtáhnout čtenáře do děje během prvních pár řádek. Knížka je opravdu nádherná a plná hlubokých emocí. Čte se jedním dechem. Asi už bych na to u téhle autorky měla být zvyklá, na začátku krásný román a pak nečekaný zvrat. Ale moc se mi líbí, že každá z jejích knih se věnuje i hlubším tématům. Rozhodně doporučuji přečíst.

NISA31
01.04.2021

Tahle knížka byla naprosto super. Řadím ji mezi své oblíbené.

Mabie
30.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek přeslazený, erotické scénky hooodně zdlouhavé, překombinované - zkrátka poslech tak akorát na dlouhé venčení psů. Druhá polovina knihy šokovala, po tak rozvláčném začátku to bylo ještě markantnější. Problematika zneužívání dětí rodičem je prostě hnus a k YA tohoto druhu mi vůbec nesedí.
Pro koho je příběh určen - pro mladé romantické duše? To asi ne. Nevěrohodné rozhovory mezi Holderem a Sky (tak běžně filozofují zamilovaní teenageři?), Sky a její flash paměť (vzpomínky z jejích pěti let se jí po 13 letech jen líhnou), Holder tak chápavý, empatický a ohleduplný (v pouhých 19!) - příšerně nereálné.
Knihu opravdu skvěle namluvila Veronika Khek Kubařová, ale z příběhu mám trochu “schizofrenní” pocit a vlastně se mi kniha jako celek nelíbila.

mirinda973
29.03.2021 3 z 5

Kam až může sahat fantazie autorů knížek? Colleen nezná hranice:o). Obdivuji její originální nápady na témata... První půlka byla tisíckrát omleté téma a teprve ve druhé jsem poznala autorčino psaní plné zvratů a překvapení. Ale tak nějak u mě pořád vyhrává Námi to končí a díky tomu mám autorku v oblíbených. Takhle kniha není špatná, ale znovu ji už číst nemusím.

Miška935
28.03.2021 5 z 5

Tohle byla kniha dost drsná a popravdě mi i ukapla slza. Dost silný příběh. Další skvělá kniha od Coleen

Kikityna19
06.03.2021 5 z 5

Totální, ale opravdu totální roztrhání na kusy...
Opravdu Epická zápletka, která ve mě vyvolala až pocity na zvracení a bezmoc, a nebudu lhát i pár slz mi ukáplo (a ten kdo tvrdí, že jemu ne, tak lže.. nebo prostě jen nemá srdce).
Fakt to je silný příběh, který ve mě opravdu zanechal stopu. A dlouho trvalo, než jsem se s příběhem vyrovnala a mohla číst další knihy.
Za mě nejlepší kniha od Colleen Hoover.

illca2
06.03.2021 5 z 5

Tak toto jsem nečekala. Úplná citová nálož! Ke konci už mi ukápla i slza. Je neuvěřitelné čim si Karen a Sky (Hope) musely projít! Knížka si zaslouží pravém hvězdičky.

Soulmate
26.02.2021 5 z 5

Kniha je neskutečně čtivá a dobře se čte. Autorka umí skvěle na čtenáře přenést emoce. Přečteno jedním dechem a opravdu mě to bavilo, ačkoliv to bylo místy smutné, ale i vtipné.

anngelina
24.02.2021 3 z 5

První polovina psaná hodně teenage stylem, asi už dávno nejsem cílovka. Vadila mi dlouhé monology hlavní mužské postavy, což se blíží sci-fi. Ale nakonec příběh zpracovává velmi zajímavé téma, jako YA doporučuji.

Janaves
21.02.2021 5 z 5

Dávám 5*, pěkný příběh, napínavý smutný i vtipný. Možná bych ubrala toho "cukrování" a "postelových a líbacích" scén.

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Skvělý příběh, u které si popláčete, ale i usmějete :)

Raislin
19.02.2021 5 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Jako vážně? Zase sedím a přemýšlím o knize, kterou jsem právě jedním dechem dočetla. Co k ní napsat... Nádherný, silný příběh se spoustou ran osudu! Zase slza ukápla a ne jen jedna! Ale nemůžu si pomoct. Knihy této autorky jsou prostě návykové!

RonnieSmithx
15.02.2021 3 z 5

Prvních sto stránek jsem si říkala, že tuhle knížku bych si více užila, kdyby mi bylo dvanáct, ale jak se příběh rozjel, tak jsem pochopila, že by to možná bylo na moje dvanáctileté já moc. Na začátku jsem opravdu vzpomínala na to, jak jsem četla příběhy na wattpadu, protože dialogy a děj byl velmi podobný. V jednu chvíli jsem přemýšlela, jestli by nebylo knihu lepší i odložit, protože jsem zjevně z young adult literatury vyrostla. Ale jak šel příběh dál, tak jsem si buďto zvykla anebo přestal být plný šílených puberťáckých řečí, takže jsem bez výčitek pokračovala dál.
Autorka tedy píše docela čtivě, ale její text je mířen na náctileté, což není úplně můj šálek čaje. Příběh byl dobře promyšlen a nejsmutnější na tom je, že takhle nechutní a zvrácení lidé opravdu jsou. Na druhou stranu je zase Dean až moc dobrý na to, aby by existoval, i když ty jeho výkyvy nálad by mě pravděpodobně odradily hned na začátku. Bez naděje je hezká knížka a určitě si od autorky ještě něco přečtu, abych viděla, jestli jsou všechny její knížky tak okatě pro náctileté a taky proto, že už na mě dávno čekají v mé knihovničce.

Kalima206
12.02.2021 5 z 5

Prokousávám se textem s tím pocitem, že je kniha spíš pro náctileté, ale nakonec se zakousnu tak, že čtu jedním dechem. CO, mě ale zarazilo (a řekla bych, že ta romantika už mě začínala trošku nudit) tak v tu chvíli, se to začalo hroutit, přišlo drama!

Občas už mi to přišlo trošku sci-fi, ale na druhou stranu, proč ne :)

Příběh je hodně zajímavý, líbí se mi i ta myšlenka a nakonec po uvážení dávám s klidným svědomím plný počet hvězdiček :)

Peslik
07.02.2021 4 z 5

Jéje to bylo bylo velmi čtivé, ke knize jsem přišla jak slepý k houslím a jsem za to moc ráda. Byl to takový relax pro mozek, občas jsem měla i problém knihu odložit a hlavně ubránit se pak slze bylo těžké.

veronika9761
31.01.2021 4 z 5

Velmi slibnej zacatek, i kdyz nejsem uplne cilovka téhle knihy. Pak uz jen patos. Skoda, mohlo to byt vsech 5 hvezd. Ale i tak to jsou solidni ctyri.

MOmoMO
28.01.2021 5 z 5

Hltala jsem každou stránku. Hooverová píše tak, že jsem knížku nechtěla odložit. Příběh mě zasáhl a dojal. Postavy mi přirostly k srdci. Kéž by bylo na světem víc takových Holderů. Určite doporučuji :)

maryska09
19.01.2021 4 z 5

Dobře napsaná, ale mírně přeslazená a dost průhledná kniha se snadno odhadnutelným koncem. Přesto neurazí a pro romantické duše doporučuji

KnihomolkaKatka
13.01.2021 5 z 5

Miluju tu knihu. Sama nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je to dojemná kniha, která je plná lásky, přátelství, bolesti, pocitů, rodinných tajemství a záhad.Do Deana Holdera jsem se zamilovala tak, že mi bylo až líto, že doopravdy neexistuje. Myslím, že přesně takový by měl být každý přítel - trpělivý, ochotný, empatický a láskyplný. Všem holkám a ženám přeju, aby někoho takového, jako je Holder našli. Kniha opravdu stojí za to.
A souhlasím s ostatními komentáři, že to, co udělal táta hlavní postavě, je naprosto neodpustitelné a zvrácené.

Opatov
10.01.2021 3 z 5

Skvělá zápletka, kterou bohužel zkazil přeslazený a zdlouhavý začátek. Druhá část lepší, i když některé vyličené události jsou těžko uvěřitelné a navíc občas nedávají smysl a jsou hodně vzdálené realitě.