Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1130/mid_carrie-ena-1130.jpg 4 4242 4242

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Carrie, 1974

LadyKet
24.06.2016 4 z 5

Na jeho prvotinu je to velmi povedené. Líbilo se mi střídání vyprávění s útržky z novinových článků a policejních vyšetření.

Svatoslav
21.06.2016 5 z 5

Carrie byla první Kingovou knihou. Carrie byla mou první Kingovkou. Carrie je a bude mou první Kingovkou, jež mě přivedla do náruče mistra děsu a donutila mě si od něj přečíst úplně vše. Ještě teď děkuji té náhodě, kdy mi kniha padla do oka. Děkuji!

Viky007
21.06.2016 4 z 5

Tahle kniha byla hodně zvláštní. Těžko říct, čím to bylo. Carrie mi přišla z jedné strany velmi nesympatická a z druhé strany jako dívka s nešťastným osudem, kterou jsem litovala. Hlavně na konci mi jí bylo opravdu líto.
A přestože je kniha tenounká, nečetla se mi zrovna snadno. Místy se to tak nějak táhlo, ale to je možná jen můj subjektivní pocit.

Jinak, škoda, že se tam neobjevil Charles Xavier. V takové verzi by to určitě dopadlo dobře :-D.

kayu
20.06.2016 5 z 5

Carrie zaujmula jednoznačně už od prvních stránek. Líbí se mi, že na celý "případ" se nahlíží z několika různých stran. Kdyby byla celá kniha z pohledu Carrie asi by nebyl zážitek tak intenzivní.

Loovenka
18.06.2016 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který mě opravdu zaujal. Díky filmu jsem našla tak skvělého spisovatele na horory Stephena Kinga, okamžitě jsem si musela koupit i knižní podobu, samozřejmě kniha byla ještě lepší, jen už jsem to měla takový nabouraný tím filmem.

Madluska
10.06.2016 3 z 5

Tak nevím - asi nikdy nepřijdu Kingovým knihám na chuť. Dlouhý pochod mě zklamal dost, tady bylo zklamání o něco menší, ale přece jen - pod tuhle už se aspoň podepsal, tak jsem čekala něco víc... Což o to, knížka je zajímavě napsaná - zejména ten skoro až postmoderní způsob využívání dalších dokumentů (knížek, novinových zápisů, výslechů atd.) měl něco do sebe, ale přece jen tímhle ozvláštňujícím prvkem asi sotva zakryjete šablonovitost (šikanovaná "superhrdinka", matka fanatička, nafrněná právnická dcerka) a i napětí vzalo zasvé, když hned od začátku (z nějakého důvodu?) vlastně víme, co se stane, jen nevíme jak. Myslela jsem, že přečíst si Carrie patří k základům, které by měl mít moderní člověk načtené. Dnes už vím, že bych mohla žít i bez ní. :-) P.S. King to trochu projel už tím, že jako chlap si troufl psát o menstruaci - co ten o tom ví?! :-D

Nikolas0311
20.05.2016 5 z 5

Carrie je zatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl rozhodně doporučuji všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všechno se mi na knize líbí. Přiznám se, že jsem jako první viděl filmovou verzi Briana De Palma, ale kniha se mi víc líbyla a její matka náboženská fanatička jí ve filmu na rozdíl od knihy moc šetří.
V knize Carrie víc trpí. Jejlepší je ještě, že mezi fantastickým příběhem jsou ještě úryvky z fiktyvních knih a novin např. Jmenuji se Sue Snallová, Temná stránka telekineze nebo Chamberlainské noviny

I_love_books
07.05.2016 4 z 5

Dobře napsaný horor, který zaujme.
Líbilo se mi, jak Stephen King sděloval příběh mnoha pohledy a způsoby, i když to někdy ztrácelo přehlednost.
U myšlenek v závorkách mi vadilo, že chyběla interpunkce, jinak se mi ale líbilo, jak autor sděloval myšlenky svých postav.
Kniha má dobré poselství, které je navíc vetknuté do zajímavého příběhu.
Chyby v překladu byly minimální, za to jsem ráda.
Dávám Carrie čtyři hvězdičky, kniha to byla velmi dobrá.

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Tahle kniha má u mně jedno veliké plus. Je napsaná naprosto perfektně, vymyšlená děsivě. Ale je to taky jediná kniha u které neumím říct, zda je lepší knižní, nebo filmové zpracování. Knihu jsem četla jedním dechem, nemohouce se odtrhnout. Film jsem sice v polovině klidně vypla, ale ten šok, když Carrie vystrčila ruku z hrobu je nezapomenutelný.

qydko
20.04.2016 4 z 5

Určitě nadprůměrná kniha, ale že bych z ní nějak učurávala, to asi ne.

Verisvlckova
11.04.2016 3 z 5

Kniha celkem dobrá, ale bohužel mě to moc nezaujalo. Až moc neuvěřitelný příběh, pro mě trošku zklamání.

Klacekzlesa
06.04.2016 4 z 5

Carrie mám ráda..

LucaMera
04.04.2016 2 z 5

Pro mě žádnej trhák. Je to jeho prvotina a tak (což ho částečně omlouvá) ale přišlo mi tam hodně věcí divných, neustálý závorky uprostřed vět, který mě rušily při čtení a musela jsem si větu kvůli nim přečíst víckrát, protože mi nedávala smysl. Výňatky z jiných knih mě nebavily a jen mě zdržovaly od hlavní dějové linky. Jinak v nich taky byly často spoilery, což mě celou dobu štvalo.
Vím že to asi bylo cíleně, ale v těch závorkách se autor (nebo překladatel, nevím) uplně vyprdl na nějaký čárky a všechny slova namrskal k sobě, takže z nich pak byl uplnej madlajs.
A navíc nemám ráda vulgární knihy, takže další mínus (ale uznávám, že tohle je čistě jen můj osobní problém).
Ale zase je tady dobře ukázáno, jak někteří lidé dokáží být pěkní zmetci.
No zkrátka jsem ji dočetla jen proto že ji máme v maturitní četbě.
Tohle byl u mě asi trochu přešlap, nevím jestli dám Kingovi ještě šanci ale zatím to neplánuji.

marek6463
23.03.2016 3 z 5

Kniha je lehce nadprůměrná,ale na to,že se jedná o první dílo Kinga tak je to perfektní.

mrliš
12.03.2016 4 z 5

Svižné, pěkné čtení. Dal bych plných pět hvězdiček, ale nedám z důvodu, že je na takto krátký příběh použito tolik vedlejších postav, že se v nich nedá moc dobře orientovat. Jinak samotný příběh Carrie je velmi poutavý. Knihu doporučuji.

lavazza
07.03.2016 5 z 5

Bala som sa.... bala som sa, ze umrem nudou.... docitala som len kvoli tomu, ze to malo len 200 stran.... prvotina, co som od kinga precitala a este si veru premyslim, ci siahnem po inej knihe tohto autora....aj ked musim priznat, ze filmy na motivy jeho knih mam velmi rada...aj carrie ako film ma bavil viac.... a to sa mi zatial u ziadnej inej knihy nestalo... iba u kinga :(

Thackery14
06.03.2016 4 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga. Nenadchla, ale ani nezklamala, byť i přes nízký počet stránek jsem se musela do čtení trochu nutit a rozhovory s policií už prostě jen přeskakovala.

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila.Velice napínavé a krvavé čtení :-)
Jediné,co mi tak trochu vadilo je to,že tam autor vkládal úryvky z jiných knih.Člověk se kvůli tomu nemůže pořádně začíst do děje.Konec mohl být mnohem lepší,ale jinak dobré počtení.

YvLeZa
01.03.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle, bavila mě, ale někdy mi docela vadily ty úryvky z jiných knih. Čistě příběh Carrie byl napínavý, děsivý a někdy jsem se úplně vžila do její situace. Hezky popsáné pasáže, příjemný horor za 4*.

TheMelorry
20.02.2016 4 z 5

Tohle byla moje první kniha od Kinga a musím říct, že se mi docela líbila. Nejdřív jsem viděla film a byla jsem překvapené, že se od sebe (kromě konce) s knihou ani moc nelišily. Nebyla to vůbec špatná kniha a určitě to není poslední co jsem od autora přečetla...