Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533078/bmid_carrie-65ddfe4c778ff.jpg 4 4254 4254

Když se rozhodnete šikanovat telekinetičku, počítejte s děsivou odplatou... Carrie Whiteová to měla v životě těžké. Vyrůstala bez otce pod ubíjejícím dohledem své matky, náboženské fanatičky, a spolužáci na střední se s ní zrovna nemazlili. Nešťastné děvče se stalo vysmívanou obětí ostatních dětí, která často nenacházela zastání ani u dospělých. Ovšem pravda o tom, jak moc „jiná“ ve skutečnosti byla, vyšla najevo až v průběhu maturitního plesu, kdy se krutý žert na její účet zvrhl v krvavou lázeň. Tragická událost, která navždy poznamenala život obyvatel města Chamberlain ve státě Maine, se záhy stala předmětem vyšetřování, jehož závěry autor svým čtenářům předkládá zároveň se samotným příběhem Carrie – dívky obdařené telekinetickými schopnostmi, která se vinou nešťastných okolností proměnila v anděla smrti... První vydaný román amerického mistra hororu se dočkal již několika filmových adaptací, z nichž tou nejznámější zůstává snímek Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v titulní roli. „Samotná Carrie je fascinující postava: archetyp (zraněná dívka s paranormálními schopnostmi), k němuž se King později opakovaně vracel a který si čtenáře snadno podmaní.“ – James Smythe, The Guardian . „Stephen King nemohl svou autorskou dráhu začít lépe! Bravurně napsaná sonda do světa šikanované dívky.“ – Robin Červeňák, Fantasya.cz... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Carrie, 1974

iva23
28.02.2014 2 z 5

Carrie řadím do jedné z nejpřeceňovanějších knih.

kjubik
28.02.2014 3 z 5

Moje první Kingovka. Je pravdou, že jsem od knihy očekával mnohem víc. Knížka mě ale vtáhla a zhltl jsem ji za jediný den. Jiné knížky od Kinga jsou určitě lepší. A myslím si, že je nejlepší začít právě s Carrie, protože to není nijak náročné čtení a čtenář se tu seznámí s Kingovo stylem psaní.

Manyna
27.02.2014 4 z 5

Šikana je strašná věc, naštěstí jsem ji nikdy nemusela na vlastní kůži pocítit. Nemám zkrátka ráda, když se někdo povyšuje nad mladší či slabší jedince, proto jsem ji ani nikdy neprovozovala. O to horší je, že děti dokážou být hodně zlé a vybočujete-li jakýmkoliv způsobem, dají vám to patřičně najevo. Carrie byla jiná, ale taky proč ne, každý člověk je jedinečný. Měla matku, která byla náboženská fanatička a svoje dítě od mala týrala a přála si její smrt, to asi dítěti moc nepřidá, když ví, že ho matka nesnáší. Měla spolužáky, kteří ji terorizovali, protože se vyhýbala obvyklým standardům chování a vzhledu.... v malé (mladé) Carrie narůstal pocit, dusivý a tíživý, chuť po pomstě......a pomstila se a s velkou parádou like a boss.

mauvais-ange
25.02.2014 4 z 5

Moc dobrá kniha, líbily se mi prostřihy do studií o Carrie i do výslechů...Celkově zajímavé, jen se mi nelíbilo, že bylo řečeno brzo, že se něco "velkého" stane...Raději bych byla na konci více šokovaná :-)

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Krásný počtení :)

Ladys
14.02.2014 2 z 5

V době prvního vydání to byl hit, ale já nevím proč. Sice jsem to dočetl, ale nijak mě to nenadchlo

Miš
07.02.2014 4 z 5

Carrie je moje první knížka přečtená v elektronické podobě ve čtečce. Moc pěkně se to četlo, až jsem se divila, že už je konec. Rozhodně mě to naladilo k přečtení dalších autorových knih.

gudaska
25.01.2014 1 z 5

Dost jsem se na Carrie těšila a musím říct, že jsem byla nakonec zklamaná. No asi jsem čekala dost něco jiného...Ale i tak má tato knížka svoje kouzlo.

manau
22.01.2014 3 z 5

Podle mě už Stephen King napsal o hodně lepší knížky, pořád nám ve škole hučí do hlavy, jak je to úžasný spisovatel, ale abych pravdu řekla, tahle knížka mi nějak úžasná nepřišla... Samozřejmě byli tam pasáže, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, ale v určitých částech knihy sem se musela hodně přemlouvat abych to dočetla... Ale jsem ráda, že tuhle knížku nezlikvidoval jak měl v plánu, a že ho Tabitha přemluvila ať ji nechá vydat :)

Arry
21.01.2014 3 z 5

Některé pasáže knihy, zejména o křesťanské fanatické matce byly zajímavé, stále se však dle mého jedná spíše o průměrný příběh ze středoškolského prostředí o dívce s telekinetickými schopnostmi.

miuk
19.01.2014 2 z 5

Čekala jsem totální horor, hnus a ono tohle...chudák Carrie, šikanovaná, toužící po normálnosti...

proton
19.01.2014 4 z 5

Pěkný napínavý příběh, chudák hrdinka, domácí násilí a šikana, i SF.

Market10
14.01.2014

Carrie je chudák. Už od začátku knihy jsem ji litovala a tak trochu jí rozuměla. Za to, že ji ostatní dívky považují za podivínku, sama ani nemůže. Teď se jen brání, sice dost drsně, ale má proč. King prostě nezklamal a i tato kniha mne velmi zaujala

mapet85
06.01.2014 5 z 5

Napriek tomu, že je to autorova prvotina, myslím, že autor splnil moje očakávania. Knihe nechýbalo napätie, akcia, mysterióznosť. Otáčal som stránku za stránkou a pomaly sa blížil k desivému rozuzleniu. Úryvky z vedeckých štúdií a novín len zvýrazňovali autentickosť príbehu. Odporúčam a teším sa na ďalšie autorove knihy. Myslím, že všetci čo šikanovali v detstve autora si povedali po dočítaní tejto knihy, že ešteže Stephen King nemal telepatické shopnosti. :)

NatalieHaltuf
02.01.2014 5 z 5

I když je to prvotina, pro mě je to absolutní jednička. Přečtená jedním dechem! Skvělé byli ty útržky z výslechů, článků a výpovědí. Jsem absolutně spokojená!

laydee
29.12.2013 3 z 5

Knížku jsem dostala letos k Vánocům a byla jsem nadšená- zalezla jsem si pod deku, pěkně sama doma a hltala každou stránku. U knížky jsem usnula a milovaná Carrie mě strašila ve snech. Do nedávna jsem nevěděla, že knížka je Kingova prvotina a musím říct, že dobré. Ten náboženský fanatismus mi tam sednul jak prdel na hrnec. Líbili se mi i ty úryvky z novin a výslechů atd, to tomu dodávalo na skutečnosti ale někdy mě brzdili. Dávám *** protože jsem ještě nečetla všechny knihy od Kinga.

Vanous84
27.12.2013 4 z 5

Jako prvnotina celkem dobre .... trosku sviznejsi by to mohlo byt, ale jinak se to cetlo pekne.

popomala
26.12.2013 4 z 5

Jelikož jsem u Kinga zvyklý na víc, dávám 4. Ale sama o sobě je to super knížka, která stojí za to přečíst.

yank3e
25.12.2013 4 z 5

I první autorova knížka se dobře čte, jen ty úryvky z novin a různé výpovědi, kterými je proložená, někdy zbytečně zdržovaly a jen natahovaly text.

kilometr
13.12.2013 5 z 5