Cesta do Ixtlanu

Cesta do Ixtlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545427/bmid_cesta-do-ixtlanu.jpg 5 84 84

Castaneda série

Carlos Castaneda byl člověk, který má v literatuře faktu své nezaměnitelné místo. Ne snad, že by to byl suchý dokumentarista, popisující události vedoucí k rozpoutání druhé světové války nebo pozadí útoku na Pearl Harbour. Ono i označení „literatura faktu“ je velmi zavádějící. Věci, které Castaneda popisuje, jsou subjektivním podáním jeho vztahu s donem Juanem, příslušníkem kmene Yaqui ze severozápadního Mexika. Jde o jakýsi ucelený soubor nazírání člověka, jeho podstaty, schopností, vědomí, vnímání reality i smyslu bytí a všech jejich vzájemných vztahů a zákonitostí tak, jak je během mnoha staletí odhalili a popsali čarodějové a mudrci tohoto kmene.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Volvox Globator

Journey to Ixtlan, 1992

Leonora
24.03.2023 odpad!

Jsem si vědoma, že by bylo lepší začít prvním dílem, ale holt se ke mně dostal tenhle výplod...
No, vyslechla a přečetla jsem už v životě hodně duchovna - moudra i nebezpečných blábolů. Tohle se blíží druhé variantě. V ničem jiném jsem nenašla takový nedostatek respektu. Končím, sotva jsem začala, a říkám rovnou, že tenhle šarlatán u mě druhou šanci nedostane, ani kdyby se jeho uctívači na hlavu stavěli.

6290
21.01.2021 5 z 5

Buď je to celé o Don Chuanovi pravda anebo je Castaneda génius, který to sám objevil.

gbrgbr
13.12.2020 5 z 5

Nadčasové dílo. Je v něm mnoho pravdy. Mnoho informací o šamanismu. Povinná literatura pro všechny, které tento svět zajímá.

kamibe
09.10.2020 5 z 5

Pro mne je i tahle další Castanedova kniha velmi poutavé čtení. Indiánští čarodějové mě fascinují a poutá mě i to, že Carlos vytrvale, i když mnohokrát nerad, tou cestou jde a nechává se donem Juanem vést, přestože má strach. Jsem ráda, že píše o sobě tak otevřeně všechno, co se mu dělo, co se s ním dělo, co prožíval a pociťoval. Knihu beru jako seznámení s něčím, o čem nemáme ani ponětí, i když mnozí jiní také nahlížejí do jiných světů. Nakonec se to jejich učení v některých ohledech blíží i k východním naukám.

witiko
17.01.2018 5 z 5

Není moc knih, které by člověka dokázaly změnit tak jako tahle. Vlastně to není kniha, ale iniciační rituál. Pokud se vše stalo a dělo opravdu tak, jak autor píše, je to neuvěřitelné. Pokud si vše vymyslel, pak byl geniální.

FiliaNoctis
09.12.2017 5 z 5

Cesta do Ixtlanu, ktorá nikdy nekončí ...

vejnar
31.05.2014

První polovina se mi líbila, napsal jsem si i pár zajímavých poznámek. Druhá půlka mě ale moc nebavila, už se to dost opakovalo, škoda.

Joges
29.11.2011 4 z 5

Zvláštní to kniha. Zprvu máte chuť ji odložit, pokud však u čtení vydržíte a čtete dál, kniha vás jistě zaujme. Mně tedy zcela dostala. Carlos Castaneda popisuje v knize setkání s novodobým šamanem donem Juanem, který jej svým způsobem učí nazírat na svět.