Cesta do Ixtlanu přehled

Cesta do Ixtlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545427/bmid_cesta-do-ixtlanu.jpg 5 84 84

Castaneda série

Carlos Castaneda byl člověk, který má v literatuře faktu své nezaměnitelné místo. Ne snad, že by to byl suchý dokumentarista, popisující události vedoucí k rozpoutání druhé světové války nebo pozadí útoku na Pearl Harbour. Ono i označení „literatura faktu“ je velmi zavádějící. Věci, které Castaneda popisuje, jsou subjektivním podáním jeho vztahu s donem Juanem, příslušníkem kmene Yaqui ze severozápadního Mexika. Jde o jakýsi ucelený soubor nazírání člověka, jeho podstaty, schopností, vědomí, vnímání reality i smyslu bytí a všech jejich vzájemných vztahů a zákonitostí tak, jak je během mnoha staletí odhalili a popsali čarodějové a mudrci tohoto kmene.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Volvox Globator

Journey to Ixtlan, 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta do Ixtlanu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Leonora
24.03.2023 odpad!

Jsem si vědoma, že by bylo lepší začít prvním dílem, ale holt se ke mně dostal tenhle výplod...
No, vyslechla a přečetla jsem už v životě hodně duchovna - moudra i nebezpečných blábolů. Tohle se blíží druhé variantě. V ničem jiném jsem nenašla takový nedostatek respektu. Končím, sotva jsem začala, a říkám rovnou, že tenhle šarlatán u mě druhou šanci nedostane, ani kdyby se jeho uctívači na hlavu stavěli.

6290
21.01.2021 5 z 5

Buď je to celé o Don Chuanovi pravda anebo je Castaneda génius, který to sám objevil.

gbrgbr
13.12.2020 5 z 5

Nadčasové dílo. Je v něm mnoho pravdy. Mnoho informací o šamanismu. Povinná literatura pro všechny, které tento svět zajímá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta do Ixtlanu v seznamech

v Právě čtených6x