Cudzinka

Cudzinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468876/bmid_cizinka-9X1-468876.png 4 2391 2391

Cizinka / Outlander série

Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času. Píše sa rok 1945 a Claire Randallová, ktorá slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra, sa po nastolení mieru znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou. Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Ako si v tejto situácii poradí žena zvyknutá na prísnu racionálnosť dvadsiateho storočia? Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža, ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona. Jamie, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase? Dokáže si vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Outlander, 1991

MidoriHotaru
14.08.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem nejdříve doporučila mamce jelikož jsi ji většina lidí chválí, ale když jsem jí přinesla domů a viděla jak je tlustá tak jí ani neotevřela. Mě knihy bylo líto, proto jsem se do ní pustila. Děj se mi ze začátku přišel nudný, ale potom když se hlavní hrdinka dostala o 200 let zpátky tak se mi začal líbit a líbil se mi až dokonce. Samozřejmě se pustím do dalších dílů, protože mě zajímá jak to dopadne s hlavními hrdiny.

martina2704
10.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla chuť Cizinku odložit a už se k ní nevracet, tak moc mi Claire a Frank lezli na nervy. Jakmile se ale Claire ocitne v 18. století, děj se rozjede a já nemohla přestat číst. Líbilo se mi, že postavy nejsou černobílé a vyvíjí se a nikdo vlastně není úplný záporák nebo klaďák. Konec byl na můj vkus opět trochu natažený (ty debaty v klášteře bych si klidně odpustit mohla), ale jinak se mi Cizinka líbila a Vážku v jantaru určitě taky nevynechám.

daza.dt
03.08.2017 5 z 5

Sice také zastávám názor, že je lepší nejdříve číst knihu a teprve pak vidět filmové provedení, ale v tomto případě mě oslovit seriál a díky němu jsem si sehnala knihu. Navíc jsem fanynka tlustospisů a 664 stránek je ideální rozměr. :)
Za mě tedy 100% spokojenost, kniha se čte dobře, rychle - rozhodně doporučuji všem, kteří ještě váhájí zda číst.

Lucy2211
23.07.2017 5 z 5

Má nejmilejší kniha, kterou mohu číst neustále dokola a dokola. Už jsem jí přečetla několikrát a rozhodně si jí přečtu zas. Příběh Claire, do které jsem se doslova vcítila, jen tak nezapomenu. Její láska k Jamiemu, do kterého se nejde nezamilovat, byla uchvacující. Navíc, prostředí Skotska, země, kde jednou chci zapustit své kořeny, tomu nasadilo korunu. Když se řekne nejoblíbenější kniha, vybaví se mi právě Cizinka!
Obdivuji Dianu Gabaldon za její mimořádný spisovatelský um! Kdykoli mám špatnou náladu, nebo jen mám "čtenářskou krizi," kdy se mi nechce číst, tato kniha mě vždy perfektně vyléčí :-)

Doporučuji všem milovníkům Skotska, historie, Anglie, historických románů, knih Diany Gabaldon nebo jen čtenářům, kteří přivřou očko nad cestování v čase a nechají se zcela pohltit dech beroucím příběhem lásky, naděje, zrady, křivdy, ale i oddanosti.
Za mě plný počet hvězdiček, dala bych jich klidně tisíc, kdyby to šlo :-)

sebemi
19.07.2017 5 z 5

Ke knize mě přivedl seriál a příběh Jamieho a Claire jsem si zamilovala! Nevadí mi ani počet stran, které mohou někoho odrazovat. Úžasné čtení a k tomu krásy Skotska, co víc si přát.

AllyKumari
18.07.2017 2 z 5

Vcelku nudná kniha, která spíš než příběh vyprávěla o osobních fantaziích autorky. Sex je dobrá věc, ale pokud je to prakticky to nejdůležitější v knize o 600 stranách (a přitom ta kniha není vedená jako erotika) brzo se začne čtenáři zajídat. Co mne však nejvíce rozladilo bylo neustále používání znásilnění a pokusů a něj k tomu, aby se děj posouval dál, jako by neexistoval jiný způsob. A samozřejmě ten největší padouch je vlastně homosexuál. Ach jo.

Deny95
14.07.2017 5 z 5

Miluju seriál a kniha je skvělá! Určitě budu chtít číst i další díly. Moc dobře se kniha čte. Doporučuji!

Simona02
08.07.2017 4 z 5

Príbeh ma zaujal už čo sa týkalo anotácie, obľubujem knihy ktoré sú buď písané v minulosti alebo sú rôzne prepojené z minulosťou a súčasnosťou, a cestovanie v čase je už len bonus. Sadol mi aj štýl písania autorky. Knižka aj napriek väčšiemu počtu strán sa dala z ľahkosťou čítať, nenudila som sa a ku knižke som sa vracala ..dalo by sa povedať s radosťou.

Musím vyzdvihnúť veľmi pekné prepojenie zo súčasnosťou, čo bol spomínaný rok 1945 a minulosťou 18. storočím. Z prostredia bojov, nenávisti, vrážd a nespravedlnosti, obohateným o rôzne informácie ako sa v tej dobe žilo. Nebolo to najjednoduchšie, ľudia nemali také vymoženosti ako v 20. storočí, predsa je to už o 200 rokov neskôr a bolo objavených mnoho vecí ktoré uľahčovali prežitie na tejto zemi, a predsa si vedeli vystačiť aj v tej dobe, s tým málom čo mali. A nie len tento postreh stojí za spomenutie. Príbeh ako taký sa mi páčil. Taktiež veľmi pekné detailné popisy vecí aj celkového diania. Vo vlastnom záujme mám v pláne si prečítať aj ostatné diely tejto rozsiahlej série. Určite odporúčam!

mapet85
07.07.2017 4 z 5

Prvá časť pomerne rozsiahlej série nás privádza na čarokrásnu Škótsku vysočinu, kde sa hlavné postavy Claire a jej manžel Frank po skončení druhej svetovej vojny v roku 1945 vydávajú na svoju druhú svadobnú cestu. Pokojný pobyt sa však zmení, keď sa Claire pôsobením magických síl presunie dvesto rokov do minulosti, do roku 1743. Tu je Claire nútená zvykkúť si na nový život bez vymožeností a výhod dvadsiateho storočia navyše v období bojov medzi angličanmi a škótskymi klanmi. Jej život sa zamotáva a skomplikuje sa ešte viac, keď sa zoznámi so škótom Jamiem.

Cudzinka je kniha plná lásky, intríg, zrady, napätia a napínavých zvratov. Veľmi príjemné a pre mňa obľúbené postavy vyvažuje svojou nesympatickosťou a brutálnosťou postava kapitána Randalla, priameho predka Franka, ktorý dá poriadne zabrať niektorým postavám.

Suma sumárum, veľmi pútavý príbeh, s postavami, ktoré si obľúbite. Rovnako odporúčam aj seriál, ktorý hodnoverne kopíruje knihu. :-)

martina.culik
07.07.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala poté, co jsem četla recenzi seriálu. Raději nejprve čtu knihu, než se dívám na filmové zpracování, tak jsem se do toho pustila. Děj knihy i postavy mě chytly a bavily mě. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Nějaký ten překlep bych ještě přehlédla, ale občas mi přišlo, jakoby chyběla část nebo i celá věta a přišlo mi, že párkrát byly zaměněné jednotky míry (stopy a palce). Možná je to ale jen můj pocit, kvůli kterému mi četba trvala déle než jsem zvyklá, protože jsem některé odstavce četla dvakrát.
Přesto se určitě po nějaké pauze pustím do dalších dílů. Zajímá mě, jak se bude osud postav vyvíjet nadále a chci si vše přečíst předtím, než začnu sledovat seriál.

Jessybelle
02.07.2017 5 z 5

Mám moc ráda knížky ze Skotska, takže jsem z ní opravdu nadšená. Už se pídím po dalších dílech.

Galánečka
29.06.2017 5 z 5

Cizinka byla pro mě milým překvapením. Ani jsem nečekala, že si postavy i Skotsko takhle zamiluji.

prestiggio
28.06.2017 4 z 5

Kniha celkom prijatelna aj ked to nie je moj najoblubenejsi zaner. Na moj vkus vela romantiky. Ale dobra na take dovolenkove citanie. Napriek vsetkemu som sa hned pustila do dalsej casti.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Historie,romance,fantasy dobře se to čte.Doporučuji

Dáduše
16.06.2017 4 z 5

Knihu jsem popadla úplně náhodou, aniž bych tušila, co je zač. Zhltla jsem 90 stran jako nic a poté už nešlo skončit:) Jen nebylo co číst. Rozjezd byl pomalý, ale už jsem v životě Claire až po uši:) Trochu mi vadily časté překlepy a nedostatky téměř na každé straně. Otázka zní, přečíst vše?

Kris@
14.06.2017 5 z 5

Cizinka je příjemné čtení, které vás chytne a do poslední strany nepustí. Romantické knihy moc nemusím, ale tahle mi sedla (konečně další autorka, co umí psát! ). Trochu mi vadilo, že čím vším nechala autorka Jamieho projít, myslím, že mohla trochu ubrat. Postavy jsou propracované a sympatické, líbí se mi styl psaní i doba, ve které se kniha odehrává. Dost mi vadily chyby v textu, za což ale Diana G. nemůže.

Nebudu už psát nic víc, ostatní se tu rozepsali dostatečně. Těším se na další díl, dobrá práce, Diano!

malamicka
13.06.2017 4 z 5

Ačkoliv nemám ráda historii jako takovou, po pár stranách jsem se začetla zřejmě díky promyšlené zápletce. Jediné co mi chybělo bylo to, že autorka nebrala v potaz, že by doba "Franka" neubíhala vůbec a prostě se zastavila. Stále počítá s tím, že za tak dlouhou dobu už ji musí hledat atd..
Tak jako tak byla poutavá a rychle jsem ji přečetla.

Janík61
06.06.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení

Eorin
29.05.2017 3 z 5

Byla jsem od knihy odrazována a přesto (nebo právě proto?) jsem se do čtení pustila.
Zpočátku to bylo sympatické, hodně se toho dělo, byly tam pro mě sympatické zajímavosti z historie, ale už mě trošku začínala štvát hlavní hrdinka. Přesto to bylo vcelku příjemné a svižné čtení a říkala jsem si, že proč ne?
Pak ale přišla "svatba" a po ní s prominutím kecy Jamieho - pochybuji, že by kdy sebeméně "znalý" muž něco takového kdy řekl. A někdy to až hraničilo s tím, co by spíš paní autorka "chtěla slyšet" a nebrala příliš v potaz uvěřitelnější realitu. A Claire? Štvala mě tak nějak pořád stejně. I děj mi mnohdy přišel takový nastavovaný, aby se vůbec něco dělo, ale ve výsledku mi to příliš promyšlené nepřišlo a autorka už se ani nezaobírala rozvíjením charakterům, jako spíše tím, kde a jak nechat Claire s Jamiem "samotné".. a mnohdy se ani o tu samotu nesnažila.
No, jediná věc, která mě donutila se nad knihou pozastavit a zamyslet, byla časová rovina příběhu. Respektive, jak samotný čas v knize funguje. Claire doba se mohla "zastavit" ve chvíli, kdy prošla kamenem, koneckonců cestovala zpátky v čase. Ona ale byla skálopevně přesvědčená, že "její doba" plyne dál i bez ní.. Ano, proč ne? Jen mi to přijde zvláštní. Nebylo tam ani jednou, že by se zamyslela i nad tím a trochu mi to vadilo.
Pak příběh s čarodějnicí - škoda, mohl být promyšlenější a zasahovat do děje více, či delší dobu. Takhle to byl zajímavý výkřik, pouze výkřik, nic víc. Odezněl a zmizel. Škoda.
Další díly číst nebudu, stačila mi anotace a je mi jasné, co se bude dít...

Alizon
19.05.2017 2 z 5

Mozna kdyby kniha nebyla oznacena jako "Literatura svetova, Romany, Historie" a bylo tam rovnou i "Pro zeny" necekalo by me takove rozcarovani - ale moje chyba, mela jsem si napred poradne precist anotaci a komentare nez jsem si ji koupila. Z knihy mam opravdu rozporuplne pocity, zacatek nebyl spatny, ale dej me nijak zvlast nevtahl, po strane 250 (svatba) jsem mela nekolikrat chut knihu odlozit (a asi bych to udelala nemit ji koupenou). Ne, nemam nic proti sexu v knize, ale pokud se dej na asi 40 stranach zredukuje (krome jedne bitky a popojizdeni sem a tam) na asi 6 sexualnich scen nejak me to prestava bavit. Kdyby alespon staly za to, ale napred je clovek rozpacity z chichotani se a myslenkovych pochodu protagonistu aby nasledne autorka dosla k nazoru, ze nevinnosti bylo moc a tak by to chtelo trochu (ano taky me to napadlo) padesati odstinu sedi v historickem havu. Zhruba na strane 400 uz me dej zacal bavit (konecne se tam resilo i neco jineho nez vztah dvou hrdinu). Kladem knihy byly zajimave postrehy ze zivota Skotu, nektere epizody (pribeh s carodejnici - zrovna ten ale mohla autorka vice rozvinout a odpustit si nejake to miliskovani, leceni nemocnych - dobre vymysleno, ze je Claire zdravotni sestra a muze se tak i v 18 stoleti dobre uchytit, boje mezi klany - i kdyz jen natuknute). Zapory - krome vyse uvedeneho nekdy autorce trochu nesedi casove udaje - zacatek knihy se odehrava v kvetnu, 2 světová valka tedy sotva skoncila a uz je vsude blahobyt, v obchodech dostatek zbozi, domy nove opraveny - opravdu? Jinde v knize se dozvidame, ze je Claire v minulosti 4 mesice, o par stran dal necele 2 mesice (kdyz secteme dobu pred a po svatbe). Nekdy me chovani hrdinu prislo ponekud podivne a rekla bych, ze i Claire by musela Jamieho (pokud by nebyl tak pohledny a nebyl s nim tak dobry sex ... pardon ona to byla laska) profackovat a ne mu po chvilce jeho chovani odpustit. Chybela mi trocha te avizovane historie, protoze cele 18 stoleti mi prislo jen jako takova kulisa aby obcas nekdo mohl nekoho beztrestne zbicovat. Nekde v polovine knihy jsem chtela dat 2 hvezdicky, dal uz me kniha zacala bavit vic (pominu Jamie X kapitan Randall na konci - to melo byt jako co?) takze davam 3 (EDIT - po case menim zpet na 2), a dalsi dily si s klidem odpustim. Od knihy tak hodne ctene a casto doporucovane jsem opravdu ocekavala vic.
Ps. A na osloveni "Saxonko" jsem byla vylozene alergicka, stejne tak "devce" - v 18 stoleti .... devce co ma 27 let? (Ale nekdo tu uz psal ze to muze byt jen otazka prekladu specifickeho skotskeho vyrazu)