Cudzinka

Cudzinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468876/bmid_cizinka-9X1-468876.png 4 2391 2391

Cizinka / Outlander série

Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času. Píše sa rok 1945 a Claire Randallová, ktorá slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra, sa po nastolení mieru znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou. Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Ako si v tejto situácii poradí žena zvyknutá na prísnu racionálnosť dvadsiateho storočia? Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža, ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona. Jamie, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase? Dokáže si vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Outlander, 1991

harena
05.05.2017 3 z 5

Asi nejsem cílová čtenářská skupina. Očekávala jsem víc, než kniha dává. Prostě konverzační románek šmrncnutý padesáti odstíny, jak píše Hakuka. Na další díly se rozhodně nechystám.

pronikita
04.05.2017 5 z 5

Tak krásný příběh z historického Skotska jsem dlouho nečetla. A proč jsem ho začala číst je jen zásluhou TV seriálu. Náhodou jsem shlédla 5. díl seriálu ( nic jiného totiž nedávali :-) ) a tím to začalo. :-D Hned jsem zkoukla 1. řadu seriálu a na to 2. řadu seriálu. Poté jsem si přečetla Cizinku a jsem v pasti. Čtu Vážku v jantaru a vůbec mi nevadí, že už jsem viděla všech 13 dílů. To co nebylo v seriálu je velmi čtivě, poutavě popsáno v knize. Málo kdy se mi stává, aby se mi film líbil víc než kniha, tady se rozhodnout fakt nemohu. Stal se ze mě fanatic :-) Claire i Jamie jsou super pár i charakterově úžasný. Popis jejich vztahu, vztahů s ostatními i překážek je do detailů promyšlen a ani jedinou chvilku jsem se nenudila. Vtipné pasáže tomu jen přidají. Dobrý nápad spisovatelky o přesunu mě někdy nutí přemýšlet, co bych já v té chvíli dělala a nebo jak bych se zachovala. :-D Za mě mohu jenom doporučit knihu i seriál, protože hlavní hrdinové jsou prostě super.

michaela7087
02.05.2017 5 z 5

Krásný historický román. Claire a Jemieho jsem si úplně zamilovala. Těším se na pokračování.

Hakuka00
01.05.2017 2 z 5

Ta věc je... neuvěřitelná. Nějak jsem od toho zase jednou čekala kdovíco a dostala pořád tu samou porci pout a důtek tentokrát s kiltem all incusive. V čem se to liší od těch pseudohistorických románků, co je snad píše počítač, jak rychle se chrlí do světa? Že je to delší? Že je víc prostoru na nimrání se v pseudopsychologii postav? Takže je to konverzační románek šmrnclý padesáti odstíny? Prostředí je triviální a nedotažené, realie jen kulisy. Hlavní postava ufňukaná husa, co ji ten manžel v budoucnosti nějak moc neštve. Zato svého něžného barbara plísní, jen se na jinou podívá? Když z ní barbar málem vymlátí duši, stačí si o tom popovídat? Stačí říct, že jeho přece taky celý život bijou, takže je to cajk? A aby se pak z autorky dostalo morální puzení, že by se tak k holce chovat neměl, pro jistotu stráví zbytek knihy tím, že ho budou řezat ostošest, bude se léčit, a pak ho budou zas řezat? Ne, na tohle nemám.

crazyslunicko
25.04.2017 5 z 5

Velice obsáhlá a barvitě napsaná kniha, kde se prolíná v jeden okamžik přítomnost a minulost. V popředí milostný příběh, který překonává těžké překážky a uniká před smrtí. Příběh, který lze prožít napříč staletími.

michaela0885
17.04.2017 3 z 5

Knihu jsem začala číst díky seriálu, avšak nutila jsem se do čtení :( Vůbec mě to nebavilo a kolikrát jsem musela uznat, že v seriálu (asi poprvé) to vymysleli lépe než v knize. Druhou knihu jsem ani nedočetla.

Miruš
16.04.2017 5 z 5

Hodně zajímavý děj, jsem zvědavá na další knihy...

mariva
13.04.2017 5 z 5

Výborný historický román ze skotské historie. Dost mi to připomínalo romány mé oblíbené Barbary Erskinové, která s oblibou přenáší své hrdinky ze současnosti do středověkého Skotska, ale přiznám se, že její romány mě baví mnohem víc než tato kniha. I tak jsem ale už zvědavá na pokračování.

Enessis
09.04.2017 5 z 5

Příběh mě úplně pohltil :) fandím hrdinům, aby došli šťastného konce. Knížka je velmi čtivá , líbí se mi časový přesun. Děj odehrávající se ve Skotsku s popisem historických událostí je pecka :)
Pro mě je to jeden z nejlepších historických románů s dávkou romantiky...

TheMelorry
06.04.2017 5 z 5

Úžasný historický román ze skotského prostředí. Skvěly popis 18.století, chování lidí v té době, historické události... Příběh o přesunu v čase o 200let je úžasný nápad. Hlavní hrdinka se mi líbila a naprosto jsem si zamilovala Jamieho. Za mě velmi povedená čtivá kniha, i přes vysoký počet stran se mi velmi dobře četla a žádná hluchá, nebo nudná místa jsem nenašla.
Pro milovníky romantických příběhů, s dobrodružnými a historickými prvky je tato kniha ideální.

EvikU.
04.04.2017 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha. Vytáhlo mě to do děje . Píše vtipně. Jamieho a Clare jsem si prostě zamilovala. Napínavý, zamilovaný, historický, co víc si přát? Dala bych i více hvězdiček v hodnocení.

hana6090
03.04.2017 5 z 5

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem milostných románů, ale tenhle příběh mě úplně dostal. Proč, to je asi jasné. Do Jamieho se prostě nejde nezamilovat, na druhou stranu čtenář musí fandit i Frankovi, protože je to takový ten "správňák". Hlavní hrdinka mi od začátku nebyla moc sympatická (není to taková ta prvoplánově napsaná, sympatická, dobrosrdečná a úžasná postava), ale postupně jsem si ji oblíbila. Děj je krásně napsaný, navíc se do určité míry drží historie což je fajn. A čtenáře taky musí napadnout, že spisovatelka má hrozně velký přehled co se týče ornitologie, historie, alternativního léčitelství, lingvistiky a tak dále a tak dále. Je to chytře a čtivě napsané, stejně jako další díly :)

vivalamuff
24.03.2017 5 z 5

Kdybych se já ocitla o 200 let zpátky a potkala takového skotského horala jako je Jamie Fraser, určitě bych se nechtěla vrátit zpátky. I když chudák Frank... Kniha je báječná. Seriál se mi sice líbil víc (svou zásluhu má na to i skvělá hudba), ale nevadí. Na další díl se vrhu co nejdřív...

Barbara182
23.03.2017 3 z 5

Docela nápaditý historický román, ale asi jsem nečekala zase až tolik té romantiky, která někdy od půlky knihy odsouvá všechno ostatní do pozadí :-(

katerina.l.
13.03.2017 1 z 5

Nedočetla jsem. Prostě to nejde. Toto se mi stalo jen jednou - v případě 120 dnů Sodomy. Za mě příběh bez hlavy a paty, kde se naprosto ztrácím v jednotlivých postavách, na každých třiceti stránkách pokus o zabití hlavních hrdinů. Nooo, nevím, ale u knihy s tak vysokým hodnocením jsem čekala něco naprosto jiného..

rozalupe
10.03.2017 5 z 5

Je to jedna z nejkrásnějších knih o lásce a navíc se ještě člověk dozví něco z historie Skotska

Luanna
27.02.2017 4 z 5

Knihu som prečítala jedným dychom. Príbeh ma zaujal, ale určite by som sa nechcela ocitnúť na mieste hlavnej hrdinky. Myslím, že v skutočnosti by bolo určite náročnejšie včleniť sa do života v 18. storočí. Bez elektriky, áut, v nedotknutej prírode by to bola chvilku určite romantika. Ale ja by som sa chcela vrátiť do svojej doby k teplej vode, zubnej paste,dostupným liekom. Jamieho by som vzala so sebou :) Ale čo s Frankom? Som zvedavá na pokračovanie.

HáTa94
21.02.2017 5 z 5

Nechci se moc rozepisovat, to udělali už jiní, jak se tak koukám....nejdříve jsem viděla seriál (řekněme, že jsem byla hoodně nalákána chvalozpěvy na něj). No, nevěřila jsem tomu, ale dostalo mě to. Pod stromeček jsem si proto vyprosila knihu. Vtáhla mě do děje stejně tak, jako pohltily Clair kameny na Craigh na Dun. Příběh jsem prožívala od začátku do konce.
I když ta doba byla drsná, přesto měla pro mě obrovské kouzlo. Tamní příroda nenarušená elektřinou, auty a vším možným, do toho záhada cestování časem, schopnost přežít v naprosto odlišných podmínkách, rozmanitost postav.....no a řekněme si popravdě...která by nechtěla Jamieho? (omlouvám se Frankovi)

SBH
31.01.2017 2 z 5

Tato hard core verze Angeliky de Sancé de Monteloup mě nedokázala zaujmout. Druhou půli jsem už pouze prolistovala. Jedná se o první knihu, nad níž se mi skutečně fyzicky obrátil žaludek. A nedokážu si zodpovědět dvě otázky. Za prvé - o co v ní šlo? Kolik obludně krutého a krvavého psychického i fyzického týrání snese Jamie? Nebo se jednalo ryze o popis nečekaně zaostalého Skotska v druhé půli osmnáctého století (kdy v Praze Mozart skládal Dona Giovanniho)? Dějové směřování a smysl textu nenalezen. A druhý problém - skok do minulosti v megalitické stavbě byl jediným prvkem fantasy v celé knize. Kontrast s moderní dobou by bylo rozhodně možné zdůraznit víc. Například mi přišlo opravdu podivné, jak snadno se hrdinka smířila s nízkou úrovní hygieny. Nechyběl jí kartáček na zuby, šampón, ani denní koupel. Na samostatnou zdravotnici z druhé světové války (pravá kolébka emancipace) se překvapivě snadno podřídila testosteronovému komandování neurvalých horalů. Za mě nic moc.

kalinkacz
27.01.2017 5 z 5

Brilantní román, který v sobě obsahuje směsici mnoha žánrů, které po promixování zapříčiní vznik něčeho neskutečně dokonalého! Jamieho jsem si zamilovala a dala bych za něj ruku do ohně... Pokud jde o výhrady, tak samozřejmě, že nějaké mám, ale v součtu jsem si hned po dočtení musela koupit další díl, protože... Tohle prostě číst chcete!