Obránce mimo hru

Obránce mimo hru
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535140/bmid_obrance-mimo-hru-66032b99d415c.jpg 4 263 263

Mitch je pořádně ostrý hokejový obránce, který prostě nedokáže udržet svou vznětlivost na uzdě. A to vede k zákazu hry na patnáct zápasů NHL. Jako by to nestačilo, musí dočasně zaskočit za trenéra juniorů. Hned při prvním tréninku vtrhne na led energická blondýnka, které je úplně jedno, že má co dělat s hokejovou hvězdou, a neváhá mu pěkně od plic vysvětlit, co si myslí o jeho trenérských schopnostech. Mitchova obrana přestává fungovat. Jiskří to mezi nimi totiž tak, že ledy tají.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Desire or Defense, 2023

dam.si.knihu
29.07.2024 4 z 5

Pokud hledáte jednoduchý, vtipný feel good příběh na léto, tak tímto příběhem nešlápnete vedle. O to více, pokud máte rádi hokejové téma.

Musím říct, že příběh jsem si užila, protože v něm není žádné zbytečné drama a zároveň je tam skvělá romantická linka, kdy hlavní hrdinové se vyrovnávají se svými vlastními démony.

Autorka má opravdu čtivý styl psaní a zabere Vám to tak jeden až dva dny čtení. Takže za mě jedno skvělé doporůčo na letní dovču!

Za knihu moc děkuji @grada_cz @cosmopolis_cz #spoluprace

tracey9
29.07.2024 3 z 5

Já hokej miluju, dokonce jsem u jednoho A-týmu pracovala, ale kromě životopisné knihy bratří Holíků, mi hokejové příběhy unikaly. Takže Obránce mimo hru od Leah Brunnerové byl můj první.

Co musím vyzdvihnout je lehkost a vtip celé knihy. Úžasné odpočinkové čtení s vůní zimáku, u kterého jsem se bavila. Často jsem měla úsměv na tváři a děj mě bavil. Mitch, obránce hokejového týmu, který dostal na několik zápasů stopku za své tvrdé dohrávání spoluhráčů a Andie, dívka, která se stará o svého mladšího bratra, který hraje hokej. Andie neví o hokeji vůbec nic, takže nad její neznalostí se nesmáli jen hokejisti, ale i já :)

Co se týče romantické zápletky, bohužel mi přišla příliš povrchní a díky znalosti několika málo hokejistů vím, že to s nimi takto nebývá a že jejich rozhovory v kabině a na ledě skutečně nejsou takovéhle :D nicméně to je můj problém, který mám díky znalosto hokejového prostředí, jsem si jistá, že ostatní čtenářky to rušit nebude :)

Hokejové prostředí jsem si užila a moc se těším na další hokejové romantiky, které přibyly na mém seznamu. Ano, právě jsem objevila Ameriku :D

Za knihu na recenzi v rámci #spoluprace moc děkuju @grada_cz @cosmopolis_cz a @bunburistka

Knihu hodnotím 3,5 z 5 :)

Nattali.ka
28.07.2024 3 z 5

Oddychovka, která se rychle čte, v mém případě čtení na jeden den v letním dnu nicnedělání. Příběh předvídatelný, postavy mi byly sympatické, během jejich prvního rande mi jejich špičkování a rozhovory přišly docela pubertální, líbila se mi postava bratra Noaha. Zápletka ale téměř nulová v podobě jednoho bulvárního článku, čekala jsem, že to třeba Noaha zasáhne, ale bylo to docela nevyužité a nedopracované, což mě trošku sklamalo. Skok po 10 měsících už samozřejmě happyend ala "žili šťastně až do smrti". Nic mi na knize jinak vyloženě nevadilo, ale řadím do sekce zapomenutelných, za měsíc nevím, o čem to bylo. ;)

NNiky
25.07.2024 3 z 5

Kniha byla hodně vtipná a oddechová. Pokud ale hledáte erotiku a tak nejak víc než jen planoucí pohledy a roztřesená kolena, tak sáhněte jinam.
Moc se mi líbil Mitch, měl skvělou vnitřní proměnu a úžasný, jak došel k tomu, že nehodlá jít přes své morální hranice. U toho jsem mu chtěla tleskat.

sd1992
24.07.2024 3 z 5

Jakože veskrze je to moc hezký příběh.. nebo by mohl být..
Na první pohled knize nic nechybí - má příběh, vtip, chemii a dokonce i nějaké drama z minulosti ovlivňující následný vývoj postav.. to je za mě všechno v pořádku!! :))
Co už mi na druhou stranu vadí a nedokážu to přehlédnout je jistá “uspěchanost , vše se odehrává zbytečně rychle!! Kdyby kniha měla o 100 stran víc, klidně bych jí dala plný počet. Kdyby byl příběh hlubší a pomalejší, byl by lépe uvěřitelný a donutil by čtenáře si děj prožít.
Takhle je velká škoda, že hlavní hrdinové se do sebe zakoukali jen na základě fyzického okouzlení bez předchozí interakce..
Konec byl taky bohužel urychleně ukončen a to velkou sladkou náplastí, kterou strhávám ještě teď
- jak říkám = hrozně pěkný příběh, ale se spoustou chyb.. ale za přečtení určitě stojí :)) Jako jednohubka, u které chcete vypnout hlavu, poslouží skvěle :)

kirstinrau
21.07.2024 4 z 5

Hokejová romanca? Áno, to ja potrebujem. Stačí, ak počujem toto slovné spojenie a neváham. Milujem túto tematiku a tak som siahla aj po tejto knihe. A veru nebanujem.

Táto kniha mne osobne padla vhod v tomto teplom počasí a príbeh som si užila. Dala som ju síce na jeden záťah, ale účel splnila. Mitch „Mašina“ Anderson bol jeden mrzutý, večne nahnevaný hokejista, ktorého vylúčia na 15 zápasov práve za svoje správanie na ľade. Je to hráč NHL a tak, aby mu zlepšili meno, vymyslia plán a to, že bude trénovať malých hokejistov. Za jeho správaním sa však skrýva príbeh a preto ma bavila jeho cesta ku zmene. Pretože aj keď bol odmeraný k svojmu okoliu, stále túžil byť tiež milovaný.

Začiatok bol naozaj akčný, keďže práve tam sa stretne s Andie, ktorá je sestra jedného z detí, ktoré Mitch trénuje. Andie pracuje ako zdravotná sestrička a musí sa starať o svojho brata Noaha lebo ich rodičia zomreli. Miestami sa mi chcelo plakať s ňou, pretože Noah trpel v tichosti a s Andie sa veľmi nerozprával. Našťastie sa veci dali do pohybu a ja som sa viac smiala. Obľúbila som si vedľajšie postavy, ktoré nešetrili sarkazmom a vytvárali naozaj vtipné momenty. Romantická linka bola opäť pomalšia a aj keď tú nenájdete žiadnu spicy scénu, príbeh sa mi páčil. Určite si prečítam ďalšie pokračovanie.

michaelakoc
20.07.2024 4 z 5

S hokejovými romancemi se nyní roztrhl pytel a je to asi tím, že prostě a jednoduše táhnou, a čtenářky je vyhledávají. V originále už má tato série 3 díly + jeden doplňkový. Jedna kniha, jeden NHL hokejista a jeho příběh.

Zde máme obránce D.C. Eagles Mitche, který je velmi výbušný a jeho vztek také negativně ovlivňuje jeho hru. Až se stane, že dostane zákaz na 15 zápasů, povinnou terapii a také koučování malých hokejistů.

Postupně se dozvídáme, že za jeho chováním je samozřejmě nějaký příběh. Ale i takový velký obr a neruda Mitch Mašina touží po tom, aby ho někdo miloval.

Z druhé strany je příběh vyprávěn zdravotní sestřičkou Andie, která se po smrti rodičů stará o svého malého brášku, mladého hokejistu Noaha.

Ano, Mitch bude trénovat právě jejího bratra. Seznámí se trochu divoce, kdy Andie vtrhne na led a nelíbí se jí, jak se Mitch k dětem chová. Ten si ji ale hodí na rameno a z ledu ji odnese.

Mitch a Noah toho mají hodně společného, oba jsou plní vzteku a naštvání, také smutku, moc nemluví a jsou tak nějak celí ztracení a zlomení.

Mezi Mitchem a Andie to samozřejmě jiskří, ale oba se té přitažlivosti brání. Chemie mezi nimi funguje, takže jsem si jejich vzájemné špičkování užívala. Šampion a Bloncka.

Zápletka na konci mohla být propracovanější, abych hodnotila výše. A také bych uvítala nějaké spicy scény.

moma08
19.07.2024 4 z 5

Oddechovka, která splnila svůj účel.
Obě hlavní postavy jsou příjemné, kniha se dobře četla a neměla, dle mě, hluchá místa.

HockeyGirl
16.07.2024 4 z 5

Pokud hledáte nějaké ochlazení v těchto vedrech, pak je knížka Obránce mimo hru tím pravým ochlazením. Nečekejte ale žádnou erotiku nebo tak něco. Je to spíš romantika v hokejovém prostředí. Knížka se mi četla dobře, neměla až tolik stránek, což mi vyhovovalo a navíc z prostředí hokeje, to je nejlepší kombinace pro ty, kteří mají rádi hokej, ale i romantiku. Možná trochu předvídatelný konec, ale bylo zajímavé číst, jak se ze surového a bezcitného obránce, stane romantik a skoro jiný člověk.

kristy.books
11.07.2024 5 z 5

Nová hokejová romanca na obzore? To som si predsa nemohla nechať ujsť! A vyplatilo sa, pretože príbeh som si užila od prvej po poslednú stranu. Bola to príjemná romantická jednohubka, ktorá sa dobre čítala, stránky mi len tak utekali pod prstami.

Leah sa po nedávnej strate rodičov sama starala o mladšieho brata. Bol medzi nimi väčší vekový rozdiel a hoci nikdy nemali úplne blízky vzťah, teraz to bolo ešte horšie. Páčilo sa mi sledovať, ako si postupne začali k sebe opäť hľadať cestu, ako sa jej brat začal viac otvárať a našli spoločnú reč. Nezostávalo jej veľa času pre seba, buď bola v práci alebo sa starala o brata, takže vlastne nemala ani kedy smútiť. Napriek všetkému, čím si v poslednej dobe prešla, to bolo také energické slniečko s podrezaným jazykom. Nebolo ťažké si ju obľúbiť.

Mitch bol iný prípad - tichý samotár, ktorý si prísne strážil súkromie a málokoho si pustil bližšie k telu. Večne mal ,,nabrúsenú" náladu a bol známy tým, že počas zápasov časti vybuchol a dostával jeden trest za druhým. Aj od svojich spoluhráčov si držal odstup, hoci tí sa ho všemožne snažili vytiahnuť z ulity. Títo chlapci boli skvelí, veľmi ma bavilo to ich neustále doberanie (niekedy bolí horší než malé deti), ale aj ich vzájomná súdržnosť. Pod touto chladnou maskou sa však skrývala zlomená duša túžiaca po tom, aby ju mal niekto rád. Mitch mal o sebe veľa pochybností, čo súviselo už s jeho detstvom, ktoré nebolo úplne šťastné.

Leah bol presne taký človek, akého Mitch potreboval vo svojom živote. Úplne som si užívala, ako sa jej darilo postupne sa mu dostávať pod kožou a búrať hradby, ktoré si okolo seba vystaval. Nenechala sa odradiť jeho povahou, bola mu rovnocenným súperom a vedela ho usadiť na svoje miesto. On jej zasa poskytol pomoc a oporu, aby na všetky povinnosti nebola sama a aby sa aj o ňu konečne niekto postaral. Jednoducho jedna z tých romantických liniek, keď som nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Od nepriateľstva k láske, pomaly sa vyvíjajúci vzťah, hundroš a slniečko... to je kombinácia, ktorú ja môžem.

Čo viac dodať, Obránce mimo hru mi sadol a knihu môžem len odporučiť. Už teraz sa veľmi teším na ďalšie časti z tejto série.

Luna5000
06.07.2024 5 z 5

Absolutně jsem se do této knihy zamilovala. I do postav. Bylo to úžasné čtení, které mě naprosto pohltilo a i když některé témata nebo tedy pasáže nebyli lehké, kniha je i přes to nebo možná i s tím opravdu úžasná. Kudy chodím vychvaluji a doporučuji. Už dlouho jsem s knihou nezažila to co s touhle. Moc se těším na další od této autorky.

Lutzinka
01.07.2024 2 z 5

Není to špatné, ale je to čtení spíš pro puberťáky.
Jednoduché čtení, nenadchne, neurazí.

ivetdos
30.06.2024 4 z 5

Teď se s romantikami s hokejovou tematikou v knihách roztrhl pytel, v této knize moc erotiky ale nečekejte, já osobně bych rozhodně brala o něco víc :-) chemie mezi hlavními hrdiny ale nechyběla. Co mi však vůbec nesedlo, byl překlad. Výrazy, které pan překladatel užíval, se občas vůbec nehodily a mě při čtení rušily.

Jde o oddechovku, která je plná hokeje (na můj vkus zbytečně moc :-)) s kapkou romantiky, osobitou hlavní hrdinkou a hrdinou, který prošel zajímavým vývojem. Sladký konec nechyběl. Roztomilá, originální jednohubka, kterou dáte za dvě odpoledne, určitě stojí za vaši pozornost

spencer
29.06.2024 3 z 5

Obránce mimo hru je o hráči NHL, který má lehké problémy s agresí a za sebou těžké trauma. Díky zákazu hry na patnáct zápasů se seznámí s Andie, která si s sebou také lecco nese. Po smrti rodičů se stará o svého pubertálního bratra a právě přes něj se spolu tato dvojice seznámí.

Hokejové romance mám ráda a moje láska k nim začala u Elle Kennedy, která rozhodně zvýšila mé nároky na tento žánr. Co bych řekla o titulu? Rozhodně, že nebyl špatný, avšak mezi nejlepší romance ho nejspíš nezařadím. Bavily mě dialogy mezi hlavními hrdiny, ale vadila mi celá uspěchanost jejich vztahu a fakt, že autorka plně nevyužila potenciálu příběhu.

Nicméně, hledáte-li oddechové čtení na léto, může vás Obránce mimo hru zaujmout zejména z tohoto důvodu:
- Má jednoduchý příběh s žádnou složitou zápletkou
- Autorka do příběhu zařadila téma duševního zdraví
- Obsahuje vtipné momenty
- Rozhodně nikoho neurazí

cotaholkacte
27.06.2024

Obránce mimo hru je taková milá, krátká knížečka o jiskření mezi dvěma lidmi, první letmé dotyky, letadla v břiše, nervozita před každým setkáním. Nečekejte ale žádnou erotiku, té se totiž v téhle knížce vůbec nedočkáte! Mně to ale vůbec nevadilo, prožívala jsem s postavami jejich zamilování.

Obě, respektive všechny tři hlavní postavy jsou sympatičtí bojovníci, kteří v životě nemají zrovna na růžích ustláno. Kromě romance se autorka věnuje i tématům terapie, ztráty milované osoby nebo alkoholismu. Vedlejší postavy hokejových spoluhráčů Mitche byli jenom pomyslnou vtipnou třešničkou na dortu a v dalších dílech této série se můžeme těšit na vyprávění z jejich pohledu.

Knížka určitě nikoho neurazí, ale zároveň pravděpodobně nikoho ani úplně nestrhne. Začátek byl o něco slabší, ale to se zlepšilo, knížka byla takové milé a vtipné počtení na dva večery.

3,5*/5*

IG: @cotaholkacte

Dardos
26.06.2024 5 z 5

To bylo hezké čtení :)
Taková nenáročná oddechovka na léto, která se trefila do mého aktuálního rozpoložení.
Až je mi líto, že mám dočteno :)

MAU256
25.06.2024 4 z 5

Taková miloučká romantická jednohubečka. Andie se po nečekané smrti rodičů musí vrátit zpět a postarat se o svého mladšího brášku Noaha. Mitch, bručoun, který nemá rád lidi, je po vyloučení nucen pro vylepšení své image vzít dočasně místo trenéra mladších hokejistů. No, a koho myslíte, že bude mít ve svém družstvu? Knížka se četla moc hezky, všechny postavy se mi líbily, pro oddechové počteníčko jasná volba...

knihomolkaJani
25.06.2024 5 z 5

4,5 z 5
Obránce mimo hru je romantická jednohubka s hokejovou tématikou.
Jedná se opravdu jen o cute romantiku bez peprnějších scén. Já je v knize tedy postrádala, možná by to vztahu dalo trochu hloubku. Takhle jsem to vnímala tak, že se k sobě přiblíží snad až po svatbě.
Hlavní hrdinka Andie byla sympatická a vtipná. Má velmi náročný život, který téměř bravurně zvládá. Výchovu bratra i náročnou práci..
 "Jsem pro tebe jen kus masa, Bloncko?" "Jo. Holky taky potřebujou bílkoviny, víš?"
A Mitch? Bručoun, ze kterého se vyklube úžasný parťák.
Najdete zde i vážnější témata, ale nic není uspěchané a tlačené na sílu.
"Pokud o věcech nemluvíte, zaseknou se vám v hlavě napořád a vy se pak z toho zblázníte."
Zápletky a dramata tu jsou opravdu jen lehoučce. A konec  je zase trochu moc zrychlený.
Kniha se četla krásně a jako odpočinkové čtení vám ji moc doporučuji.
Za knihu děkuji do nakladatelství #recenznivytisk

Holubka
23.06.2024 4 z 5

Bylo to milé, vtipné i občas dojemné. U Noahových reakcí na Mitche a Andii jsem se smála nahlas a opravdu bavila. U některých scén jsem byla dojatá. Velké drama se tu nekoná, ale některá témata jsou těžší. Já věděla že se nejedná o erotický román, ale jako žádná spicy scéna? Jako mi tu máme sexy potetovaného hokejistu a jako vůbec nic?Ach jo zrovna Mitche bych bez kalhot chtěla :D

Mišutamyš
23.06.2024 5 z 5

Knížka je jednoduše skvělá. Je milá, vtipná a chvílemi i dojemná. Byly chvíle, kdy jsem se smála nahlas a přála si, aby neskončila, nebo aspoň patřila do série. Příběh byl popsaný moc krásně, několikrát jsem se přistihla, že si říkám, že by se klidně mohl stát . Výborně jsem se u čtení bavila a další knihu od autorky si ráda koupím.

romantika lední hokej hokejisté

Autorovy knížky