Obránce mimo hru

Obránce mimo hru
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535140/bmid_obrance-mimo-hru-66032b99d415c.jpg 4 263 263

Mitch je pořádně ostrý hokejový obránce, který prostě nedokáže udržet svou vznětlivost na uzdě. A to vede k zákazu hry na patnáct zápasů NHL. Jako by to nestačilo, musí dočasně zaskočit za trenéra juniorů. Hned při prvním tréninku vtrhne na led energická blondýnka, které je úplně jedno, že má co dělat s hokejovou hvězdou, a neváhá mu pěkně od plic vysvětlit, co si myslí o jeho trenérských schopnostech. Mitchova obrana přestává fungovat. Jiskří to mezi nimi totiž tak, že ledy tají.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Desire or Defense, 2023

Ešína
20.06.2024 5 z 5

Miluji hokejové romance a tato není výjimkou. Je to trošku přeslazená ale milá oddechovka, která nikoho neurazí. Tentokrát bez spicy scény, což ani nevadí. Je tam humor a láska...to je nejvíc.

Knihomolka97
15.06.2024 4 z 5

(SPOILER) S hokejovými romancemi se roztrhl pytel. Vadí to? Ani v nejmenším!

Obránce mimo hru je moc milá, vtipná jednohubka, u které jsem se většinu času culila jak měsíček na hnoji. Je škoda, že příběh nemá třeba o 50 stran více a není rozvinutější, ale na odpočinek je ideální volba.

Kniha je bez nějakých výraznějších dramat, ale autorka se nebojí otevřít závažnější témata.

Andie mi byla sympatická, i přes její nezájem o hokej...
A Mitch? To je prostě méďa.
Oblíbila jsem si i Mitchovy spoluhráče a moc mě těší, že další díl bude o Colbym.
Snad se tedy dočkáme překladu.

Upřímně jsem čekala i nějakou tu peprnější scénku, ale i bez ní jsem se v pohodě obešla. ;)

Kudík
14.06.2024 5 z 5

Tohle byla příjemná a jednoduchá záležitost, bez komplikací a větších zádrhelů, pouze s pohnutým osudem hlavních hrdinů, kde se však bruslí víceméně pouze po povrchu.
Zarostlý bručící obránce Mitch (ano, také mi trochu evokoval Radko Gudase, ale současně i Maxxe Reynoldse od M. Moreland :) ) a jeho protějšek Andie, zdravotní sestra na jipce a současně starší sestra a opatrovnice Noaha, která mi mírně připomněla Dianu od M. Zapaty. Tihle dva se doslova srazili na ledě, když Mitch dostal distanc na 15 zápasů a stal se dočasným asistentem trenéra WA vombatů. Jak to dopadne, když málomluvný bručoun narazí na správně výmluvnou sestru není překvapením, ale jejich slovní přestřelky, a to i v rámci týmu se spoluhráči, bylo taky něco. U skládání domácí posilovny a následného kvízu s nápovědou "Hrej Pecky“ jsem brečela smíchy.
Až po přečtení jsem zjistila, že je to první díl ze série "D.C. Eagles Hockey" a ještě mu předchází díl s Melanií a Westonem. Ráda si přečtu i jejich příběh, a také Colbyho, Remyho a brankáře Bruce (ten autorka teprve chystá). Jsem ráda za originální obálku. 4,5*

agneswill25
14.06.2024 4 z 5

Příjemná oddechovka, která má v sobě správnou dávku humoru, příběh rychle a svižně ubíhá, člověk zde nenajde nijak úchvatnou zápletku, ale proto je to oddechovka 4* pač tam nebyl otravný, ubrečený a absolutně zbytečný rozchod a ano i přes ten narychlo uzavřený konec...protože to mohlo skončit i "hůř "

VercaV
12.06.2024 3 z 5

Hodnotila bych tak 3,5*. Bylo to fajn, oddechové, pohoda. Nikdy neřeknu ne hokejistům, moje laska začala u Elle Kennedy a ta nastavila hodne vysokou laťku. Rychle jsem se začetla. Přidávám se k vicero názorům, že po MS v hokeji sem si to vychutnala ještě více, a ano Gudas byl první kdo me napadl hned na začátku.

Je to takova oddychovka, nenadchne neurazí. Bylo to vtipne, jejich přestřelky mě bavili. Jsem rada, ze tady nenastal rozchod, jak je to běžné. Jeho spoluhráči byli super. Ale epilog byl teda až moc.

Videla sem, ze autorka napsala v teto serii další knizky, tak doufam, ze se jich jednou dočkáme.

Books_by_Dee
12.06.2024 4 z 5

Mitch (náš Gudas :D) je obránce profesionálního týmu DC Eagles a sedánek na trestné lavici pro něj je každo-zápasovou událostí. Dojde to až tak daleko, že má zákaz hry na 15 zápasů a musí jít trénovat juniorský tým. Tam se hned při prvním tréninku seznamuje s energickou blondýnkou, sestrou jednoho z jeho žáků a mezi nimi to začne neskutečně jiskřit.

Obránce mimo hru je jednoduchá sportovní romance, která mě ale neskutečně překvapila a skvěle jsem se u ní bavila. Bručoun Mitch a sluníčko Leah – dokonalý pár, úžasná energie, skvělá chemie – jo, ty dva mě sedly.

Možná fakt, že jsem knihu četla, když skončilo MS v hokeji tomu všemu přidalo na skvělé atmosféře, ale ne, kniha je fajn nenáročná oddechovka a já vám ji určitě doporučuju.

Je plná vtipu, ale samozřejmě řeší i vážná témata. Mínusy, které mám jsou, že tam nenajdete žádnou erotiku a taky ten šílený epilog

Kniha je součástí série, tak snad se brzy dočkáme pokračování.

lena.o.knihach
10.06.2024 4 z 5

Hokejová romance? To se nikdy nenechám přemlouvat a bez váhání jdu do ní. Obránce mimo hru na mě nevyskakoval z videí, jméno autorky jsem viděla poprvé a o to víc jsem byla na knihu zvědavá.

A velmi mile mě překvapila! Je to sice jednohubka o 256 stranách, ale Leah Brunner se povedlo - i na tak málo stranách - popsat skvělou romantickou linku, uvěřitelné charaktery, které to v životě nemají lehké, takže se řeší i vážná témata a nezapomíná ani příběh odlehčovat vtipnými momenty.

Na pikantní scény tady nenarazíte, zato je tu dost hokeje a to mi přesně vyhovovalo. Kapitoly se střídaly ze dvou pohledů, což mám také ráda. Jenže pak jsem otočila na epilog a bylo to v… Opravdu tam být nemusel.

Děkuji @grada_cz & @cosmopolis_cz za knihu. #spoluprace

Zomy
09.06.2024 4 z 5

Naprosto průměrná, zapomenutelná, a přesto milá červená knihovna.

Knížka jede jen tak po povrchu, oba hlavní hrdinové pořád přemýšleli, jestli se tomu druhému líbí nebo ne, přišlo mi to trochu jako na základce a ne, že je Mitch nějaká mlátička z NHL.

Příběh mě nedokázal pohltit, neustále jsem myšlenkami někam utíkala pryč. 3,5 hvězdy za nenáročnou romantiku.

Paja.92
06.06.2024 5 z 5

Tak tohle bylo velmi milé překvapení!

Přiznám se, že jsem od takové jednohubky nečekala tak dobře vykreslené postavy a chemii, která mezi hlavními hrdiny jiskřila na každé stránce. Přestože byl děj jednoduchý a nebyly tam žádné zvraty, ani na minutu jsem se nenudila! A to je pro mě u takového žánru hlavní.

Zpočátku jsem se obávala, jestli bude chemie mezi hlavními hrdiny fungovat, když jsem věděla, že v knize není erotika, ale bála jsem se zbytečně. O to více jsem si užila jejich oťukávání a roztomilé kroužení, které je ve většině počínajících vztahů.

Doporučuji všem, kteří hledají milou romantickou knihu. Tuhle knihu prostě chcete na dovolenou!

Navíc díky ní chci další příběhy z „hokejového prostředí“.

@knihozroutka_eleanorcorvin

Šárka88
06.06.2024 5 z 5

Mně se to náhodou moc líbilo. Odpočinková romantika bez peprných scén, která odsýpala velmi rychle. Dost jsem si užívala čtení z prostředí hokeje, a proto hodnotím 4+1 hvězdami. Ta poslední je za čtivost, děj neurazí, myslím i pobaví a doporučuji i pro mladší generaci ke čtení.

Katebe
05.06.2024 3 z 5

Naprosto pohodová romance bez velkých dramat. Co víc dodat?
Spousta věcí mi chyběla. Například jsem doufala, že se budu smát nad společným hašteřením Andie a Mitche nebo že mezi nimi bude sálat pořádná chemie. Jenže nic.
Četlo se to dobře. Byl to hezký příběh a oceňuji začlenění témat duševní bolesti,ale jejich vztah prostě vznikl a byl.
Přijde mi, že potenciál námětu nebyl plně využit. Je to takové milé, jemné čtení na zlepšení nálady.

nela3812
05.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Tohle je přesně ten typ milého čtení, který jednou za čas potřebuje každý z nás, ale hluboké dojmy to v nás nezanechá. Je to roztomilé, úsměvné, situované do (aktuálně velmi trendy) hokejového prostředí. Ale chybí tomu jiskra, chybí tomu žár - a tím nemyslím pouze chybějící sexuální scény.

Pouto mezi Mitchem a Addie vzniká poměrně rychle. Zpočátku to vypadalo, že se dočkáme velké dávky hašteření, přetahování se o pozornost a vůdčí roli...a ono nic. Jejich vztah prostě vznikne a je. Konec a tečka. Čekala jsem, že si navzájem ukážou své životy, svou práci, koníčky, emoce. Nic z toho se nestalo. Rozhodně s nimi nebrouzdáme na vlně vzájemného hlubšího poznávání. Flirtování jim sice jde velmi dobře, ale mně to nestačilo. Třešničku tomu autorka nasadí zbytečným dramatem, který se mezi nimi odehraje. Pravděpodobně jen proto, aby tomu dodala šťávu a něco (cokoliv), se tam dělo.

Mám pocit, že je jejich vztah postaven na malém hokejistovi, který je ve skutečnosti středobodem celého tohoto příběhu. POZOR MOŽNÝ SPOILER: Líbí se mi, že autorka skrze Addie zakomponovala ztrátu rodičů a péči o téměř dospělého sourozence. Vytváření nových začátků, hledání nové cesty. Byl tam obrovský potenciál, ale autorka jej nevyužila. Ačkoliv se téma objevuje často, vždy jen kloužeme po povrchu a nedočkáme se hlubších rozhovorů. Nevidíme pocity. Ale téma jako takové je originální a v knihách zatím ještě tolik neomílané. Za mě palec nahoru.

Chápu, že i mužský hlavní hrdina potřebuje problematickou minulost, ale alkoholu a nešťastného dětství už bylo zkrátka moc. Jedno obrovské klišé k jinak charismatickému hrdinovi. Takový velký medvídek s laskavým srdcem, který si vás dokáže získat během prvních několika stran. K energické a svérázné Addie se rozhodně hodí. Jen mám pocit, že někde zapomněli jiskru....

Četlo se to dobře, na pláž ideální. Ale hlubší dojmy to ve mně nezanechalo.
Hodnocení: 3/5

akinomV
30.05.2024 5 z 5

To bylo takové slaďoučké ... ale takhle po tom vítězství na MS v hokeji to byla naprostá paráda. Hlavní postava je sice mladší, ale já v ní pořád viděla Radko Gudase :-) Příběh je bez spicy scén a ukazuje, že i tak se může napsat krásná romantická knížka, která baví.

Renka931
29.05.2024 4 z 5

Moc milá kniha. Přečteno jedním dechem :). Jednoduchá romantická linka, bez hrozných zvratů, neskutečně mnoha erotiky… příjemný odpočinek :)

Syma149
28.05.2024 5 z 5

Po menším zklamání z knihy Na ledě jsem se pustila do další hokejové a ta byla parádní. Moc se mi líbil styl psaní, žádné protahování a zbytečná dramata. Chtěla jsem dát o hvězdičku míň za chybějící žhavé scény, ale ona to byla paráda i bez nich. Doporučuji

katerina0952
28.05.2024 5 z 5

To bylo tak miloučké. Jasně, žádný velký zvrat, žádná erotika, ale prostě mi to sedlo. Jednohubka na léto. Pokud máte rádi (rády) hokejisty, bručouny, feel good romantiku a chcete se na jedno odpoledne odreagovat, směle do toho.

oresvo
22.05.2024 4 z 5

Jako nebylo to špatný, ale něco mi tam chybělo. Možná větší erotické jiskření. Možná nějaká hlubší zápletka . Má to vtipné pasáže, čtivě napsané, takové milé. Trochu až nereálné.
Spíš pohádka pro náctileté.

Dellphi
21.05.2024 3 z 5

Příběh byl milý a taky poměrně dost jednoduchý. Kniha byla je vhodná volba pro poklidný večer, kdy se potřebujete odreagovat od náročného dne a ponořit se do příjemného a nekomplikovaného děje.

Samotný příběh mě ale trochu zklamal. Čekala jsem, že hlavní hrdinka bude muset s Mitchem svádět těžší boj, že se budou více hašteřit a jejich vzájemná zamilovanost se bude rozvíjet pomaleji. To by dodalo příběhu na hloubce a napětí. Bohužel se ale děj odvíjel poměrně rychle a jednoduše. Vztahu mezi hlavními postavami chyběla jiskra a vášeň, kterou bych od romantického románu očekávala.

Aleš.R
19.05.2024 2 z 5

Podobný věci čtu, když zrovna nejsem schopnej dát nic složitějšího, a nejde mi o příběh, kterej je zcela překvapivě vždycky úplně stejnej (nemají se až tak rádi, že se z toho nakonec vezmou), ale o zpracování, který je ovšem v tomhle případě až zoufale průměrný a bez humoru.

A když už je potřeba střídat mužskej a ženskej úhel pohledu, neměl by ten mužskej působit jako "coby desetiletá holčicka jsem si myslela, že se takhle chlapi chovaj, a hele, ono mi to zůstalo".

jitka_dankova
19.05.2024 3 z 5

Průměrná sladká kniha o lásce dvou životem zkoušených lidí. Sáhla jsem po knize v době konání Mistrovství světa v ledním hokeji, abych měla tematickou literaturu, když se manžel díval na zápasy. Ale za mne to nebyla dobrá volba, takhle přeslazená knížka nějak nebyla pro mne. Oceňuji snahu vnést do knihy závažná témata a pomoc psychologů, ale bylo to prostě tak nějak až moc pohádkové a růžové. Doporučuji ženám, které mají rády romantiku, kde hrají roli i děti a péče o ně - hlavní hrdinka se totiž stává opatrovnicí svého bratra. Pro mne to vůbec není, ale věřím, že si kniha najde své příznivce, které příběh osloví.

romantika lední hokej hokejisté

Autorovy knížky