Ničoho sa neboj

Ničoho sa neboj
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249981/nicoho-sa-neboj-249981.jpg 4 285 285

D. D. Warrenová série

Som doktorka Adeline Glenová. Pre svoju genetickú dispozíciu necítim bolesť. Nikdy som ju necítila. A nikdy nebudem. Bostonská detektívka D. D. Warrenová prišla po zotmení na miesto činu. Začula praskanie podlahy, tichú uspávanku... Viac si nepamätá. Neskôr sa dozvie, že sa jej podarilo vypáliť zo služobnej zbrane. Je vážne zranená, trpí obrovskými bolesťami, nehýbe ľavou rukou a nemôže sa vrátiť do práce, ktorú miluje. Moja sestra je Shana Dayová, smutne preslávená vrahyňa, ktorá prvý raz vraždila ako štrnásťročná. Dostala doživotný trest, za tridsať rokov vo väzení však zabila viac ľudí, než keď bola na slobode. O šesť týždňov nájdu ďalšiu ženu, zavraždenú vo vlastnej posteli. V izbe sú rovnaké rekvizity ako na mieste predošlej vraždy: fľaša šampanského a červená ruža. Jediná osoba, ktorá sa možno ocitla v blízkosti „vraha s ružou“, je detektívka D. D. Warrenová. Tá však ešte vždy nevládze vziať na ruky svoje dieťa, nabiť zbraň ani si spomenúť na jediný detail z noci, pre ktorú môže toľko stratiť. Naším otcom bol Harry Day, povestný sériový vrah, ktorý dobrovoľne odišiel zo sveta pred štyridsiatimi rokmi. Lenže vrah s ružou vie o ňom všeličo, čo by vedieť nemal. Sestra tvrdí, že ho pomôže zneškodniť a ochráni ma. Lenže sama skutočnosť, že necítim bolesť, ešte neznamená, že mi nemôže ublížiť vlastná rodina. D. D. sa ešte nevrátila do práce, ale je znova na love. Lebo vrah s ružou sa nezameriava len na osamelé ženy, ohrozuje aj samu detektívku a vyhliadol si novú obeť. D. D. vie, že existuje iba jediný spôsob, ako ho dostať: Ničoho sa nebáť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Fear Nothing , 2014

tacek01
07.08.2019 5 z 5

Prvni titul od Lisy, který se mi dostal do ruky. Naprosto mě nadchnul její styl psaní a dál cíleně vyhledávám její knihu. Co je dostupné v místní knihovně, tak mám již přečtené. Její styl mám moc ráda, napínavé, dobře napsané, zajímavá témata a rozuzlení.

Dada077
08.05.2019 4 z 5

V Bostone neznámy vrah rituálne zabíja ženy. Na mieste vraždy okrem zohavenej mŕtvoly utopenej v krvi, zanecháva fľašu šampanského, ružu a putá. D.D. Warrenová sa vracia neskoro večer na prvé miesto činu sama, lenže taký nápad dostal aj vrah. Sotí detektívku zo schodov, následkom čoho D.D. získa komplikovanú zlomeninu ramennej kosti a v pamäti blok, týkajúci sa práve času, ktorý strávila v cudzom dome. Psychosomatický problém, prejavujúci sa neustávajúcou bolesťou príde riešiť k psychiatričke Adeline Glenovej, ktorá paradoxne trpí zvláštnou genetickou poruchou a sama žiadnu bolesť necíti. Doktorka má ešte sestru Shanu, odpykávajúcu si doživotný trest za vraždu mladíka. Obe sestry vyrastali oddelene, pretože ich pravý otec, Harry Day bol sériový vrah, mučil a vraždil ženy podobným spôsobom ako zločinec súčasný.
Všetky postavy sú nejakým spôsobom poprepájané a dej je správne zamotaný. Čím bližšie je koniec detektívky, tým viac sa dej naťahuje, a dejú sa čoraz neskutočnejšie veci, ale v globále ma kniha nesklamala. Občas síce na mňa pôsobil posun deja ťažkopádne a po dvoch predchádzajúcich knihách vyznela táto ako keď na rozbehnutom vlaku niekto mierne pritiahne brzdu. Posledná kapitola bola melodramatická, akoby ju začínajúca sedemnástka vytiahla zo svojej tajnej zásuvky. Každopádne, od ďalších Garderovej kníh ma neodradilo ani to.

Misute603
05.05.2019 4 z 5

Čtivá kniha, nemohla jsem ji odložit ..jen už od půlku jsem tušila,kdo by to mohl být..což se nakonec potvrdilo.doporucuji

janina66
24.04.2019 4 z 5

Kniha byla čtivá, ale mohlo to být alespoň o 100stran kratší. Obě sestry mně nějak nesedly. Už jsem četla lepší od Lisy.

Aya81
01.04.2019 5 z 5

Výborná napínavá detektivka. Četla se jedním dechem.

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

????dobře napsaná kniha!

Pauline23
10.03.2019 5 z 5

Celkově se mi kniha líbila jako všechny ostatní knihy od této autorky. Nesouhlasím s Lukanou a nevím čím je tak rozmlsana.... Závěr knihy byl překvapující. Kniha je čtivá a popis zranění, vzteku a strachu bylo skvělé. Vraha možná objevíte dřív ale to nevadí.

Lukana82
28.02.2019 1 z 5

Pro mě teda velké zklamání. Podle hodnocení tady jsem čekala obrovský boom, ale u mě se teda nekonal. Asi jsem "namlsaná" z jiných detektivek. Do půlky jsem se s tím trápila, vraha jsem odhalila a pak jsem jen listovala a když teda byl vrah a u své poslední oběti, knihu jsem zabouchla. A jestli to dopadlo tak nebo jinak jsem nepátrala.
Kdyby byla o půlku kratší vůbec by to nevadilo.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Druhá kniha této autorky opět nezklamala. Výtečně napínavý příběh, skvěle propracované postavy, a alespoň částečně nečekaný závěr. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a s lehkým smutkem ve tváři jsem otočila poslední list, proto mohu vřele doporučit.

Angelicca
22.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha, napínavá, čtivá, hlavní postava D.D je mi velice sympatická, vřele doporučuji !

Zlatovláska
28.07.2018 5 z 5

Další přečtená kniha od mé oblíbené autorky.
Od samého začátku je kniha velmi napínavá, skvěle literárně zpracovaná, výborně se čte a s každou stránkou obsah graduje ... (dojde i na slzy - alespoň tedy u mě). Knihu opět nebudete chtít odkládat; budete nuceni číst stále dál.
Knihu doporučuji k přečtení všem a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček :-)

davas
10.07.2018 3 z 5

Kniha byla celkem slabá ,nakonec jsem knihu z donucením přečetl a i když ten konec ušel,tak mé hodnocení to nezmění ...další knihu autorky budu hodně zvažovat ...

Wargo
11.05.2018 5 z 5

Druhá kniha od autorky, a opäť príjemné potešenie. Vidno, že si dala záležať so štúdiou najmä psychologického zvládania bolesti, a rovnako aj štúdiou o bolestivom zranení. Bolesť som pociťoval spolu s D.D. Čo sa týka hlavného podozrivého, misky váh sa nakláňali raz tam a raz tam, a musím priznať, že sa s tým celým autorka popasovala podľa mojich predstáv.

MarianP
09.05.2018 5 z 5

Paráda! Lisa Gardnerová je vo forme. Ničoho sa neboj je kvalitne vystupňovaná detektívka. Naozaj jej nemám čo vytknúť, možno by som prijal jedine kratšiu knižku. 460 strán mierne uberá na záživnosti a spádu knihy. Každopádne však dej je vystavaný výborne, úvod vystrieda jadro plné vyšetrovania a záver je už takmer jasný, odporúčam !!!

caldap
15.03.2018 5 z 5

kniha super, dobře se čte. Doporučuji.

Canney
31.12.2017 5 z 5

Neboj se je nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Jak jsem se začetla, tak jsem se nemohla odtrhnout a bylo mi úplně jedno, že se mi už zavírají oči. Já prostě potřebovala vědět, co se bude dít dál. Měla jsem několik typů na vraha a všechny se ukázaly jako špatné (překvapivě). Odhalení pro mě byl tedy trochu šok. Konec byl nečekaný, napínavý a nervyrvoucí.

ivana1975
29.12.2017 2 z 5

Ani som to nedocitala, dost mi liezla na nervy hlavna pani policajtka... Jej nareky uz od prvej strany ma doslova srali...

kannibal28
27.12.2017 5 z 5

absolutná spokojnosť . jedna z najlepších kníh čo som čítal . *Kniha mala spád a lahko sa čítala. Určite si prečítam od tejto autorky všetko čo tu vyšlo.

zatylka
31.10.2017 3 z 5

Pro mě je tato kniha zklamáním.Je to moje pátá kniha od této spisovatelky a musela jsem se dokopat ,abych knihu dočetla.Ostatní její knihy přečtené za dva až tři dny.Závěr to trochu napravil,ale přesto dávám za tři.Žádná z postav mi nebyla nijak sympatická a děj knihy bez velkého vzrušení či napětí.

hanča34
22.09.2017 5 z 5

Vraha jsem sice odhalila poměrně brzy, ale jinak výborné čtení pro všechny milovníky detektivek s nádechem hororu.

Lisa Gardner
americká, 1956