Ničoho sa neboj

Ničoho sa neboj
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249981/nicoho-sa-neboj-249981.jpg 4 285 285

D. D. Warrenová série

Som doktorka Adeline Glenová. Pre svoju genetickú dispozíciu necítim bolesť. Nikdy som ju necítila. A nikdy nebudem. Bostonská detektívka D. D. Warrenová prišla po zotmení na miesto činu. Začula praskanie podlahy, tichú uspávanku... Viac si nepamätá. Neskôr sa dozvie, že sa jej podarilo vypáliť zo služobnej zbrane. Je vážne zranená, trpí obrovskými bolesťami, nehýbe ľavou rukou a nemôže sa vrátiť do práce, ktorú miluje. Moja sestra je Shana Dayová, smutne preslávená vrahyňa, ktorá prvý raz vraždila ako štrnásťročná. Dostala doživotný trest, za tridsať rokov vo väzení však zabila viac ľudí, než keď bola na slobode. O šesť týždňov nájdu ďalšiu ženu, zavraždenú vo vlastnej posteli. V izbe sú rovnaké rekvizity ako na mieste predošlej vraždy: fľaša šampanského a červená ruža. Jediná osoba, ktorá sa možno ocitla v blízkosti „vraha s ružou“, je detektívka D. D. Warrenová. Tá však ešte vždy nevládze vziať na ruky svoje dieťa, nabiť zbraň ani si spomenúť na jediný detail z noci, pre ktorú môže toľko stratiť. Naším otcom bol Harry Day, povestný sériový vrah, ktorý dobrovoľne odišiel zo sveta pred štyridsiatimi rokmi. Lenže vrah s ružou vie o ňom všeličo, čo by vedieť nemal. Sestra tvrdí, že ho pomôže zneškodniť a ochráni ma. Lenže sama skutočnosť, že necítim bolesť, ešte neznamená, že mi nemôže ublížiť vlastná rodina. D. D. sa ešte nevrátila do práce, ale je znova na love. Lebo vrah s ružou sa nezameriava len na osamelé ženy, ohrozuje aj samu detektívku a vyhliadol si novú obeť. D. D. vie, že existuje iba jediný spôsob, ako ho dostať: Ničoho sa nebáť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Fear Nothing , 2014

adelaska
16.08.2016 5 z 5

Pecka, přečteno během 24 hodin. To mluví za vše

triatlet
25.07.2016 4 z 5

Umně napsaná detektivka. Zajímavá charakteristika především doktorky Adeline, ale i její sestry Shany.
"Bolest není to, co vidíte a cítíte. Bolest je, co můžete jen slyšet, sama ve tmě." (s. 53)
Motiv kréda Harryho Daye "Krev je láska." autorka zpracovala velmi dobře.
Překombinovaně (a nevěrohodně) působí útěk z vězení.

Drahuš
12.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, hodně jsem váhala, kdo je vrah, bylo hodně možností . Ale jo....byl to on/ona!:-) Doporučuji, pro milovníky drsných detektivek, jako dělaná!

Jana09
08.07.2016 5 z 5

Fakt pecka ! Sice jsem některý pasáže "nedávala" a přeskakovala, ale knížka dost dobrá. Když už jsem si myslela, že jsem odhalila vraha, tak jsem zjistila, že je všechno zase jinak.Takže za mně - ano !

Sali88
01.06.2016 5 z 5

Prvni knizka od autorky,kterou jsem cetla a urcite si prectu i dalsi.Kdo je vrah jsem si myslela spravne,ale nebyla jsem si jista na sto procent,utvrdila jsem se v tom.az ke konci knihy.Kazdopadne,tem kteri maji radi detektivky mohu knizku jedine doporucit.Bavila me od prvni stranky az do posledni.

sabca
28.05.2016 5 z 5

Zatím jako většina knížek této spisovatelky výborná, čtivá od začátku do konce. Hlavně ten konec byl alespoň pro mě překvapivý. Kdo má rád napětí a zajímavý příběh tomu tuto knihu doporučuji.

martina4041
27.04.2016 5 z 5

Ma druha kniha od teto spisovatelky. Ani tahle nezklamala! Velmi dobre se mi cetlo. Vyreseni cele zapletky a sok ze strany doktorky,do ceho je ochotna zajit. Ne dostal.

Heyhey
20.02.2016 4 z 5

Fakt síla, dobře vykonstruované a příjemně čtivé.

škwor
15.02.2016 5 z 5

Super, super, super! Úžasná napínavá knížka, moje druhá knížka od této autorky a jsem příjemně prekvapena.. :)

Lindulinek
31.01.2016 5 z 5

Kvalitně napsaná detektivka. Napínavá od začátku do konce. Závěr pro mě překvapivý. Doporučuji.

vladimirah
21.01.2016 4 z 5

Zajímavé, překvapivé, ale žádný zázrak.

skipiii
08.01.2016 5 z 5

Takhle by mel vypadat kazdy thriller! Od prvni az do posledni strany napinavy,strhujici a necekany dej! Vsechny postavy mi byly sympaticke svym zpusobem a s ohledem na pribeh! Nemam absolutne co vytknout! Pro me jedna z nejlepsich knih roku 2015 ( ne-li nejlepsi ze vsech ktere jsem kdy cetla). Rozhodne se k tehle autorce brzy vratim.

kniznistranky
28.12.2015 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Jako první musím říct, že autorčiny popisy výslechů, hlavně v druhé polovině knihy, si mě vyloženě získaly. Hltala jsem jednu stranu za druhou a hodně těžko se mi od knihy odtrhávalo. Posledních pár stran sem dočetla včera v noci (nebo spíš dneska ráno), protože sem prostě potřebovala vědět jak to dopadne. No, nakonec jsem knihu dočetla o čtvrt na 3 ráno. Vraha jsem tušila už tak od poloviny, ale neměla jsem jistotu, tu sem získala až na konci. Ale i přes to, že jsem ho uhádla, mi celou dobu vrtalo hlavou, jestli to náhodou není někdo jiný, protože autorka to opravdu měla hezky promotané a propracované, takže vlastně všechno souviselo se vším. První kniha od téhle autorky, kterou sem četla a rozhodně to nebude poslední kniha, kterou sem od ní četla.

kikies
17.11.2015 4 z 5

Bravurní thriller, napínavé, skvěle odvedená práce, ale asi jsem nebyla nějak správně naladěná... Chyť mě bylo o kapánek lepší.

TomK
08.11.2015 5 z 5

naprosto skvělý thriller :) napínavé až do konce a vztah obou sester byl opravdu místy až znepokojující a opravdu jsem se nenudil u žádné stránky. Lisa Gardner se právem zařadila do mé knihovny :)

Šánka
11.10.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. Lisa Gardner je mistr ve svém oboru. Bylo to vynikající, napínavé a neskutečně hrůzné čtení.
A nebát se, .... to vůbec nešlo !

fis.rena
03.10.2015 5 z 5

Strhující,brilantní,úžasný thriller,který mi vzal dech.

mirunda
13.08.2015 5 z 5

Velmi napínavá detektivka. Do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Za mě palec nahoru.

Lilith1
01.08.2015 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale zcela určitě ne poslední. Sice jsem našla pár nesrovnalostí, nebo spíš věcí, které nebyly vysvětleny (např. proč ta ukolébavka?) Místy to bylo i krapet překombinované, ale rozhodně to bylo strhující. Originalita zápletky vše vyrovnala, takže já se těším na některou z dalších knížek :)

RADOST
14.07.2015 5 z 5

Všechna čest autorce - bravurní thriller, zajímavý námět i postavy, skvělé zpracování, neustálé napětí.
Tak šílené, až pochopitelné.

Lisa Gardner
americká, 1956