Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533318/bmid_deset-malych-cernousku-65e1b062ce869.jpg 5 5913 5913

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Interpreti: Vladimír Čech

Petucelli
22.01.2020 5 z 5

Neskutečné od první do poslední stránky, geniální zápletka.

baara.j
19.01.2020 5 z 5

Agatho, Agatho, kam ty na to chodíš? U téhle knížky držím svůj osobní rekord v rychlosti přečtení. Dva dny! Bože! To se mi v životě nepovedlo a myslím, že dlouho nepovede. A taky držím rekord v počtu typů na vraha, podezřívala jsem postupně snad všechny, tedy do doby, než byli zavražděni. Při dočtení poslední kapitoly jsem byla ale až natolik zmatená, že jsem nevěděla, jestli já jsem ještě já. Závěrečné rozuzlení mi dopřálo klidný spánek. Právem se Deset malých černoušků umísťuje na předních místech v žebříčcích nejlepších knih. Já bych knize dala těch hvězdiček klidně milión. Vážně stojí za přečtení.

helusa2
19.01.2020 5 z 5

Agatha Christie je prostě mistryně detektivek :-) Napínavé jak kšandy, bezvadně vylíčeno, geniální a šílená zápletka. Na posledních deseti stranách obrat o 180 stupňů a rozřešení. Stará dobrá detektivková škola :-)
Tentokrát posloucháno jako audiokniha a musím říct, že to na mě působilo ještě strašidelněji, než když jsem to četla - možná proto, že už jsem věděla a pamatovala si... Výborně namluveno panem Čechem.

Loxias
15.01.2020 3 z 5

Obsahuje spoiler!
Zacatek mi prisel velmi tahly s velmi neohrabanymi dialogy. Kdyz zacal proces likivdace cernousku, tak to dostalo spad a byl jsem ochoten odpoustet, ale vsechno dobre zlikvidoval konec. Prilis mnoho situaci bylo postaveno na nahodu nebo stesti. Neverim, ze by pani Brentova prila kamsi na ostrov na pozvani cloveka ktereho ani nezna (minimalne se to nedapokladat za jiste). Absolutne neverim zaverecne sebevrade a spouste dalsim vecem. Proste prilis mnoho me bilo do oci, ze konkretni veci by se proste nestaly. Z dokonaleho zlocinu se proste nestala dokonala kniha, fanousci at prominou.

mia.com
08.01.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a zrovna tuhle mi doporučila kamarádka, za což díky. Detektivky normálně nečtu, protože se na ně raději dívám, takže třeba Poirota s Marplovou mám shlédlé. Tento příběh jsem neznala a nelituju výběru. Hlavně konec jsem hltala jako šílená a opravdu to mělo výborné vyústění.

Mercu
08.01.2020 5 z 5

Úžasná detektívka. V priebehu celého čítania mi napádali nové a nové rozuzlenie prípadu aj ked od začiatku vo mne driemalo podozrenie, ktoré záver, ktorý som prečítala jedným dychom potvrdil. Okrem toho stále živí námet nemohúcej spravodlivosti a zákutí ľudskej psychiky zasadeny do prostredia, ktoré ma nikdy v kniha neomrzi pre mňa znamená dokonalý čitateľsky zážitok.

Terez9119
08.01.2020 4 z 5

Agatha si tady s námi zahrála pěkně špinavou hru. Nejedná se v pravém smyslu o detektivku, spíš o thriller, kde z úzkého okruhu lidí postupně odpadávají jeden za druhým. Nevysvětlitelným způsobem. A všem brzy dojde, že jsou lovnou zvěří pro lovce se zvráceným smyslem pro spravedlnost.
Bylo to dobré, ale čekala jsem od toho víc. Postavy jsou dle mého názoru málo prokreslené a z větší části nesympatické, takže mi vůbec nevadilo, že umírali – jen jsem čekala jak a kdy. Kdo zůstane naposled, odhalíte docela snadno, stejně tak jako vraha, ale jak říkám, Agatha v tomto směru nehraje úplně fér. Stojí za to si přečíst, ale v mém Top 5 od Agathy se neumístí.

evelýny
19.12.2019 4 z 5

Jedna dětská říkanka, nebo spíše původní americká píseň o deseti malých indiáncích, podráždila fantazii jedné Angličanky, která ji uchopila způsobem sobě vlastním a vytvořila zřejmě nejznámější psychologicko - detektivní příběh všech dob.
Agatha Christie je mistryně svého řemesla.
Vždy mě spolehlivě vtáhne do děje, prověří moji pozornost, okouzlí originalitou a promyšleností zápletky, udiví pedantickými a místy až překombinovanými podrobnostmi, šokuje překvapivým rozuzlením.
A vždy stoprocentně zaútočí na moji zvědavost a nedočkavost, která pohání moji touhu přečíst si konec : Co bude dál? Který příště? Který z nich?
V počtu prodaných knih tuto ,,Královnu detektivek“ předstihl pouze William Shakespeare.
Plným právem jí byl anglickou královnou udělen titul ,,Dáma britského impéria.“
Ale přiznám se, mně se při dočítání tohoto příběhu významně ulevilo, že černoušků bylo ,,jenom" deset.

P.S: Co by se stalo, kdyby paní Agatha Christie byla v mládí méně ostýchavou a stala se zpěvačkou…?
P.P.S: Audiokniha v podání pana Vladimíra Čecha je famózní záležitost.
P.P. P.S: Stýskalo se mi po Belgičanovi...)

FilDaV
16.12.2019 5 z 5

Deset malých černoušků hostil děda Vševěd,
jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět.
Devět malých černoušků chtělo sypat kosům,
jeden se včas nezbudil, zbylo jich jen osm.
Osm malých černoušků vyšlo si hrát před dům,
jeden z nich se potloukl, zbylo jich jen sedm.
Sedm malých černoušků šlo naštípat klest,
jeden z nich se posekal, zbylo jich jen šest.
Šest malých černoušků chtělo vybrat med,
čmelák píchl jednoho, zbylo jich jen pět.
Pět malých černoušků k soudu spolu míří,
jeden z nich se soudcem stal, zbyli jenom čtyři.
Čtyři malí černoušci nechali všech pří,
jeden z nich šel pasti klást, zbyli jenom tři.
Tři malí černoušci šli ulovit lva,
medvěd sežral jednoho, zbyli jenom dva.
Dva malí černoušci chodili dvě hodiny,
jeden klesl na skále a tak zbyl jen jediný.
Jeden malý černoušek vztek měl na svět zrádný,
proto se sám oběsil – a tak nezbyl žádný.

DOOPRAVDY NEJLEPŠÍ KNIHA, JAKOU JSME KDY ČETLI!!! Detektivky i Agathu zbožňujeme, ale to, jak vystavěla tenhle příběh - to je nadpozemnské dílo! Dokonalá gradace i napětí, skvělé místo, kde se celé dění odehrává, deset podezřelých, deset vinných a jeden je trestá smrtí......jeden po druhém a to vše podle nevinné dětské říkanky.... Děsivý a obrovský nervák, který vás i v poslední kapitole drží v dokonalém napětí a samotný/á pachatel/ka - geniální (ne)tvor, jenž si vše dokonale naplánoval a tak mu to také vyšlo. Kéž by jenom šla vymazat paměť - to bychom tuhle knihu, teda pardon knihu, spíše mistrovské až nebeské dílo (nepřeháníme!) četli pořád dokola a dokola. Teď snad jen jednou do měsíce...... :-)
P.S. Všem fanouškům knihy doporučujeme i minisérií od BBC pod názvem: Až tam nezbyl žádný z roku 2015 - ale jen pokud jste četli knihu, protože jak to již u filomvých adaptací většinou bývá, knižní předloze se nevyrovnají. A v tomhle případě by to ani nebylo reálné, nic lepšího totiž neexistuje! 1 000 000%

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Perla v tomto žánru.

Tetipu
26.11.2019 5 z 5

Tahle kniha mě při prvním čtení dokonale dostala. A to se mi velmi líbilo. To jak jsem ji nemohla dostat z hlavy. Napětí se stále stupňovalo a člověk až do konce nevěděl na čem je. Miluju ji i v audio verzi, kde ji čte Vladimír Čech, to je taky luxusní záležitost.

anája
19.11.2019 5 z 5

Super kniha, četla jsem už dřív.Krasna detektivka od Aghati Christie

mcabr
18.11.2019 5 z 5

Nádhera, lepší než film.

zuzana4587
18.11.2019 5 z 5

Genialita tomuto bestselleru se nedá upřít. Za mě osobně mohl být příběh ještě více rezepsán a napínám, klidně mohl být jednou tolik delší, ale i tak je naprosto dokonalý. Stejně jako všechny vraždy a závěrečné vysvětlení :-) Černoušci jsou má první přečtená kniha autorky, ale rozhodně ne poslední. Bez váhání 5*.

ViktorieMars
10.11.2019 3 z 5

Kniha má velice zajímavý děj, je velmi napínavá a člověk se od ní nechce odtrhnout. Závěr byl také pozoruhodný, ale dokonalý mi nepřišel.

eliska2106
09.11.2019 5 z 5

Mistrně vykreslená atmosféra a pocit strachu aniž by se jednalo o akční krvák, jaké se píší dnes. Všechny emoce vyvolá pomocí náznaku a vlastně skrze představivost čtenáře. Pro mě byla tak přesvědčivá, že jsem si musela knížku v noci odepřít, abych vůbec usnula.

milary
05.11.2019 5 z 5

Poslouchala jsem jako (Vladimírem Čechem dokonale načtenou) audioknihu. Blaženě jsem se bála, nejlépe večer, v teplém ochranném valu peřiny spolehlivě eliminujícím případné napadení. S gradujícím napětím znovu úměrně rostl můj obdiv nad geniálně vystavěným detektivním příběhem, ke kterému se tak ráda vracím. A znovu a znovu jsem opět v duchu marně předkládala své argumenty, vždycky o krok pozadu za vysvětlením, a tak...nezbyl...žádný...

železňák
03.11.2019 5 z 5

Genialni. Mnou prectena jedina kniha od ACH, do par ostatnich jsem se zkusil zakousnout, ale neslo to. Ale to je jedno. Timhle ziskala nesmrtelnost.

Okoslav
24.10.2019 4 z 5

Super atmosféra i postavy, hvězdičku ubírám za překombinovaný konec, který byl dokonce i na Agathu přitažený za vlasy.

yonda
18.10.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka vůbec.Tohle je prostě klasika.