Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533318/bmid_deset-malych-cernousku-65e1b062ce869.jpg 5 5913 5913

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Interpreti: Vladimír Čech

bacouch
30.08.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených detektivek od A. Christie.

Lucie1010
27.08.2019 5 z 5

Všem postavám v úvodu knihy přijdou dopisy či telegramy, proč a kdy mají přijet na Černochův ostrov. Po příjezdu na ostrov, je ubytovali manželé Rogersovi,sluhové na zmiňovaném ostrově.Ten večer si u večeře všichni vyslechli neznámý hlas z rozhlasu, který vyjmenoval všechny přítomné a pronesl nad nimi rozsudek. Poté všichni umírají podle dětské říkanky, která je vyvěšena v každém pokoji -
Deset malých černoušků hostil děda Vševěd,

jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět.

Devět malých černoušků chtělo sypat kosům,

jeden se včas nevzbudil, zbylo jich jen osm.

Osm malých černoušků vyšlo si hrát před dům,

jeden z nich se potloukal, zbylo jich jen sedm.

Sedm malých černoušků šlo naštípat klest,

jeden z nich se posekal, zbylo jich jen šest.

Šest malinkých černoušků chtělo vybrat med,

čmelák píchl jednoho, zbylo jich jen pět.

Pět malinkých černoušků k soudu spolu míří,

jeden z nich se soudcem stal, zbyli jenom čtyři.

Čtyři malí černoušci nechali všech pří,

jeden z nich šel pasti klást, šli do světa tři.

Tři malincí černoušci šli ulovit lva,

medvěd sežral jednoho, zbyli jenom dva.

Dva malincí černoušci chodili dvě hodiny,

jeden klesl na skále, a tak zbyl jen jediný.

Jeden malý černoušek vztek měl na svět zrádný,

proto se sám oběsil – a tak nezbyl žádný.
Já si tuto knihu původně vybrala k povinné četbě, ale nakonec jsem si ji velmi oblíbila. Příběh je velmi napínavý. Vyšetřujete vraždy spolu s postavami v příběhu. VŠICHNI JSOU PODEZŘELÍ.
Konec byl velmi překvapivý.

katerina5544
25.08.2019 5 z 5

Opět mě Agatha přelstila :-) četla se sama, super detektivka. Nemá hluché místo.

deniha
11.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie a jakožto úplný začátečník v detektivním žánru musím říct, že mě kniha velmi bavila. Ačkoliv úvodní básnička naznačuje jakým směrem se asi budou ubírat osudy hlavních postav, i přesto je děj velmi napínavý a až do poslední chvíle nevíte kdo je vrahem. Zvláště musím vyzdvihnout podstatu celého příběhu, a to deset lidí na opuštěném ostrově a jeden z nich je vrah a vy musíte uhodnout kdo to je a jaký má motiv. Brilantní.

lagina
09.08.2019 5 z 5

Další skvělý kniha A.CH. akorát tentokrát jsem to trochu tušila. Vražda v O.E. mi sedla mnohem víc :)
Jako první kniha i tato úžasně promyšlené do poslední věty, člověk začně a nepřestane dokud není na poslední stránce:-)

Kerberos
09.08.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, poslouchala jsem audioknihu namluvenou panem Čechem. Určitě doporučuji.

Beruska1967
29.07.2019 odpad!

Nejhezčí knižka!

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Nejlepší jsou detektivky, které se odehrávají na místech, ze kterých lidé nemůžou jen tak odejít.....třeba starobylé tajemné sídlo na samotě, nebo ještě líp ostrov. Protože pak je jasné, že vrah je jedním z nich, a oni před ním nemůžou někam utéct, jediné co jim zbývá je vraha odhalit a bojovat tak o svůj holý život. A nezbyl tam žádný je jeden z nejlepších detektivních, psychologických filmů, které jsem viděla.

petraj30
22.07.2019 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha

kaja77
08.07.2019 3 z 5

Uznávám že jsem proti většině...je to klasika,je to nejprodávanější detektivka všech dob.ale prostě šlo to mimo mně.nasilne jsem to doslova dolouskala a nebýt čtenářské výzvy...odložím. sorry Agato,

Rossel
07.07.2019 5 z 5

Detektivky mám docela ráda a tak jsem si říkala, že by bylo víc než na čase přečíst si pravou klasiku žánru. Přiznám se, že jsem měla trochu předsudky, jak to asi bude vypadat... No a bylo to skvělé! Příběh měl spád, byl výborně napsaný a geniálně vymyšlený. Ano, určitě je potřeba brát celou zápletku malinko s nadhledem, ale i tak. Královsky jsem se bavila a knížku zhltla skoro za odpoledne.

Ellissabeth
05.07.2019 5 z 5

Skvěle jsem se bavila. Doporučuji. Mohla bych najít i nějaký ten mínus, ale dejme tomu, že to bylo super... Opravdu jsem se při čtení nějaké knihy tak dlouho nepobavila.

Banny_L
02.07.2019 5 z 5

Nejlepší!

Veru.Viti
24.06.2019 5 z 5

Tak ale tohle byla paráda. Malinko mě na začátku vyděsilo množství jmen a bála jsem se, že se v tom nedokážu zorientovat. Ale vůbec jsem se neztrácela a tuhle knihu skutečně dopuručuji všem. Jsem nadšená z příběhu, ze stylu psaní, ze samotného závěru, který jsem tedy nečekala. Paráda. Paráda. Paráda.

animovanej medv
18.06.2019 5 z 5

Je to nejlepší detektivka, co jsem kdy četla.

Bar16
13.06.2019 5 z 5

Přiznám se, styděla jsem se, že neznám tvorbu snad nejznámější autorky detektivních příběhů. Deset malých černoušků je skvěle promyšlený příběh, u kterého můžete jen spekulovat kdo a co... Jsem z něj nadšená! Další autor, po kterém sáhnu, když se zase objeví čtecí krize :-)

Jessybelle
09.06.2019 5 z 5

Luxusní klasická detektivka...
Neváhejte a přečtěte si ji. Stojí za to.

Melcrovka
09.06.2019 4 z 5

Kniha má rychlý spád, pohledy jednotlivých postav ukazují opravdu hodně odlišné jednotlivé charaktery. Zároveň ale nedávají vědět, kdo je za vraždy zodpovědný až do poslední chvíle. A to doslova. Do poslední stránky.
Autorka se mohla více rozepsat o psychologii postav, o hrůze, kterou museli zažívat, když si náhle uvědomili, že budou postupně odpraveni všichni. Proto nedávám plný počet hvězd. Uznávám ale, že by to patrně rozředilo příběh a detektivka by už neměla ten rychlý spád a napínavost.

Iva B.
09.06.2019 5 z 5

Od Agathy jedna z mých nejoblíbenějších!!! Četla jsem už několikrát a stejně se vždycky divím!!!!

marcel9134
08.06.2019 5 z 5

Parádní detektivka, napínavá do poslední chvíle