Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6149 6149

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören, 2009

moncam
04.12.2014 5 z 5

Má nejlepší knížka, kterou jsem tento rok četla. Lars Kepler umí.

konformita
02.12.2014 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného, než si pana Keplera přečíst celého. Pokud jsou všechny jeho knihy takové nebo alespoň zčásti, mám se na co těšit. NAPÍNAVÉ!! Jak babské gatě :-)

Majulinek
07.11.2014 5 z 5

Úžasné! Tato kniha mě přímo nadchla. Velice čtivé a poutavé. Rozhodně za to stojí si přečíst další příběhy Joony Linny.

Beruska18
30.10.2014 5 z 5

Napínavé čtení!! Bylo těžké se od knihy odtrhnout .... Velmi doporučuji.

Pavlnka
21.10.2014 5 z 5

Super knížka. Nedalo se než číst do brzkého rána, ale to vstávání :o

frukeška
21.10.2014 5 z 5

Nebudu se nějak rozepisovat.. Skvělá severská detektivka :))

Zodiak
20.10.2014 4 z 5

Tak jsem dal čtyři hvězdy, ale kdyby to šlo, dám asi tři a půl. Půl bodu dolů za ten konec, který se mi opravdu nelíbil a který jinak celkem vydařenou knihu trochu degradoval. Mám rád severskou krimi a ani tato nezklamala. Solidní rozjezd, překvapivý vývoj, dá se říci, že se stále něco dělo. Ano, některé pasáže by se daly vypustit, ale autoři jsou placeni od stránky, takže s tím se musíme smířit. Dost těžko jsem si zvykal na ten styl vyprávění. Jakýsi čas přítomný průběhový? Omlouvám se gramatikům, toto jsem ve škole nikdy úplně nepochopil. A zvlášť na konci mi to přišlo, jako když čtu stručný výtah z nějakého scénáře. Trochu mě zklamalo, že na konci již nebylo nic o Josefovi a jeho sestře, nějaké dovysvětlení jejich osudů. Ale další případ Joony Linny si přečtu.

WoodoX
19.10.2014 5 z 5

Mňa kniha prekvapila, veľmi príjemne. Napätie dokázali autori stupňovať povoľne až do konca, i keď popravde sa mi už niekde za prvou polovicou strácali súvislosti v deji. Nič to však nemení na fakte, že kniha sa mi veľmi páčila, nadchla ma a vzbudila ďalší záujem o meno Lars Kepler.

Anya636
16.10.2014 5 z 5

Prostě úžasné. Nejprve jen takový lehký rozjezd událostí, kdy se stále nabalovali nové a nové informace a zápletky které jaksi nějak nešli k sobě. Od půlky dále jsem knihu již neodložila a přečetla jedním dechem, protože skládačka náhle začala zapadat do sebe s parádním rozuzlením. Doporučuji.

Vec1980
11.10.2014 4 z 5

I tento severský příběh má něco do sebe. Více vstupních impulsů se změnilo v působivý děj s mnoha zvraty a nečekaným (nebo čekaným) souvislostmi. Určitě nezklame ... úvodní příběh Joona Linna kam patří i písečný muž (vlastně kvůli němu jsem se vrátil k předchozím příběhům).

weberda
10.10.2014 4 z 5

Napínavé čtení,ale trochu zbytečně zdlouhavé. Jinak se dobře čte, doporučuji.

allebra
09.10.2014 5 z 5

Strhující čtení, chvílemi jsem snad ani nedýchala! :-) Skvěle propracovaný příběh, žádné nesrovnalosti, všechno se vyjasnilo, ani chvíli jsem se nenudila. Nejprve jsem byla nemile překvapena tak brzkým odhalením vraha, což se ale brzy vyloučilo a potom jsem už byla napjatá až do konce a bylo velmi těžké se od knížky odtrhnout! Rozhodně stojí za přečtení! Těším se na Paganiniho smlouvu i na další knížky od autorské dvojice.

fabija
03.10.2014 4 z 5

Tato kniha byla mou první detektivnkou, shledávám tuto knihu velice dobrou a zajímavou. Velice dobře se čte. Co mě ale zaskočilo byla rychlost, jakou autor vyřešil první zápletku. Každopádně jsem nečekala jaký důvod byl pro to, aby hlavní hrdina opustil svou práci hypnotizéra. V této knize naleznete hodně zvratů a nenadálého průběhu, ... rozhodně se při její četbě nudit nebudete. :D

princesse
03.10.2014 4 z 5

Knihu jsem četla již po druhé. Co dodat? Po prvé jsem ji četla jako novinku a od té doby jsem zvládla i ostatní knihy od této dvojice autorů a všechny stojí za přečtení a rozhodně i vícekrát. K dobré knize se ráda vracím i po letech znovu.

KláraV.
02.10.2014 4 z 5

Napínavá detektivka s horovými prvky. Moc se mi to líbilo.

Lenis
01.10.2014 4 z 5

První, a určitě ne poslední knížka od tohoto spisovatele.

Joujalicka
29.09.2014 5 z 5

Strašidelné čtení.

petrzel
23.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Děj měl spád a to jak se tu píše překonbinované mi to tedy nepřišlo. Jediné co mi vadí a to na všech severských detektivkách jsou ty jména a názvy to se nedá zapamatovat

nemeckovatereza
22.09.2014 3 z 5

v sobotu jsem viděla i film (první jsem četla knížku) a ten se dosti liší od knížky, ale možná bude bavit lidi, kterým knížka přišla zdlouhavá

LenZa28
21.09.2014 3 z 5

za mne příliš.. příliš násilí, příliš dlouhé a několikrát jsem se zamyslela nad autory, jak se můžou vžít a vlastně vymyslet tolik násilí. Obzvlášť scény s dětmi.. Určitě se knize obloukem vyhnu ( a to jsem vyrostla na Deaverovi), ale dávám 3hvězdy za to, že to "nakonec dobře dopadlo" - aspon že tak. Styl psaní, vajdřování, se mi taky líbil