Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2618 2618

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

martinaandulka
11.01.2019 5 z 5

Miluji knížky od Keplera a tahle poslední to byla jízda od začátku do konce.Opět se setkáváme s komisařemi Linnou a Sagou,setkáváme se s vrahem spředešlýh dílů,který měl být dávno mrtvý... .

simona7713
10.01.2019 5 z 5

Top! Strop! Pro mě po dlouhé době zase něco, kdy mě mrazilo a při venčení psů jsem se otáčela, zda mě někdo neskeduje... I když si tu někdo stěžuje, že zase Jurek... já prostě čtu a užívám si to. Skvělé, už ať je pokračování.

Layss
10.01.2019 5 z 5

Do knihy jsem se pustila ve vlaku, věnovala jsem jí sobotní dopoledne a v neděli ráno jsem ji dorazila. Příběh byl zase velice zajímavý, doplnil předchozí příběhy o zajímavé informace. Nebýt jiných povinností, přečetla bych ji v jednom tahu.

mystar
09.01.2019 5 z 5

Pribeh meho oblibence Joony Liny byl opet napinavy a strasidelny. V podani audioknihy jeste zajimavejsi. Byla jsem vtazena do deje a nemohla prestat poslouchat co bude dal. Trosku me zamrzelo zmrtvychvstani a prehnana inteligence Jurka a obcas nerealne sceny. Preto se mi kniha libila.

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Na pokračování jsem se hodně těšila a nebyla jsem zklamána. Kniha je svižná, čtivá, chytrá je tam spousta wow momentů a okamžiků, kdy máte zatajený dech. Moje první severská láska Joona Linna je opět nepřemožitelný, Saga dokonalá ledová královna... taková keplerovská klasika. Má to ale i pár ALE! SPOILER
Začátek knihy s uvedením do děje z předchozích knih byl zbytečně zdlouhavý a ve srovnání s předchozími knihami rušivý a oživlý Jurek Walter, to myslí vážně?? To jeho zmrtvýchvstání bylo dost přitažené za vlasy. Upřímně doufám, že v příštím díle série bude jiný vrahoun a ne nějaký další zázračně objevený Jurkův příbuzný.
I tak jsem ale z knihy nadšená a moc doporučuji. Jen je třeba znát děj z předchozích dílů série.

Jingle
09.01.2019 2 z 5

Tak tohle ne. 84 %? To vážně lidem stačí tak málo? Jo, je to čtivý. Občas i napínavý. Ale jinak strašná slátanina. Bohužel, už Lovec králíků ukázal, že autoři už nemají moc kde brát, a tak slepují, co se dá. Protože už minulé díly ukázaly, že pokud Joona bude žít, bude nejspíš vyvražděné celé Švédsko, dali autoři ději už mezinárodní přesah. Pachatel se tak jako nějaká nadpozemská chobotnice pohybuje po světě a zvládá být všude, 100% připravený na všechno a všechny. A zvládá to skoro levou zadní (téměř doslova :D). Když se nedá vystavět kloudná zápletka, přebijme to neskutečnou brutalitou. Mrtvých pomalu jak za války a policie nemá důvod na to nasadit víc než tři lidi. Babča čutající si s uřezanou hlavou už je jen třešinkou na dortu.
Takhle prostě ne...

Rosice
08.01.2019 5 z 5

Plný počet hvězd. Dvě noci se mi zdálo o Jurkovi...

Anchie
08.01.2019 1 z 5

Bohužel autoři už asi neví o čem by psali... Zmrtvýchvstání nepřemožitelného Jurka mě vůbec, ale vůbec nebavilo, kniha je pro mě velké zklamání.

HonzaSeb
08.01.2019 5 z 5

Bezvadná kniha, jako vždy. Jurek Waltr má následovníka, tak se těším na pokračování.

helcab
08.01.2019 5 z 5

Dlouho očekávané pokračování série. Opět nezklamal autor velmi napínavým příběhem. Konec trochu otevřený asi pro možnost pokračování??? Určitě doporučuji....

Jardell
07.01.2019

velmi čtivé. Že se nad některými zázraky člověk nepozastaví je pochopitelné,zde ale místy až moc nereálné situace a schopnosti. JInak přečteno jedním dechem.

lucie2619
07.01.2019 4 z 5

Byla jsem jako obvykle naprosto nadšená a přečetla jsem to během pár dnů..... Už teď se těším až zas něco vyjde ????

lupo
07.01.2019 5 z 5

Jak jinak než 5 hvězdiček. Tato dvojce opět nezklamala! Za víkend přečteno, úžasný spád a děj.

januchka
06.01.2019 5 z 5

Velky plus za napeti a ctivost. Nelibilo se mi pouze zmrtvychvstani Jurka, ktere mi prislo nerealne. Jinak je knizka super, nesla temer odlozit :).

hey123
06.01.2019 4 z 5

Ano, každý díl je čím dál drsnější a drastičtější. Některé scény jsou už opravdu přepálené. O schopnostech Jurka a příchodu Bobra do nemocnice ani nemluvím. Přesto se mi moc líbilo, jak byl do děje hodně zasazen příběh Sagy.
Čtivost knih od této manželské dvojice je za mě bezkonkurenční. Stalo se mi, že jsem chválemi nedýchala. Jsem ráda, že se dočkáme dalšího dílu.

okularo
06.01.2019 1 z 5

Nesmíte ani na chvíli přemýšlet,jinak to nejde číst.Čeho je moc,toho je příliš a zde bylo nesmyslů jako máku.Jedna hvězda za čtivost.

Picasso2
06.01.2019 4 z 5

Napinavá kniha od začátku až do konce. Jediné co mi vadilo bylo, že hlavnímu padouchovi Jurkovi Waltrovi byly dány až nerealistické schopnosti.

Hankah265
06.01.2019 2 z 5

Od Keplerů jsem přečetla všechno, ale tohle mě nějak nebavilo. Písečný muž byl skvělý, ale oživení Jurka se vyloženě nepovedlo. Jurek je až nadpřirozená bytost. Je všude, kde má být. Dozví se všechno, co potřebuje. Nehledě na to, že člověk v letech, s jednou rukou snadno porazí i perfektně vycvičeného vojáka, v jeho prostředí, který je na něj připravený. No prostě sci-fi. A dvoumetrová sestra ve hlídané nemocnici, to je kapitola sama o sobě.... :) Plus bych dala tak jedině za čtivost.

KydlochMoris
06.01.2019 4 z 5

Bohužel musím jednu hvězdu odebrat... SPOILER: Ani by mi tak nevadilo zmrtvýchvstání, jako to, že byl dotyčný tak trochu terminátor - nezničitelný... Tolik vycvičených lidí okolo něho, on s handicapem, starší a takhle hravě je zvládne? Bez boje? A potom se s ním stane na konci tohle a takhle snadno? Nevím nooo... Jinak samozřejmě čtivé a těším se na další díl :)

Martina410
05.01.2019 3 z 5

Az moc pretazene za vlasy, neduveryhodne, Jurek = nadpozemska bytost, prezije vse. Spousta mrtvol, krve a kazdy je paf z krasy Sagy Bauerove. Uz toho bylo moc. Jinak misty dost napinave.