Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2618 2618

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

CleoXandra
25.01.2019 3 z 5

Po tomhle žánru moc často nesáhnu, tuto knihu jsem dostala jako dárek. Zajímalo mě, proč to lidé tak obdivují, tak mi nezbylo než ji přečíst. Musím uznat, že je to řemeslně dobře zpracováno. Takže ano, s chutí jsem to překousala, ale klidně si mohu od podobných opusů dát na nějakou dobu pokoj ...

princesse
25.01.2019 4 z 5

Kniha se skvěle četla, ostatně jako většina od tohoto prověřeného páru. Četla jsem všechny a nemohla se odtrhnout. Příběh má, samozřejmě, i slabiny a to v podobě téměř nepolapitelného a nesmrtelného "úchyláka", který prošel snad všemi možnými nebo spíše nemožnými druhy obrany a výuky bojů a nevím čím vším ještě. A to nemluvím o jeho oddaném poskokovi, který vyniká opravdu "neuvěřitelnými" schopnostmi a možnostmi. V tomto by chtělo trošku ubrat, aby byly příběhy uvěřitelnější. Ostatně budeme se moci přesvědčit v dalším pokračování, neboť jeden z padouchů přežil a opět bude dělat neplechu. Těším se.

Fibinkaaa
24.01.2019 2 z 5

krimi čtu pro ten moment překvapení odhalení vraha na konci. A tak jsem četla a četla a čekala, kdy nastane ten okamžik, že vlastně je vše úplně jinak, jak se celou dobu v knize zdá... A pak by to byla super kniha. Ale nestalo se... přičtu li přemrštěnost a neuvěřitelnost určitých situací, nadbytek vražd, tak za mě zklamání...

Zuzu88
24.01.2019 1 z 5

Jednu hvězdu za čtivost...Děj má spád, ale patří spíš do oddělení špatné science fiction...Padouši jsou nepolapitelní a mají nadpřirozené vlastnosti, za jednotku času stihnou tolik věcí, co ostatní nestihnou ani za týden...jsou inteligentní, fyzicky nepřemožitelní, dokonalí...prostě je to celé přemrštěné, neuvěřitelné, překombinované a k tomu drsné a krvavé s koncem, který slibuje předvídatelné pokračování....

twiggynka
24.01.2019 4 z 5

Knihu jsem dočetla včera večer a nevím jestli na ni pět chválu nebo naopak. Opět autoři ukázali, že opravdu psát umí. Jen bych vytkla až zbytečně moc mrtvých. Dále u hlavního vraha bylo až moc předvídavosti, síly a dokonalosti a naopak zkušení, zdraví, mladí s perfektním výcvikem si ani neškrtli.... každopádně nemůžu říct, že jsem se do čtení musela nutit, děj měl spád! :-)

Mischone
24.01.2019 5 z 5

Naprosto geniální, chytré, nebezpečné, místy až děsivě kruté. Děj vás vtáhne, kroutíte jen hlavou jak je to všechno možné, utajované a promyšlené. Nebudete se nudit ani na začátku, ani v polovině a na konci už vůbec ne. Čtete se strachem jak se to všechno ještě změní, co se hlavním postavám stane a kdo přežije. Opravdu skvěle napsané a před dvojicí autorů smekám.

Colletka
23.01.2019 4 z 5

Super!

booklaboratory
22.01.2019 4 z 5

Prijemne prekvapenie pre mna. Klasicke severske krimi. Dynamicke, temne, miestami krute. Dej sa neustale posuval dopredu, velmi dobre sa to citalo. Samozrejme ze dej mal nejake nedostatky ale su na dobrej ceste vratit sa ku kvalitnemu krimi ktore pisali v minulosti. Tesim sa na ich dalsiu knihu.

veronika_m
20.01.2019 2 z 5

Tak nevím, super čtivá kniha jako všechny ostatní. Ale tady aby člověk odstřihl přemýšlení a jen četl pro napínavost. Protože vše ostatní je tak extrémně za vlasy přitažené, že jsem v průběhu knihy chtěla mnohokrát knihu odložit, že to prostě nemám zapotřebí. Takže za čtivost 5* a za děj 1*, celkem 3...

Atak
20.01.2019 5 z 5

Poutavě napsané, pro mě drsný konec

raty
19.01.2019 4 z 5

Jako vždy velmi čtivé. Joona opět na válečné výpravě proti svému největšímu nepříteli. Za mě by ale taky neškodilo trochu ubrat. Takhle jsem si často představovala, jak se každý z autorského dua snaží vymyslet morbidnější zápletku a nakonec tam pro jistotu nacpali všechny.

Dixinka
19.01.2019 3 z 5

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Na můj vkus až příliš násilí a vražd. Uvidíme co nás čeká příště.

anena
17.01.2019 1 z 5

Příliš mnoho temné severské brutality.

felia
17.01.2019

Na mě to působí, jako jakákoli předchozí kniha této autorské dvojice. Mám raději starší detektivky, kde se autoři nenutí do prolévání potoků krve a nahánění hrůzy. Když už horor, tak klasický. Místy mi děj připadal až hloupoučký tou mimořádnou schopností zločinců a neschopností policistů. Přes svou stupidnost byla kniha velmi napínavá, ale musel jsem si po jejím přečtení spravit náladu několika kvalitními knihami

weberda
17.01.2019

Super.Naprosto strhujici děj.

Danago
17.01.2019 3 z 5

Pokusím se všem možným spojlerům vyhnout.
Knížka je čtivá, má spád a bavila mě. Ale je hodně nevěrohodná. Množství mrtvol a brutality je možná už přehnané. Řekla bych , že autor se snaží být stále brutálnější, ale pro mě bylo lepší, když se víc zaměřil na inteligenci Joony Linny. I tady se sice objevila , ale nějak to nebylo ono.
No a konec nám slibuje další pokračování.

Kamili
15.01.2019 4 z 5

Po predchozim dilu Lovec kraliku prijemne prekvapeni. Zajimave tema knihy, rychly spad deje.

denisa4368
15.01.2019 4 z 5

Lazar se četl velmi snadno, děj ubíhá rychle, je to napínavý příběh, který nutí čtenáře dočíst do konce. Nebýt superpadoucha, kterého není téměř možné zničit, který je až mýtický, co všechno dokáže a nedokáže, dala bych plný počet hvězdiček.

a.k
15.01.2019 4 z 5

Komisař Joona Linna musí tentokrát vynaložit veškeré své úsilí a důvtip, aby se postavil protivníkovi, který je nezničitelný, naprosto nečitelný a neskutečně nebezpečný. A nepůjde o život jen jemu samotnému, ale i jeho nejbližším.
Ani tento díl série nepostrádá napětí, brutalitu a řadu zvratů. Víc než v předchozích knihách ale poukazuje na předešlý děj. Přestože jsem přečetla všechny díly, našla se místa, kde jsem tápala a chvíli mi trvalo, než jsem si ujasnila, jak to vlastně všechno bylo.
Příběh bych mohla charakterizovat jako absolutně nereálný, krvavý, přehnaný,... ale přesto zůstává extra čtivý. A jak konec naznačuje, můžu se těšit a netrpělivě vyhlížet další pokračování.

Azazjel
15.01.2019 odpad!

Dvojica Kepler prešla od Hypnotizéra dlhou cestou, bohužiaľ ale dole kopcom. Čo to ešte dokázali vyžmýkať z Joonu v Svedkyni ohne, odvtedy už len strieľaju naprázdno a Lazar je klinec do rakvy. Na pomerne vysoký počet strán padá skoro tretina len na rekapituláciu minulého diania, dej nemá hlavu, správanie a dialogy postáv sú nelogické a hlavnemu záporakovi nešlape na päty ani Thanos s rukavicou: jeho mentálne schopnosti a čítanie myšlienok protivníkov, presúvanie sa po Európe v mžiku sekundy a likvidácia vycvičených vojakov doslova jednou rukou a odstraňovanie pascí. SPOILER. A ked druhý záporák, ktorý má cez 2 metre a 140kg, prešiel prezlečený za sestričku cez dvoch policajtov do nemocničnej izby, bolo dôvodom, prečo sa k tejto sérii už vracať nebudem. A že bude pokračovanie, napovedal koniec knihy.