Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2618 2618

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Ophelie
02.02.2019 5 z 5

Super kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, přečteno za víkend (s pauzami na vaření apod. :-D).Čtivé, napínavé až do konce. Moje první kniha od Larse Keplera, chci si přečíst všechny předchozí díly. Rozhodně doporučuji!

Melodiel27
02.02.2019 5 z 5

Opet plny pocet a ted jen s napetim cekat na dalsi! Tohle je snad ma nejoblibenejsi rada a ted nevim co dal :D kdyby mel nekdo typ na podobnou radu - krome Nesba -tu uz mam taky at mi klidne napise do zpravy.

JurekNewerDies
02.02.2019 5 z 5

Lazar nezklamal. Perfektní spád děje, pohlcující atmosféra temnoty. Užil jsem si každou stránku. A že je tam mnoho mrtvých a násilí? Inu, kniha nenese název "Roztomilé štěňátko a jeho veselé příhody". Lazar- stoprocentní záruka drsné story made in Sweden.

ren6939
02.02.2019 2 z 5

Těšila jsem se, moc jsem se těšila. Ale jsem zklamaná.
Mrtvých víc než na Olšanských hřbitovech, jen ti, co měli být mrtví, jsou živí. děj sice nestál, ale ... přišlo mi to, jako by na autory tlačila povinnost "něco vydat", tak zopakujeme Jurka?!

Tereza299
01.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si užila nesmírným způsobem. Bohatý slovní zásoba, stránky mě neustále tahaly hlouběji do děje, doslova jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Kniha má neskutečné napětí. Strašně moc se těším na další pokračování.

Dobby888
01.02.2019 4 z 5

Pro mě skvělá série, nicméně z tohohle dílu mám jaksi rozporuplné pocity. Vše zajímavě začalo, ale tak nějak mě zklamal konec. Co mi přišlo tak trochu moc, je stále stejný a nesmrtelný vrah, plusem je samozřejmě skvělá čitelnost, která chytí a nepustí.

kasilka
31.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha, ale opět dost kruté a těch mrtvých - skoro jako Vraždy v Midsomeru :-D
SPOILER....
Vadila mě nesmrtelnost Jurka, vždy byl ve správný čas na správném místě, předvídal každý krok své oběti, nedělal chyby, nezanechával žádné stopy (???) zatímco zkušení a trénovaní policisté neměli šanci :-/

klarence
31.01.2019 4 z 5

za mne trochu drsnější,ale super se četla - nezklamali

karantena
29.01.2019 5 z 5

Mě se to moc líbilo jen by kniha nemusela být tak obsáhlá.Například bez životopisu rodičů policistky,která po třech stránkách zemře bych se obešla.Napětí nechybí,akce je hodně.Jen to chce číst postupně,aby jste pochopili noční můru Jonny Linny v podání vraha Jurka Waltera.Písečný muž,Stalker,Lazar.

Veronika2017
29.01.2019 3 z 5

Kepler patří mezi mé oblíbence, velmi jsem se těšila na novotu, ale bohužel...Ne že by se kniha četla špatně, ale přišla mi chvílemi jako z jiného světa, morbidní...Podobně jsem to cítíla už i u minulé knihy. A nebo hodně srovnávám...Svědkyně ohně byla pro mě nejlepší...( ale jsem moc ráda, že je Joona Linna tu).

Bella1
29.01.2019 5 z 5

Poněkud drsné a brutální, ale jinak supr.

mattonka
28.01.2019 4 z 5

Kniha se mi opět četla velmi dobře. Manželé na to mají zkrátka nos. Ale přece jen na můj vkus až příliš vražd a násilí. Těším se na další díl s Joonou. A snad i Sagou.

Martina1805
28.01.2019 5 z 5

Manželé Ahndorilovi opět nezklamali v jednu chvíli jsem myslela, že si vezmu dovolenou, abych knihu dočetla tak to bylo napínavé. Konec zůstal otevřený a tak se těším jak s tím budou dále pracovat protože nevěřím, že to zůstane bez pokračování.
Tahle kniha mě opravdu pohltila a v jednu chvíli jsem se opravdu bála. Super čtení a vřele doporučuji jen je třeba mít přečtené předešlé knihy jinak se v tom asi budete ztrácet.

Lenka_S
27.01.2019 5 z 5

Tahle kniha nezklamala. Od začátku do konce to bylo napínavé a dobře se to četlo. Příběh má svižný děj a autor vás dokáže udržet v neustálém napětí co bude dál.

nevřelka
27.01.2019 5 z 5

Od začátku se mi kniha četla skvěle. Byla napínavá, jsem zvědavá na další díl s Bobrem a snad i Sagou...

prcek19
27.01.2019 4 z 5

Další skvělá kniha..říkám si, co dalšího můžou autoři ještě vymyslet..kdo má rád sérii Joony, tak si musí přečíst i toto pokračování!

111moni
26.01.2019

Nelze než začít tím,že kniha sama o sobě je překvapivá,pokud vrah vstane z mrtvých. Nicméně, Kniha si udržuje svē minulé standardy,napětí, zápletka,hledånī obětī,pronåsledovånī .Bohužel, Kniha vlastně nepřinesla nic nového, nalezení obėtī,nalezení vraha.Čtivė,napīnavē,občas na hranici možností pochopitelnosti,přesto mæ kniha spåd,dēj.

L.Helena
26.01.2019 4 z 5

Po minulém díle jsem myslela, že už ani nebudu v sérii pokračovat kvůli tomu, že mi to přišlo příliš brutální. Náhodou se ke mně však dostal další díl v podobě audioknihy, tak jsem začala poslouchat a chytlo mě to natolik, že jsem to dala celé. Říkám si, jak to, když je to opět tak drsné, brutální a plné nevinných obětí? No, je to tím, že hlavní "záporák", po kterém Joona a spol. jdou, je zde vykreslen téměř jako bytost s nadpřirozenými superschopnostmi, takže celý příběh mi prostě nepřišel reálný. Díky tomu se dalo skousnout všechno to zlo, které páchal. Ale ať už k tomu přistupujete jakkoliv, kniha je napínavá a nabitá dějem od začátku až do konce.

Gabca1990
26.01.2019 5 z 5

Keplera mám ráda a četla jsem od něho všechny knížky. Knížka velmi čtivá, děj trošku víc děsivý a možná i scifi než předchozí knihy ale určitě šáhnu po dalším díle.

Adriassa
26.01.2019 5 z 5

Super, super, super...tesim se na dalsi. I kdyz si rikam..dalsi knizku uz snad Joona nemuze ani prezit ;-D