Lovec králikov

Lovec králikov
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344366/bmid_lovec-kralikov-iBT-344366.jpg 4 3351 3351

Ak sa v telefóne ozve detský hlas odriekavajúci básničku o králikoch, začnite sa báť o svoj život! Nekompromisný komisár Joona Linna si vo väzení odpykáva trest za svojvoľný postup pri riešení predošlého prípadu. Jeho kolegyňa Saga Bauerová, komisárka švédskej bezpečnostnej služby na boj proti terorizmu, spolupracuje na vyšetrovaní vraždy švédskeho ministra zahraničia, ktorá sa udiala v Štokholme za mimoriadne kompromitujúcich okolností. Najväčším problémom polície však nie je iba hroziaci škandál, ale zistenie, že kriminalisti majú do činenia so zvláštnym typom sériového vraha. Saga Bauerová je presvedčená, že pri pátraní po ňom sa nezaobídu bez Linnových skúseností. Stredobodom strhujúceho deja sa nechtiac stáva televízna kuchárska hviezda Rex Müller, a to v čase, keď sa konečne chystá na dovolenku so synom Sammym. Pokojné týždne sa zmenia na boj o holý život. Joona Linna so Sagou Bauerovou musia spolupracovať tajne. Vedia, že vraha treba zastaviť čo najskôr, lebo hoci obetí pribúda, ešte ani zďaleka nepovedal posledné slovo. Surovo, krvavo, bez najmenších zábran, pomstychtivo a neústupne Lovec králikov kráča za svojím zvráteným cieľom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kaninjägaren, 2016

Kalina
14.09.2018 4 z 5

Opět příběh , který vás upoutá od začátku až do konce. Udržuje napětí. Ovšem té brutality bylo podle mého názoru popsáno až příliš. Přesto vzhledem k epilogu si ráda přečtu případné pokračování.

Makkys
14.09.2018 4 z 5

Lovec králíků se mě moc líbil, ale byli tam kapitoly které tam byli úplně zbytečně a konec mě přišel uspechany. A ten epilog ten mě dostal. Doufám ze brzo vyjde další knížka.

Lejdus
09.09.2018 3 z 5

Uprimne je tahle kniha pro mne propadak oproti jinym dilum :( absurdni mi prisel zatah v lodenici. V deji jsem se zpocatku ztracela, protoze mi prislo, ze autor preskakuje k jednotlivym postavam. Snad az v polovine mi pribeh prisel strhujici, zajimavy a plny napeti, coz mne nutilo cist dal a dal. Ale zacatek opravdu o nicem. Konec byl pro mne trosku uspechany. Skoda, ze se vic nerozpitvalo rozebrani proc a kdo vrazdi, aby to vedely vsechny postavy... zaver otevreny, takze je clovek napjaty i po docteni knizky.

peanut_reads
07.09.2018 5 z 5

Existuje výraz pro vyjádření mého nadšení? Pochybuji...
To je tak senzační příběh plný napětí, strachu, očekávání a ZVRATŮ, a to tak nečekaných zvratů. A každý si přijde na své. Chvilkami jde o thriller, někdy o krimi, občas o román, pak zas o detektivku.
Kdy naposledy jsem měl tolik vzteku, že má kniha JEN (!) 525 stránek?
Přestaňte číst tento komentář a ihned se Lovce králíků chopte!

Ala787
07.09.2018 5 z 5

Kniha byla perfektní, místy se mi sice trošku dělalo nevolno, ale kniha mě tak strhla, že jsem se nemohla dočkat, kdy budu moci číst dále. Osoba vraha mě překvapila. Zatím třetí kniha od Lars Kepler a už se těším na další.

IgorGebiza
04.09.2018 4 z 5

Kniha nesklamala, aj keď som mal občas pocit, že som ju už predtým čítal. uberám jednu hviezdičku lebo z Jo Linnu sa stáva akýsi superhrdina.

čtenářP
04.09.2018 5 z 5

Paráda!

Ivka_77
01.09.2018 5 z 5

Super, přečteno za pár dní. Jenom škoda, že je to zatím poslední knížka ze série, doufám, že brzy vyjde další. Joonu i Sagu jsem si hodně oblíbila.

Markushka
31.08.2018 5 z 5

Krvák. Bavil mě asi nejvíce od této dvojice autorů. Velmi čtivé, napínavé a drsné :-)

Kikuse13
30.08.2018 4 z 5

Konec překvapil a těším se až vyjde pokračování. Něco bylo až moc brutální, že jsem to nesnesla, ale i tak jsem musela číst dál.

Irika
30.08.2018 5 z 5

Další skvělé čtení za mnou, bohužel prozatím poslední ze série. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu, epilog k tomu přímo vyzývá.
Lovec králíků je drsný, trochu těžko uvěřitelný příběh, ale čte se výborně a udrží čtenáře v napětí od začátku do konce. Přesto pár věcí zůstává nevysvětleno, což je škoda.

Hana62
28.08.2018 5 z 5

Ano, stoupající tendence knížek. Přečetla jsem "bichli" za dva dny a chci další!!!
Linna je mi stále bližší svou povahou, nekonvekčností a stylem. Těším se na pokračování.

DJANKA
26.08.2018 4 z 5

Tak po Stalkerovi, který mě trochu zklamal, se Lovec králíků opět povedl. Od první stránky jsem se do knížky zakousla. Čtivé a napínavé až do konce.

Kolka11
20.08.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé a se zajímavou zápletkou, ale určitě to není nejlepší kniha od Larse Keplera.

CAM
18.08.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, pro mě více brutální. Pak, ale děj dostal spád, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, překvapivý závěr a hlavně konec...možnost pokračování ?

Anie.M
17.08.2018 4 z 5

další parádní krimi od oblíbeného autora. přečtená jedním dechem, funguje tu napětí, psychologie postav, strach, chvílema je to taková rychlost, že pomalu přeskakuju věty a někdy potřebuju pořádně projít detaily. rozhodně doporučuji, jako všechny díly. čtyři hvězdy protože pět může mít jen Písečný muž.

a.k
15.08.2018 4 z 5

Ve své rezidenci je zavražděn významný představitel politické scény. Zdá se, že pachatel zamýšlí další vraždy. Policie netuší, kdy se vrah znovu rozhodně udeřit, ani kdo je další na řadě. Pomoci by mohl detektiv Joona Linna. Ten si ale odpykává svůj trest ve vězení.
Případ nepostrádá napětí a vyhrocené situace. Pohnutky vraha se odkryjí až k závěru. Přestože mi nevadí krvavé a lidská těla devastující scény, tady byly některé masakry zcela zbytečné a spíše jsem měla pocit, že je autoři psali na efekt. I tak se mi celková zápletka líbila a kniha mě bavila.

BaNaMa
14.08.2018 1 z 5

Co napsat, neuchvátila a ani nenadchla, řekla, bych že byla nebo je nejslabší.

Efča59
10.08.2018 2 z 5

Podle mého názoru zatím nejslabší Keplerova, bohužel.

Radunnie
10.08.2018 2 z 5

Od dob Agathy Christie se toho hodně změnilo...

OBSAHUJE SPOILERY
S duem Lars Kepler jsem se setkala úplně poprvé v rámci plnění Čtenářské výzvy a po přečtení zdejších komentářů, a hlavně po dočtení Lovce králíků si říkám, zda-li jsem raději neměla začít něčím z jejich dřívější tvorby...
Díky detailním popisům bez jakéhosi psychologického vhledu mi celou dobu připadalo, jako bych četla filmový scénář, nikoliv knižní thriller.
Vůbec by neškodilo, kdyby kniha byla zkrácena o třetinu, prvních cca 200 stran je pro čtenáře poněkud nezáživných a bohužel místy i zbytečných, nehledě k nelogickému jednání postav. U některých scén mi přišlo, jako kdyby se autoři snažili za každou cenu šokovat: "Je to dostatečně drsné a šokující? - Je. - Tak to tam hoď!" Například u "záchodové scény" jsem už vážně musela kroutit hlavou, o průběhu zpackané protiteroristické operace ani nemluvě! Scény se neustále mění, například Joonovy zážitky ve vězení by mohly být vynechány úplně, stejně tak detailní popis Sažina vyšetřování na parkovišti. Čtenář má pocit, že autoři přeskakují sem a tam, aniž by napnuli veškerou koncentraci k hlavní dějové linii.
Bohužel ani v této knize nejsme ochuzeni o rádoby šokující odhalení ve stylu Cimrmanova Vichru z hor, kde se čtenář dozví o rodinných propletencích, ve kterých tápe snad i jejich hlavní aktérka. Sladká pomsta za prohřešky dávno minulé samozřejmě nesmí chybět.
Co se nedá autorům upřít je smysl pro napětí a gradaci. Jakkoliv se jedná o technicky nepravděpodobnou záležitost, u analýzy záznamů z bezpečnostních kamer by se napětí dalo krájet, stejně tak u scény v Rexově bytě, kdy vyjde najevo, kdo se za maskou Lovce králíků skrývá (ne že by to tedy bylo až takové překvapení). Závěrečné rozuzlení v hotelu mi přišlo jako dobrý nápad, ačkoliv na posledních několika desítkách stránek jsem se nemohla zbavit dojmu, že autoři doslova vaří z vody a už nevědí, jak co nejlépe celé dílo ukončit. To, že Rex bude opět otcem a psycholožka Jeanette čeká se svým "záchodovým playboyem" dítě, už považuji za naprostou absurditu. Závěr samotný mi připadá tristní a předvídatelný, i když pro zkvalitnění rodinných vztahů proč ne?!
Není každý den posvícení, Keplerovým dám třeba ještě šanci poté, co nás v epilogu navnadili na další díl.