Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

Lethania
21.03.2019 4 z 5

Další skvělá detektivka, která mě nutila číst dál a dál a dál až jsem zjistila, že jsem na konci knihy. Skvěle napsaná, napětí se dalo krájet. Sedmý díl mě nemine.

ivka67
16.03.2019 3 z 5

Druhá kniha kterou jsem četla,je napsána opět tak že ji chcete co nejrychleji přečíst,jen na mně hodně drsná.musím si nyní přečíst něco méně drastického.

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

Opět nezklamal. Zajímavé čtení ☺️

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

První polovina knihy složitější. Více dějových linek, ztrácela jsem se. V druhé polovině jsem se již chytla a vše se začalo spojovat. "Předkonec" :-) se dal očekávat. Ale "konec" mě zcela probral! Není možná, aneb minulost opět ožívá...

Gibis
02.03.2019 5 z 5

Lovec králíků se mi už nějakou chvíli poflakoval na konci mého seznamu knih ke čtení, navíc se mi hodil do výzvy a tak jsem se do něj pustila. A dobře jsem udělala, skoro jsem zapomněla, jak dobře se Kepler čte. Pravda, krve tam byly potoky, pachatele jsem tentokrát taky odhalila o trochu dříve než nám to autoři naservírovali, ale vůbec to neubralo na čtivosti, napínavosti a já se těšila na každou chvilku volna, až budu moct pokračovat ve čtení. No a vzhledem k epilogu asi hned sáhnu po následujícím Lazarovi, abych neztratila nit a protože potřebuji vědět :)

tlllk
01.03.2019 4 z 5

Dobrá detektívka ma to spád a atmosféru do poslednej stránky, dokonca som ochotný odpustiť aj to že autor pri jednom opise vraždy zavádzal , čo ma inak hrozne vytáča. Dávam prednosť detektívkam pri ktorých pozorný čitateľ má možnosť odhaliť vraha....

kacaaba
01.03.2019 5 z 5

Tak tento díl byl masakr. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zase další napínavý díl.

Toňula
25.02.2019 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po další "keplerovce", určitě nezklamala, děj měl spád a napětí, ale protože odhalení pachatele přišlo na mě trochu brzy a taky ta spousta krve..
Každopádně Joona Linna opět ve formě a rozhodně si nenechám ujít Lazara, kterého jsem dostala darem..

Colletka
16.02.2019 3 z 5

První polovina knihy byla nuda, ale druhá půlka byla parádní!

HanaNov
15.02.2019 4 z 5

Není to špatné, ale vzhledem k tomu, že jsem se do Lovce králíků pustila hned po Žízni, mám přímé srovnání Kepler vs Nesbo. Nesbo mi z toho vychází jako vítěz a Keplerovi prostě něco schází. Brutalitou a líčením syrových vražedných scén napětí nejde vybudovat, odhalení identity vraha přišlo taky poměrně brzy a pak už čtenáře vpodstatě nic nepřekvapí. Dá se očekávat, že to dopadne tak, jak to dopadne:) Neříkám, že Lovec králíků není čtivý, ale na mě působí jakoby falešně, nevěrohodně, odtažitě. Děj je předvídatelný, postavy působí tak nějak schématicky, a bezcitně. Vlastně i to, jak Joonu vytáhli z vězení, no ehm, nevím.. To už ho mohli rovnou nechat na svobodě od začátku. Za mě je Lovec králíků poněkud slabší a v přímém souboji to Harry Hole Joonovi nandal. Popravdě Harryho jsem nejdřív nemusela a s každou další knihou je mi sympatičtější, zatímco s Joonou je to přesně naopak. A i když Žízeň je krvelačná sama o sobě (už ze své podstaty), tak při čtení to zas takový krvák není (nebo aspoň tak prvoplánově nepůsobí), zatímco Lovec králíků jako by byl postavený právě a jen na popisu krvelačného řádění, protože zápletka zas tak originální není. Nechtěla bych Lovce králíků vidět zfilmovaného, to by nebyl thriller, ale horor!
Nicméně i přes některé výtky jsem zvědavá, jak se série bude vyvíjet dál.

Termina
11.02.2019 4 z 5

LK ❤️ Musím přiznat že mi tento díl přišel až trochu pohádkový a to že jsem také celkem hned odhadla vraha mě taky nepotěšilo. Avšak závěr knihy zaručil že ihned sahám po dalším dílu protože jsem tak trochu podvědomě tušila že se jedna z mých oblíbených postav vrátí ... budu doufat že se nemýlím ???? děkuji za další knižní zážitek ❤️

welcomeboredom
09.02.2019 4 z 5

Lars Kepler začíná pokulhávat a série chabnout. Pořád ale velmi čtivé.

aginecka
07.02.2019 3 z 5

Autorský tandem LK mám ráda, s každou další knížkou seznámení s novým deviantem, stránky se obrací samy a husí kůže zaručena. Tohle ovšem nevyšlo... Stejné ingredience jako vždycky, ale zpracování pokulhává. Napětí minimální, příběh pána s králičíma ouškama vykonstruovaný a celkově nějak bez života. Snad příště.

ufounek17
29.01.2019 5 z 5

Naprosto strhující.

Plaknel
25.01.2019 4 z 5

Četla jsem ji už v loňském roce. Ale za mě super

veronika_m
20.01.2019 4 z 5

Napínavé čtení :-)

katallinka
17.01.2019 5 z 5

Myslela jsem, že nic lepšího než Písečného muže už Kepler nenapíše a přece zase ještě o kousek lepší. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku!

jana1941
17.01.2019 3 z 5

Nezaujala mě. Zbytečně překombinované a přehnané ... Byla to první autorova kniha, ale dám mu ještě šanci

Mája777
16.01.2019 5 z 5

Super, to byla jízda. Možná bych trochu ubrala na popisu vražd, bylo by víc prostoru pro fantazii. Ale přesto parádní příběh, skvělý Joona i Saga a napětí od začátku až do konce.

Martina410
14.01.2019 4 z 5

Ve ctvrtine jsem si musela dat pauzu, nejak me nebavila, ale pak jsem se zacetla. Celkem napinavy dil, ale konec opet prehnany.