Lovec králíků přehled

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovec králíků. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (706)

Pazďa
15.09.2024 1 z 5

Šestý Joona Linna dokazuje, že někteří autoři prostě časem kvalitu (nebo strukturu příběhu) svého psaní nijak neprogresují. Máme tady klasicky případ, pro který jsou vytbořeny podmínky tak, aby jej Joona nemohl vyšetřovat naplno (ono se to opravdu děje v KAŽDÉ knize), a spoustu záškubů v logice hned od začatku (Vážně švédský premiér žádá vězně o pomoc bez toho, aby to alespoň den zkusila vyšetřovat policie ?). Co mě ale postupně unavuje víc a víc a zatím jsem to v žadné recenzi nezmínil je kvantita sexuálních scén v této sérii. V podstatě nejsem proti když se tyto témata v knihách objevují, ale když je toho v každé knize tolik (a to ještě vezmeme v úvahu, že se snažíme číst detektivku, a ne červenou knihovnu), tak už to není drsné severské krimi, ale možná by autoři měli uvažovat o nějaké formě párové terapie. V druhé polovině případ nabere docela zajímavé obrátk, začne se pro mě ubírat velmi atraktivnějším směrem do doby než je odhalen vrah. A toto odhalení je důvod, proč dávám tak nízké hodnocení knize, která by byla normálně tak na 2-3 hvězdy. Autoři vám totiž v docela zásadním bodě knihy lžou, a kniha vypráví jednu událost tak, jak vůbec neproběhla, aby bylo odhalení vraha méně průhledné. S odhalením v této knize mám víc problémů, absolutně nedává smysl, což se občas stane, ale použít takový vypravěčský podvod je hodně pod úroveň světových bestsellerových autorů. Došel jsem už daleko, zbývají jen 3 knihy, takže to asi nevzdám, ale věřím, že tahle sviňárna bude věc, kterou si z celé série budu pamatovat nejvíc.

Adrim
13.08.2024 5 z 5

Pěkné čtení, i když za mě osobně z prvních šesti dílů je tento slabší.

Hany.Honey
25.07.2024 4 z 5

Zajímavě pojatá pomsta. A taky se vrahovi ani není co divit, když mstil svou matku. Většina obětí až na jednoho si to zasloužila. Vraždy jsou drsný a propojení s králíkama a zabíjeni králíků nechutný. Každopádně je to zase extra věc

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2017

11.01.2018

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (červenec)

17.07.2017

Aktuální stav Čtenářské výzvy 2017

06.07.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2017 - Český bestseller (Překladová beletrie pro dospělé)

Kniha Lovec králíků v seznamech

v Právě čtených61x