Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

p.pavlina
13.01.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a napínavá.

wlk
10.01.2019 2 z 5

Dle mého, hodně špatné. Rozvláčné zcény, a zápletka již od půlky téměř jasná...

sheylka
10.01.2019 5 z 5

Přečteno s klasickou vervou, která mi u Keplera nikdy nechybí - vím přesně, co mám čekat a taky to dostanu. Ano, Joona je trochu Chuck Norris a Saga trochu Lisbeth Salanderová (v mnohem krásnějším balení) a knihy připomínají americké akčňáky, ale pro mě mnohem zajímavější než romány se stále stejnou zápletkou lásky až za hrob, kde odhadnete závěr knihy už na straně 10. Směle do toho :)

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila více než Stalker, který je pro mě nejslabší ze série.

Mulanka
07.01.2019 5 z 5

Super.....

JIVaJaH
06.01.2019 5 z 5

...šla jsem do čtení se zárukou napínavého čtení. Vyplnilo se. Jen jsem se nudila u zvláštně akční operace v loděnici.

JustWomen
04.01.2019 5 z 5

Wow, za mě úžasné, napínavé, čtivé. Pokud jsem dávala 5 hvězdiček, tato kniha by jich zasloužila šest. Zatím nejlepší z dílny Lars Kepler.

ctenarka88
04.01.2019 5 z 5

Pro mě zajímavé a napínavé od první kapitoly. Knihy od LK patří mezi mé oblíbené. Přestože mě trochu zklamalo, jakým způsobem došlo k prozrazení pachatele a některé situace mi přišly při představě reality až neskutečné, kniha jako celek mě nezklamala. Už teď vím, že musím mít další knihu v pořadí - Lazar.

Bonie
29.12.2018 4 z 5

Od první stránky napínavé, dobrá oddychová kniha na dlouhé zimní večery. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout a dočetla jsem na jeden zátah.

Devil-Ivet
27.12.2018 4 z 5

Po Stalkeru zase slabší díl, který mě ze začátku nudil. Má pomalý rozjezd a dlouho jsem nevěděla, o čem bude vůbec řeč (když nevezmu v úvahu ono vraždění). Ale pak se Joona pustil do vyšetřování a konečně jsem se začetla a dostalo to správné tempo a já konečně byla zvědavá, jaký bude konec. Nebýt nudného začátku, tak by to byla další perfektní detektivka.

Madelisi
25.12.2018 4 z 5

Bylo to napínavé. Hvězdičku ubral fakt, že občas jsem se v některých kapitolách na začátku nudila.
Stylově odpovídá severským kriminálkám, dostaneme milion epizodních příběhů, z nichž jenom některé patří k ději. Postava, která až moc vypadá, že její příběh se děje netýká, je ta hlavní.
Oceňuji krátké kapitoly, délka akorát tak do tramvaje.

stumpy
11.12.2018 4 z 5

Za mne jen 4. Je to klasická Kepler a Joona. Začátek, ikdyž brutální vraždy tu jedou hnedka, tak byl poměrně nudný a moc se to nehýbalo. Od třetiny bylo jasný co se hledá, od půlky bylo jasné i kdo to je. Rozuzlení je docela brutální a smutný zároveň a prolog čtenáře připravý na další díl. Je to ale čtivé, takže šup na to. Kdo to ještě nečetl nechť knihu hned otevře a jede.

Braenn
10.12.2018 3 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Příběh si zaslouží čtyři, je napínavý, byť mě trochu mrzelo, že totožnost vraha nechali vyplynout dřív, než došlo na věc. Zápletka je luxusní a originální.
Jednu, možná i dvě hvězdy, bych ovšem sebrala za několik strašlivých klišé. Jednak osoba Joony, ze kterého se stal jakýsi finský Chuck Norris. Je polda, ale ve vězni ho berou. Vypadá tak, že policistkám při pohledu na jeho nahý hrudník vlhnou kalhotky. Stačí mu jedna dvě věty čehokoli, a vyřeší půlku případu. A... když potřebuje znát tvář pachatele, ehm, stačí přinést kamery s dávno smazaným záznamem, kde v noci stojí postava u stromu, a její tvář se zrcadlí v kulaté váze naproti v okně za sklem. Klik, klik, klik, ještě jeden klik počítačového experta, pracujího s Photoshopem (jakože fakt?), experta hodného americké kriminálky, obraz zvětšit, zesvětlit, narovnat - a náš genius Joona má před sebou obrázek tváře, ze které už pachatele stoprocentně pozná.
Tyhle věci těžce nesu, i přes hezky vygradovaný závěr.

tomik2132
02.12.2018 5 z 5

Celkově postup děje byl podle mě dobrý a napínaný. Rozhodně skvělé čtení do mrazivých/deštivých/ i slunečných dnů, jelikož mi při čtení naskakovala až husí kůže. Hodně napětí, akce, krve a brutality a tady byly vraždy dost podrobně popsány. Takže za tohle u mě kniha stoupla ještě víc. 5/5

March
25.11.2018 4 z 5

Mám slabost pro JN, knížka byla napinava, četla se jedním dechem, jen ten závěr na mě poměrně zdlouhavý. Co je fakt, od knížky jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem ji prostě dočíst, takže napětí a rozuzlení ji opravdu nechybělo.

malinovka
24.11.2018 4 z 5

Dobrý a drsný...

Disinka
24.11.2018 5 z 5

Tak a co ke keplerovkam dodat skoro na konci serie? Opet naprosto dokonaly...
Jak uz tu v jednom komentu je - hluchota a slepota ktera nedovolila prijit hlave na to kdo je vrah a o to mi vic padla brada a vsechno mi docvaklo...
Je to naprosta bomba a Lazar si myslim bude taky dobry...

mmmisulka.r
23.11.2018 5 z 5

Pozor! Lovec králíků rozhodně nechytá žádné miloučké králíčky Azurity! Duo Kepler nám silně přiostřuje a od začátku knihy nás nešetří a napíná jako strunu. Joona opět nezklamal, ani jsem to neočekávala. Pecka, pecka, pecka! Těším se na Lazara! ★★★★★

Viviana-Mori
22.11.2018 5 z 5

Kniha je opravdu napínavá, čtivá, hutná a málem jsem si nafackovala, že jsem vraha neodhadla hned, byla tam vodítka jak blázen, ale já zase byla slepá a hluchá. No, nicméně se neubráním myšlence, že kniha je až zbytečně brutální a také že je velmi přehnaná. Není pro mne uvěřitelná, je to spíš taková brutální napínavá jízda, která mne bavila, ale v mnoha pasážích zbytečně přemrštěná.
V jiných dílech mi přišly přitažené za vlasy hlavně konce, tady toho bylo mnohem víc. Ale i tak jsem si čtení užila a určitě nevzdám ani další díl.

tomai
20.11.2018 3 z 5

Zlepšení od minula bych řekl.