Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

callahanh
11.11.2018 4 z 5

U Larse Keplera většinou píšu pořád to samé a ani Lovec králíků nebude výjimkou. Snad všechny Keplerovy knihy totiž připomínají scénáře hollywoodských akčních thrillerů, v nichž je možné úplně všechno. Joona Lina už se stal supermanem, který přežije úplně všechno, nepotřebuje snad žádné indicie, ale ví, že vrah bude vraždit znovu a celé jeho charisma začíná být trochu pochybné. Ano, Lovec králíků je pořád dobrá oddechová literatura, má atraktivní příběh, atraktivní prostředí, je potřebně brutální a je v něm několik dobrých nápadů, celkově vzato ale jde o lehce nadprůměrný thriller, v němž je plno předvídatelných věcí (SPOILER: Těhotenství policejní komisařky + další otcovcství Rexe Müllera KONEC SPOILERU). Román je čtivý, svižný, v závěru už mi ale přišel hodně přehnaný, zbytečně protahovaný, a jelikož nepatřím k příznivcům velké akce v knihách, tak i přespříliš nepřehledný a akční. Škoda, že se vrah odhalil tak brzy, protože od té doby šla kvalita trochu dolů, protože čtenář pak podvědomě tuší, že určitým postavám se nic moc nestane a zkrátka musí přežít. Hodně laciný mi ovšem přijde závěrečný cliffhanger, který jsem nejdřív vůbec nepochopil a až po přečtení komentářů mi to došlo. I to je mimochodem jeden z těch filmových prvků, který Kepler používá. Přes veškerou kritiku ale nakonec ty čtyři hvězdičky dám, protože jakožto oddechovka funguje kniha velmi dobře, trochu rozvine osud hlavního hrdiny a má docela spád. 70 %

esfinge
02.11.2018 3 z 5

Pro mně zatím nejslabší Kepler. Zbytečně dlouhý začátek a zbytečně brzy se ukáže vrah.

Vojslava
01.11.2018 5 z 5

Autor se nezapře, napětí až do konce, a dobře chápu, že máme čekat pokračování? Každopádně příběh má spád, nevyhneme se ani tradiční falešné stopě a troše toho poněkud nechutného líčení okolností... :-) Určitě nelituji četby, je to příjemné zpestření občas "krotšího" odborného čtenářského deníčku...

Calibra
29.10.2018 4 z 5

Je to taková Keplerovská klasika - příběh dobrý, mírně záhadný, sem tam nějaká nechutnost a plno akčních scén s nesmtelným Jonnou Linnou. Osobní život Joony v tomto díle nedostal tolik prostoru jako v předchozích, ale myslím, že Lazar to napraví. Budu si ho muset přečíst co nejdříve, protože konec u Lovce králíku je opět otevřený...!

Majulda8
25.10.2018 5 z 5

Dávám sice plný počet, i když tam místy byly části, které by autoři nemuseli tak detailně zmiňovat, když stejně nikam nevedli. Ale možná to bylo právě účelem. Jinak super. Jen ten vrah to má až podezřele moc dobře promyšlené až to na mě působí nereálně.

ivoiro
21.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla úžasná a napínavá jízda od začátku až do konce. A je to skutečně konec?

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5

Tuhle jsem dostala od syna k Ježíšku tak má pro mě o to větší cenu. Super.

Skripi
14.10.2018 3 z 5

Skrátil by som to. Inak sa to dalo počúvať.

genie
09.10.2018 2 z 5

Joona a Saga sice bezchybní, ale těžko se srovnávám s diletantstvím ostatních policajtů (a zásahové jednotky!), "ujetý" vrah a brutalita činů pro mě nejsou zárukou dobré krimi ... Tak si říkám, proč vlastně ty Keplery pořád čtu …

Anet009
08.10.2018 4 z 5

Keplerovy knihy zbožnuji, ale u téhle knihy jsem neměla ten pocit jako u ostatních. Zdála se mi taková místy rozvláčná i děj jako by tam byl někdy navíc. Každopádně ke konci knihy se to rozjelo. Jedna z mála která mi nesedla.

ToInfinity.cz
08.10.2018 3 z 5

Z této knížky mám velmi rozporuplné pocity. Keplera miluju, ale tohle mi přišlo takové nucené. První polovina knihy mi přijde naprosto zbytečná a musím se přiznat, že jsem se nemohla moc překousat. Spád to dostalo až cca v posledních 200 stránkách. Za mě u Keplera podprůměr.

Veronika.Lap
05.10.2018 5 z 5

Opravdu skvěle postavená zápletka, kdy opravdu netušíte jak to vlastně je a když dojdete j rozuzlení tak vám spadne brada. Kniha opravdu výborná, napětí se stupňuje až ke dramatickému konci. V závěru opět nastíněný začátek na novou knihu. Doporučuji!

AnetaKor
01.10.2018 2 z 5

Pozor! Spoiler: První půlka nic moc. Na mě až příliš syrové. Raději zůstanu žít ve své sociální bublině. Druhá půlka je téměř totožná se Zabijáky od Olsena...

orinka3
27.09.2018 1 z 5

Studená, řemeslně a na kšeft psaná detektivka. Potoky krve a surovostí. Vyšetřovatelé na mě působí taky chladně. Prostě je to knížka, která se mi nelíbí, ač uznávám, že to není úplný škvár. A jak už jsem včera v Playground zmínila, připadá mi, že tuhle napsal někdo jiný, než Playground.

tyna_01
24.09.2018 5 z 5

Lars Kepler - prostě srdcovka. Opět příběh, který musíte přečíst jedním dechem. Napínavý děj, když si myslíte, že víte, na které straně je to zlo, tak Vás Joona Linna přesvědčí o tom, že to tak vůbec není.

mirvas
23.09.2018 5 z 5

Hned od začátku velmi napínavá kniha, příběh děsivý, zápletka zasahující až do dob studia...přečteno jedním dechem. A to jsem si myslela, že si beru na dovolenou oddechové čtení :-D

lucy.n
20.09.2018 3 z 5

Když jeden čte hodně rád detektivky, tak se často stane, že mu po čase děje jednotlivých knih lehce splývají. Zejména, když si dáte od jednoho autora (autorů) více kousků. Pokud bych byla detektivkový nováček, asi by bylo hodnocení vyšší. Napínavý příběh, strhující tempo, zajímavý prvek v podobě policajta, který sedí v base, ale bez něj se zločin prostě nedá vyřešit. Ale s koncem knihy vše vyvane, nic nezůstává.

RHorse
19.09.2018 3 z 5

Pro mě první knížka od manželů s pseudonymem Lars Kepler. Knížku jsem četla na základě doporučení kamarádky. Musím pochválit skvělou čtivost, akorát ke konci bych tam pár odstavců vynechala, přišlo mi, že už se opakují. Chvílemi se tam objevovaly postavy, které nebyly představeny a čtenář je má automaticky znát, což jsem pochopila až po tom, co jsem zjistila, že je to pokračování. Vraha jsem odhadla dříve, v knížce bylo dost vodítek. Konec mi přišel trochu zvláštní, asi i uspěchaný. Taky bych ubrala na brutalitě, mám pocit, že v dnešní době se brutalitou snaží zamaskovat nedokonalost příběhu a nedostatek drama. Rovněž jsem měla pocit, že některé události, rozhodnutí a chování postav jsou hodně "na sílu". Trochu jako "přečetli jsme si někde jak psát napínavě, a tak píšeme dle návodu", dle mého to nedosahuje velikosti jiných autorů (King, Christie), spíš bych to srovnala s Danem Brownem, ale rozhodně se jedná o originálnější a lépe napsanou knihu než u Browna.

helena8550
17.09.2018 4 z 5

"Jen" čtyři hvězdičky jsou trochu nefér v porovnání s ostatními autory/knihami, protože tato autorská dvojice je špička a 5 hvězd by si zasloužila, ale v porovnání s ostatními knihami musím trochu ubrat. NÁSLEDUJE SPOILER.... vadilo mi, že poměrně dlouho před koncem bylo jasné, kdo je vrah a co a jak a šlo jen o krvavý masakr a utíkání před vrahem. Proč?

JamesHappy
15.09.2018 4 z 5

Manželé tvořící pod pseudonymem Lars Kepler opět stvořili skvělou krimi. I Lovec králíků dál drží úroveň celé série velmi vysoko