Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

sinead-jana7029
01.08.2018

moc brutalni, nekdy mi ty severske detektivky pripadaji jako handbooky pro " vrahy, psychopaty a uchylaky", **

Cia_Z
30.07.2018 5 z 5

Napínavé čítanie, nevedela som sa odtrhnúť. Moja prvá Keplerovka a hodnotím na 1*

ivusse
28.07.2018 4 z 5

Napínavé a dobré čtení. Jen mě překvapil ten konec...

_Joker_
26.07.2018 4 z 5

První část knihy byla na můj vkus celkem zdlouhavá a mrzí mě, že některé dějové linie jsou nedokončené. Jinak napínavý příběh plný zvratů jako vždy. :)

annettka1098
24.07.2018 4 z 5

Starý dobrý Joon Linna je zpět! Po Stalkerovi, který byl pro mne zklamáním, je Lovec králíků velmi povedený díl. Opět napětí od začátku. Sice mne původní zajímalo jak je to tedy se Sofií a tato linka byla nakonec nedotažená, ale napětí střídá napětí, takže mi to ani nepřišlo.

SilverEx
22.07.2018 1 z 5

Kniha je pro mne po předchozích dílech spíše zklamání. Hlavně první část knihy, kdy se neodehrává v prostředí kriminálního vyšetřování nastaveného předchozími díly ale je jakýmsi protiteroristickým vyšetřováním a zásahy(velice amatérskými). No a kdybych napsal, že v tomto tématu je tato spisovatelská dvojice velice slabá, tak by to byla ještě pochvala. Celá část věnovaná státní bezpečnosti vyzní spíše jak z pera nějakého konspirátora a prokousat se jí bylo docela utrpení.
Jen jako příklad uvedu pár nesmyslů. Například část, kdy je dívka ze začátku příběhu nalezená na místě vraždy (téměř nahá a zraněná) unesena policií na tajné vyšetřovací místo, kde je následně mučena a vyslýchána. A to i přesto, že vyšetřovatelé velmi záhy uznávají, že evidentně nic neví a s činem nemá žádnou souvislost. Druhá, až skoro komická věc je ta, kdy vyšetřovatelé spolu s Joonou Linou usoudí z faktu, že po sobě vrah sesbíral nábojnice a způsobu vyměňování zásobníku, že jde o extrémně profesionálního zabijáka. Podobných nesmyslů je kniha plná.
O tom že některé dějové časti, jako je část ve vězení anebo protiteroristický útok působí téměř komicky se rozvádět ani nebudu.
Druhá část, která se týká vyšetřování, vypadá na první pohled o lépe. Ale až do okamžiku, kdy je zlom ve vyšetřování způsoben prověřováním bezpečnostních kamer, která spočívá v analýze mnohokrát přemazaných bezpečnostních záznamů, kde se v odrazu postavy ve váze získá precizní detail - to už je fakt moc. Opravdu nemám rád, když se spisovatel pouští do technických detailů a neobtěžuje se o popisované technologii něco zjistit.
Kniha je plná brutality, která je jen samoúčelná a nemá žádný jiný význam.
Na konec ještě jeden hřebíček do pomyslné rakve tohoto škváru - ochranka nedokáže ani po cca čtvrthodině lokalizovat odstřelovače a pobíhá kolem jako bezhlavá slepice, kdežto imigrantka z Afganistánu vycítí odstřelovače téměř okamžitě a přesně jen tak mimoděk při debatě u čaje.

Pavlnka
21.07.2018 5 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala, ale nakonec jsem hodně spokojená. Trochu brutální, někdy trochu moc strohé, ale napínavé, děj mě naprosto pohltil. Těším se na další díly.

Anet2106
13.07.2018 4 z 5

Další díl, který nezklamal :)

Džena
11.07.2018 2 z 5

Na rozdiel od Hypnotizéra ma to už nedostáva do kolien. Čítam to už len kvôli Joonovi, no jeho postava sa akoby nevyvíjala vnútorne..

Mandlevest
07.07.2018 5 z 5

Drsná, depresivní, temná, svým dějem i svými hrdiny, ale vedle toho velmi napínavá, čtivá, inteligentní a hutná četba. Miluju Joona Linnu a smekám před autory, jak si se svými čtenáři pohrávají a napínají je, jak to bude dál. Pro mě nebyl tento díl slabší, prostě dobrovolně jedu na vlně, která ještě zdaleka nedopadla. Doporučuji, s dovětkem, že je to místy brutální čtení.

wlado
05.07.2018 3 z 5

Kniha je pokračovanie knihy "Stalker", aspoň čo sa týka ďalšieho osudu komisára Joona Linna. Nesklamala, aj keď ma tak nezaujala ako Stalker.

moudivlacek
01.07.2018 5 z 5

Ten začátek mi říkal, děvče, tady se asi budeš nudit, navíc, to, co se stalo Joonovi, jsem autorovi jen tak neodpustila - za dobrotu na žebrotu. Ale najednou to vzalo spád a já se začala těšit na další stránky. Sice jsem uhodla velice rychle Lovce králíků, ale přesto jsem se vůbec nenudila a můj mozek měl šanci přemýšlet a kombinovat.
Joona byl prostě skvělý. Jen, jako plno lidí zde, nechápu ten úplný závěr. Má to snad být vyhlídka na nový díl?

ladyka
01.07.2018 5 z 5

Tak to mě fakt bavilo! Dokonce ještě víc jak některé předchozí detektivky této autorské dvojky. Možná mi taky jako některým čtenářům nějaké scény přišly "přehnané", ale nerušilo mě to a čtení jsem si užívala...takže dávám 5*.

petra5721
26.06.2018 4 z 5

Zatím první kniha, která mne moc neuchvátila.

Dandy1
24.06.2018 5 z 5

Lovec kraliků mě nezklamal. Motiv byl dobře vymyšlený a osud Grace smutný...

Melodiel27
22.06.2018 5 z 5

Knizku jsem dostala od kamaradky, ze se mi pry bude libit. Dost dobre zna muj styl:) autora(y) jsem nikdy pred tim nezahledla/velka to chyba. Po Nesbovi mam dalsiho favorita a tuto knizku radim mezi me top 10. Splnila naprosto vsechno co si od psycho thrilleru predstavuju a dej byl neskutecne napinavej. Tleskam a diky. Nicmene se mi uz vezou dalsi knihy a zacnu s Joonem pekne od zacatku:)

evasamankova
21.06.2018 2 z 5

L. Kepler by tuto sérii měli už snad raději uzavřít, protože jejich knihy mají sestupnou tendenci co se kvality týče. Chybějící nápad stále více nahrazují zvrácenostmi a zbytečnou, často nelogickou vatou.
Zápletka jednoduchá jen zabalená do 500stránkového kabátu okaté zdlouhavosti.
Nejslabší díl série.

Layss
20.06.2018 5 z 5

Další napínavá knížka ze série mého oblíbeného detektiva Joona Linny. Mít na čtení více času, určitě bych knihu přečetla na jeden zátah. Jsem zvědavá na další díl.

lenysek69
13.06.2018 5 z 5

Tento díl byl naprosto strhující. Musím se tedy, přiznat, že ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak už je to naprostá bomba. Jonna Linna je opět dokonalý, ikdyž se zde objevuje méně. Určitě doporučuji si přečíst.

aachilovka
29.05.2018 5 z 5

dobrá kniha, od tohoto autora si jich přečtu více, snad mě nezklamou. Zatím jsem přečetla 2 a spokojenost