Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Tak jako všechny předchozí kníhy této dvojice autorů, ani tato nezklamala. Nabídla mi naprosto vše, co jsem od knihy čekala. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit. Joona Linna se stal jedním z mých neoblíbenějších detektivů, dokonce překonal i Harryho Hola.

TomHr
04.04.2018 5 z 5

Detektivky mám prostě rád. Lars Kepler (tedy autorská dvojice) štědře koření své knihy vším, co ke správné detektivce patří: zápletka s překvapivým rozuzlením, nezničitelný a neokázale statečný hlavní hrdina, strhující finále, tady navíc v neotřelém prostředí... Co víc si přát? Knihy s Joonou Linnou jsou dlouhé, přesto přečtené natotata.

elisa194
31.03.2018 3 z 5

Nejlepší díl byl pro mě Písečný muž. Toto nebylo úplně nejhorší, ale moc mě nezaujal děj.

nikol1774
30.03.2018 5 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale překvapila mě víc než mile.. nejvíc mě zaujalo, že kniha začala být napínavá od prvních stránek. Hned na začátku byla zápletka, více méně žádný úvod, ale to se vůbec nedá vyčítat. Rozhodně je to kniha, která patří mezi mé TOP.

Val
25.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla zas jednou pořádná jízda. Bez mučení se přiznám, že jsem se zhruba v polovině knihy podívala , kdo je vrah, páč bych to zřejmě psychicky nezvládla. K ničemu to nebylo...bála jsem se stejně :-) Konec nervy drásajíci a úplný závěr děsivý...

plachosrst
23.03.2018 5 z 5

docela reznicina. cast s teroristama uplne mimo. nicmene chci dalsi dil

mystar
20.03.2018 4 z 5

Dalsi napinavy dil "Joonovky" opet nezklamal. Byl to desivy, napinavy a strasidelny pribeh. Obcas absurdni sceny, brutalni a vulgarni. Presto doporucuji precist. Jestli se chcete bat a zazit desivy pribeh, je tato kniha prave tim pravym orechovym. :)

Shardlake
19.03.2018 4 z 5

Po dějové stránce je kniha velice čtivá a drží čtenáře v napětí až do poslední stránky. Co mi na ději ovšem vadilo byly místy až vulgární popisy intimních scén a scén z prostředí žen, které se živí vlastním tělem. Myslím si, že kdyby se překladatel více snažil, může použít méně vulgární slovník. Proto dávám o hvězdičku méně. Myslím si, že toto do kriminálky v tak přehnané míře nepatří!!

sachista
16.03.2018 5 z 5

Tradičně nesmírně čtivé, současně ale pravděpodobně nejbrutálnější díl série, některé vraždy byly příliš sadistické a naturalistické popsané. Paradoxně není v Lovci králíků tolik prostoru pro Joonu a Sagu. Nemám příliš co vytknout, snad jen jedna připomínka - hlavní rozuzlení není příliš originální, objevilo se už nesčetněkrát v různých krimi a thrillerech.

Teresita
15.03.2018 4 z 5

Deset malých černoušků na severský způsob. Jako už u Keplera bývá zvykem, kniha je čtivá, napínavá, drsná , ale také přehnaně brutální a plná absurdních situací. Stejně jako u minulých dílů, také o Lovce králíků jsem měla neustále pocit, že autoři příliš tlačí na pilu, stašně moc se chtějí zalíbit, snaží se zaujmout co možná největší množství čtenářů, a proto to na mě působí trochu uměle. Opět se zde vyskytuje absurdní erotická příhoda (policejní psycholožka na záchodech), která s dějem nemá vůbec nic společného a do celé knihy nezapadá. Některé věci jsou dost nereálné. Nedokážu si představit, jak se mohl vrah pohybovat po domě, aniž by ho zachytily kamery, stejně tak je absurdní vraždění na pohřbu, či zásah na "teroristy". Saga a její vyšetřování v Americe je úplně mimo mísu.

lucie7876
06.03.2018 4 z 5

Joonu Linnu jsem si zamilovala :) Každá kniha je propracovaná, není zde zbytečně mnoho dialogů, člověk se neztrácí. Ale hlavně příběh je napínavý. Vraha jsem odhalila ze všech knih v teto nejdřív - ne, že bych ho ve všech dalších odhalila ale tady ano.

david5746
05.03.2018 4 z 5

Joona je tu zas a hledá záchvatového pomstychtivého vraha. Kniha není špatná, děj pěkně plyne bez větších problémů a již tradičně seversky temně graduje, ale plný počet čistě subjektivně dát nemůžu, protože mě některé předchozí díly série prostě braly víc.

Lenkas9
01.03.2018 5 z 5

Knihy od Keplera patří mezi moje nejoblíbenější. Lovec králíků je další super napínavá detektivka, ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout :-)

katka9574
27.02.2018 5 z 5

Skvělá! Řadím hned za Písečného muže, který mi přišel ještě o kapánek skvělejší :-)

Marelzwareli
26.02.2018 5 z 5

Jedním dechem! Prostě super...

AltaMari
25.02.2018 2 z 5

Moje druhá kniha od Keplerojc - a opět odložená v necelé půlce. Mně jejich styl nevyhovuje. Příliš mnoho postav, příliš překombinované, příliš ujeté (napr. “akce” policistky Jeanette na záchodcích na parkovišti), příliš depresivní.

Michaeles
24.02.2018 5 z 5

Další úžasná kniha od této dvojice. Asi ta nejlepší.

Booky84
22.02.2018 5 z 5

Další skvělá Keplerova kniha. Ze všech dosavadních knih mi přišla nejdrsnější a jsem zvědavá na další díl, zvlášť po přečtení poslední stránky knihy.

Janca91
21.02.2018 5 z 5

Co na to říct? Prostě jedním slovem paráda! Zbývalo mi 100 stránek do konce a já tu knihu jednoduše nemohla odložit! Milovníci Keplera si jistě přijdou na své. Těším se a doufám, že zase brzy vyjde další kniha!

PeM
17.02.2018