Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

Maevie
26.01.2018 5 z 5

Napětí, spád, vtáhnutí do děje hned na první stránce. Líbilo se mi, že se autoři nedrželi vyprávění pouze z pohledu jedné postavy, ale věnovali se i jiným. Za mě kniha, kterou si ráda přečtu ještě jednou.

kasilka
25.01.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, místy zbytečně morbidní....

Marfiel
21.01.2018 4 z 5

Opět vysoký standard, přesto jsem čekal možná trochu nápaditější zápletku. Jedna věc mě ale příjemně překvapila: to velké množství poutavých lidských mikropříběhů (psycholožka Janette,Valerie, Rex se Sammym atd.), které na knížku vrhají trochu jiné světlo...

Finduska
20.01.2018 5 z 5

Vynikající četba.Lars proste nepřestane prekvapovat a udivovat svou mistrnou tvorbou

Luuca.S
19.01.2018 5 z 5

Napínavé jako vždy, těším se na další

LP113
19.01.2018

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

HCh
15.01.2018 1 z 5

Myslím, že toto byl můj poslední Kepler. Námět zajímavý, ale zabalený do spousty balastu. Zdlouhavé nudné popisy, krev a mozky tam tečou proudem, příliš mnoho osob, které se dějem mihnou a poté do něj dále nezasahují atd. Jsem rád, že jsem to nekupoval,ale měl to jen půjčené. Nebýt výzvy, ani jsem to nedočetl.

Radana44
14.01.2018 5 z 5

Kepler,patří mezi moje oblíbence-nezklamal.

Didi15
14.01.2018 5 z 5

Keplera jsem si zamilovala, nic víc k tomu nelze dodat.:)

AlienkaMU
11.01.2018 5 z 5

Prostě Joona ;-) ten mě nikdy nezklame. Nešlo se odtrhnout.

Ali_xy
11.01.2018 5 z 5

Jsou autoři, u kterých úroveň s přibývajícími díly upadá. Ale to není tento případ, naštěstí. Řekla bych, že naopak duo skrývající se pod pseudonymem "Lars Kepler" svá díla neustále pilují do dokonalosti. Zápletka byla supr, originální, závěr sice může působit trochu lacině, ale já si knihu užila a můžu vřele doporučit dalším čtenářům :-).
Možná nevýznamná poznámka, ale co mi potěšilo, byly krátké kapitoly, což působilo vcelku dynamicky.

Neopol
10.01.2018 4 z 5

Za mě dobrý!

Slaďoška
09.01.2018 5 z 5

Opět výborná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem :o).

babsi66
08.01.2018 4 z 5

Pro fandy Larse Keplera možná nejslabší detektivka ze série s Joonou, ale mně se to líbilo.

Konečně totiž dali dohromady příběh, který v porovnání s ostatními v sérii nepůsobí, že se autoři při psaní řídili nějakou kuchařkou na super severskou krimi. Jo, pořád je tam vrah, který to nemá v hlavě úplně v pořádku, pořád Joona působí trochu supermansky a pořád tam je celkem dost krve, ale možná je to jistá námětu, co dělá z příběhu něco trochu víc normálního, tudíž jsem neměla pocit, že autoři jen jedou podle receptu a přidávají jednotlivé ingredience.

Acly
04.01.2018 4 z 5

Tak vám nevím... po Stalkerovi se mi líbí jak návrat k mým oblíbeným postavám- Joona a Saga jsou skvělí, tak to, že oproti jiným Keplerovským knihám se autoři drží jen jedné dějové linky, což mi vyhovuje mnohem víc. A to, že dvojice umí popsat některé scény tak živě, až se mi běhá mráz po zádech, to vím od první knihy. Na druhou stranu jsem již hodně brzy v knize byla schopna říct nejen kdo je vrah, ale i jak celá kniha plus mínus skončí- kdo zemře, kdo skoro zemře a kdo se zachrání. Moje předpovědi se přesně vyplnily, což mi celkový dojem z knihy dost zkazilo. Takže nakonec slabých 80%...

Jája92
01.01.2018 4 z 5

Vzhledem k tomu , že Lovec králíků je má první kniha od tohoto autora, nemůžu ji srovnávat s ostatními díly jako jiní čtenáři. Avšak zdali je brána jako z těch slabších, jsem opravdu zvědavá, až se začtu do prvních pěti knih.
Málokterá kniha mě zaujala hned od počátku. Líbí se mi celkem krátké kapitoly, díky kterým děj plyne snadno.
Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale charaktery jsou zde vykresleny velmi dobře.
Předpokládám podle konce knihy, že bude pokračování, na které se už těším a do té doby snad zvládnu přečíst první díly.

tom035
29.12.2017

Duo Kepler zas nezklamalo. Velice zajímavý příběh, který Vás pohltí a nebudete chtít přestat číst.

Denisa232623
27.12.2017 3 z 5

Za mě nejslabší příběh od Keplera, když nepočítam playground..

Mr.Pajek
27.12.2017 2 z 5

Tak to mi nejak nesedlo,posledni stranky jsem ani nedocetla..asi spatna konstelace na me strane..

Jana2424
27.12.2017 5 z 5

Moje první kniha od "Keplera". Mám ráda tu nepředvídanost a spád. Už se těším na další knihy od těchto spisovatelů. Severským detektivkám jsem dlouho odolávala a teď si říkám: "Proč?"