Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3345 3345

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren, 2016

Hans303
23.12.2017 2 z 5

Zklamání...nejslabší Joona ze všech zatím vydaných.. :(

ivulka15
21.12.2017 2 z 5

Tak toto byla zatím nejslabší kniha od tohoto autorského dua. Trochu mi to připadalo jako něco narychlo sesmoleného.

kkristynaa
19.12.2017 5 z 5

Znovu zcela brutální, napínavá a naprosto nepředvídatelná kniha od této dvojice, kterou člověk dokáže pořádně odložit až na úplném konci, kterej byl TAK napínavej! Nedoporučuju teda úplně číst pozdě večer v prázdném baráku, kniha opravdu dokáže nahnat strach, ale i to na knihách od Lars Kepler tak miluju, je to jejich vizitka:) Hodně napínavých a až nechutně brutálních kapitol, u kterých človeku buší srdce jako kdyby byl sám v příběhu. Prostě geniální, bála jsem se, že kniha nebude tak dobrá, ale popravdě byla jedna z nejlepších. Nutně potřebuju další dávku od spisovatelů!

amanda99
18.12.2017 4 z 5

První knížka od tohoto autora a super.

Marcela52
14.12.2017

Velmi dobře řemeslně napsaný thriller, ale na můj vkus moc krve, násilí a zvrácenosti. O této dvojici autorů, která píše pod společným pseudonymem jsem už hodně slyšela, tak jsem se chtěla přesvědčit, zda jsou tak dobří, jak se píše v nejrůznějších recenzích. Knihu jsem sice dočetla, protože byla opravdu napínavá, ale co se týče severské krimi, dávám raději přednost kultivovanějším autorům jako např. Mankellovi nebo Ohlssonové.

DriftBooks
13.12.2017 2 z 5

Keplerovci jsou řemeslníci par excellence. Mám pocit, že pečlivě sledují všechny trendy. Statistiky úspěšnosti konkurenčních děl. A tomu všemu přizpůsobují své psaní. Lovec králíků je výrazně filmový. Plný krátkých úsečných vět. Expresivních obrazů. Filmových detailů. Filmového střihu. Jenomže to působí – tak nějak vykalkulovaně. Prostě a jednoduše mě to nebavilo. Uznávám, že umí vyhmátnout to podstatné, co si tento žánr žádá. Jenom tomu chybí… autentičnost. Je to skvělý thriller. Nablýskaný. Plný záblesků, akčních scén, bizarních masek. Vizuálně snad pohledné. Ale neživé. Nezáživné. V kině bych se pravděpodobně bavil. Knihu jsem přečetl jen s velkým úsilím.

helenkan
12.12.2017 5 z 5

Další napínavé dílko. Super.

ja.cerven
11.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jako všechny v sérii ;)

loudomar
05.12.2017 2 z 5

Tak tedy bohužel nemohu sdílet nadšení ostatních čtenářů. Jasný důkaz toho, že né vše co je mainstreamové je také kvalitní. Nevím co je to za módu, ale severské detektivky se snad obecně vyžívají v naprosto zbytečné brutalitě a omezenosti jako tato kniha. Je to pro mě první setkání s "Keplerovými" a je pro mě tedy spíše zklamáním. Kniha je sice čtivá a napínavá, ale chvílemi naprosto nevyvážená a navíc ve mě zanechává dojem, že autoři nevěděli co už psát a tak nakombinovali kde co a navíc se ještě řídili heslem: Čím víc krve tím lépe, čím víc orgánů venku, tím čtivější. Docela by mě zajímalo kolik milovníků této knihy by se zájmem shlédlo její zfilmování. Styl psaní na mě působí zároveň dost Nesbovski, což už tu také někdo zmiňoval. V neposlední řadě mě na detektivkách irituje nedokonalost a nereálnost některých situací v knize viz. ,POZOR SPOILER, střelba na pohřbu...Ministr tam má sice kopici bodyguardů ale nechají ho tam klidně dvacet minut ležet na dostřel a vůbec se ho nesnaží ukrýt. Navíc vrahem je nespíš sám Rambo neboť jednou rukou odtáhne člověka s minimálně osmdesáti kily živé váhy a nejlépe ještě jen za jednu nohu. Dále nepochopitelná situace v kuchyni při vraždě Rajena, který do sebe nechá bodat a sekat jak je libo? A mohla bych pokračovat. Být tu půlhvězdičky tak tu půlku přidám, ale to je tak maximum.

Placi
05.12.2017 3 z 5

Lars Kepler opět nezklamal. Za mě osobně to sice nebylo tak dobré jako Svědkyně ohně nebo Stalker, ale svůj standard si série stále drží. Joona je prostě můj oblíbenec. Vrah se svým motivem se dal tentokrát poněkud lépe odhadnout, ale knize to na napínavosti a spádu neubralo.

Vždy nad knihami z této série přemýšlím, jak asi manželé při psaní knihy postupovali, kdo napsal kterou pasáž. Doufám, že autoři již pracují na námětu dalšího Joonova případu a dočkáme se dalšího pokračování.

astina
03.12.2017 5 z 5

za mě super, některé drsné pasáže jsem musela "vydýchat", ale rozhodně kniha nezklamala, napětí až do konce

DejnaDee
29.11.2017 3 z 5

Opět velice čtivé, ale opět velice překombinované. Za mě, ale asi to nejlepší co jsem od autora četla.

katerina.p.
29.11.2017 4 z 5

Příběhu bych vytkla to drama na druhou, co se opět dělo některým postavám, např. scéna na lodi, kdy je jedna z postav držena rodinou, jejíž někteří členové jsou jak vystřižení z hororu typu wrong turn, a do toho všeho přijde ještě zpackaná akce "protiteroristického týmu", hořící helikoptéry, apod. A to nebyl jediný případ. No nevím, přišlo mi to zase trochu moc kombinací.

Alizon
23.11.2017 4 z 5

Rozhodne velmi ctive a napinave. Nektere sceny mi ale prisly pritazene za vlasy (pokud by byl specialni "protiteroristicky tym" takto rozhozen par pomatenymi jedinci, tak je neco hodne spatne). Kdyz pominu stourani se v ruznych detailech a premysleni jak moc jsou nektere veci uveritelne, tak me kniha do doby nez bylo jasne kdo je "lovec" bavila. Ovsem ve chvili, kdy uz vite kdo je vrahem jde napeti trochu dole. Co mi treba u Nesba nevadi (sice uz take mnohdy 100 stran pred koncem vite kdo je vrah, ale porad je tam jeste urcite napeti) me tady pred koncem knihy trochu rozcarovalo. Ale i tak pro me Lovec kraliku patri mezi ty lepsi detektivky.

krejcovka76
19.11.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto oblíbeného autora. Stránku po stránce člověk jede a s napětím čeká, co bude dál. Ke konci už mám několik typů na Lovce králíků, ale samozřejmě jak už to bývá - jsem na konci "mile nemile" překvapena, kdo je tím padouchem celé knížky. I když v této knize jsem při pomalém rozpletání celé zápletky více začala fandit padouchovi a u dalších jeho obětí jsem si říkala, že to "mají za to". A básnička - boží, přidává se k mé oblíbené Freddyho Krugera z Noční můry v Elm Street. 100% doporučuji.

Kluvo
18.11.2017 4 z 5

Kto vie, ci opisuje Nesbo od Keplerovcov alebo Keplerovci od Nesba...
Dalsia dobre sa citajuca severska detektivka. Povedal by som, ze predsa len je lepsie psychologicky prepracovana ako tie Nesbove (zrejme tym, ze je v time zena), hoci aj tu sa deju niekedy dost podivne veci. Kto vie, kto z manzelskej dvojice ma na starosti popis vrazd a kto popis sexuálnych scen:) Mozu to byt u Keplerovcov zaujimave vecery: "Milacik, ak by Ti do hajzlovej kabinky na pumpe strcil cez spinavu dieru v stene tlsteho vtaka nejaky, asi francuzsky, vodic kamionu, vyfajcila by si ho bez vahania, ci by si sa predsa len zamyslela?"
Okrem iného Keplerovci potvrdzuju, ze smradov, co si myslia, ze si mozu vsetko dovolit, lebo sa narodili ako nieco viac nez my ostatni, su plne vlady a dozorne rady po celom svete. Celkom som Lovcovi fandil, nez sa pustil do toho svedskeho Pohlreicha...

TheGoldenHill
17.11.2017 4 z 5

Detektivka pro podzimní a zimní dlouhé večery - napínavá a velmi čtivá. Ale trochu více brutální než předchozí knihy ze série s detektivem Joonem Linnou. Severské krimi je sice mrazivé, chladné a brutalita je v každé knize, ale tady to fakt přehnali.

Ája27
15.11.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Zajímavé, jak moc se může vyplatit spojit v jedno dílo ženské a mužské autorství. Již po několikáté potvrzeno!

Liberush
14.11.2017 5 z 5

Jako vždy, Lars Kepler nezklamal.

Básničku už asi z hlavy nedostanu...

Anneska
13.11.2017 3 z 5

Rozhodne ze vsech dilu spise slabsi. Jeste se mi u tehle serie nestalo, abych mela problem se prokousat pres nejake kapitoly. U Lovce kraliku se mi to bohuzel stalo, i kdyz ve druhe pulce se dej rozjede a clovek docte doslova jednim dechem. Presto se mi zda, ze se autori kazdym novym dilem vzdaluji hodne realite a mnoho scen na me uz pusobi spise komickym dojmem. Nicmene celou serii doporucuji k precteni. :-)