Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4234 4234

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Mike99
25.08.2019 5 z 5

Po dříve přečteném Hypnotizérovi další setkání s Joonem Linnou. Komisař, který má své trauma doprovázené zdravotními neduhy, se vyznačuje neochvějnou logikou, schopností rychle vyhodnocovat informace a rizika. Příběh mě rychle vtáhl, měl jsem sto chutí se podívat, jak to dopadne s Penelope, ale odolal jsem.
Námět zajímavý a poměrně reálný, obchod s nelegálními zbraněmi hýbe světem.
Děj měl rychlé tempo, členění do krátkých kapitol mi plně vyhovuje. Jsem zvědav na další příběhy.

martina9827
15.08.2019 2 z 5

Bohužel mě kniha nezaujala. Pár napínavých pasáží zde bylo, ale utlumilo to zbytečně mnoho detailů. V knize bylo na můj vkus až zbytečně moc nereálných až bizarních událostí. Knihu jsem dočetla, ale neměla pro mě ani překvapivý závěr.

Tereziee
13.08.2019 4 z 5

Stalkera prozatím nic nepřekonalo :) Paganiniho smlouva není špatná, ale na můj vkus až trochu moc neuvěřitelná. Některé pasáže jsou opravdu hodně přitažené za vlasy. Kniha mě ale bavila a doufám, že další případy budou více realističtější.

kyssling
10.08.2019 4 z 5

Čtu Keplera na přeskáčku, ale tento příběh je zatím asi nejlepší. Napětí stále graduje, těžko se kniha odkládá, pořád si říkáte "ještě jednu kapitolku" .... :-)

Danilla
24.07.2019 4 z 5

Pár negativných komentářů tato kniha má a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná.
Ne, nebyla jsem zklamaná. Kniha se mi líbila, vsuvky z minulosti některých postav byli tak akorát, napětí bylo správně dávkováno a kniha jako celek je velmi čtivá.

natalie_h
20.07.2019 1 z 5

Kniha mně absolutně nezaujala. Nedostala jsem se dál, než do poloviny. Zbylé knihy zbožňuji, ale tahle mi přišla nejslabší.

LisbethS
19.07.2019 5 z 5

Vzhledem k častým negativním reakcím na tuto knihu, jsem ji přečetla až jako poslední ze zatím vydaných s Joonou Linnou (také se ke mně dostala až jako poslední, ale to je jiná věc). A? Byla jsem velmi mile překvapena. Např. od krvavého Hypnotizéra měla nádech klasické detektivky. Klasickou zápletku, nic, co by se nedalo předvídat, ale i přesto děj plynul svižně a po dočtení zanechal dojem. Niccolo Paganini....

jittik
15.07.2019 4 z 5

S prvním dílem nesrovnatelné, ale i tak to nebylo špatné.

Míma25
12.07.2019 5 z 5

Další skvělá kniha z dílny dvojice Lars Kepler.

foxi_ii
28.06.2019 3 z 5

Na další díl jsem se moc těšila a dopadlo to u mě tak 50na50. Kniha se mi zase dobře četla, ale příběh pro mě byl rozhodně slabší než Hypnotizér.
Nejvíc mě asi mrzelo, že tu nebylo moc ze života Joony, protože na to jsem se těšila.

Eeli
25.06.2019 2 z 5

Kniha absurdní, nesmyslná, navíc některá místa vyvolávají "cotojakoje" moment. Hlavní myšlenka nebyla špatná i záporáci (alias Kmotr) byl docela dobrý nápad, ale zpracování do přespříliš akčního příběhu vše absolutně zazdilo a proměnilo v poměrně nekvalitní kus.

RADOST
17.06.2019 3 z 5

Kniha doslova nabitá napětím, dějem, osudy, nočními můrami, zlem. Až předimenzovaná. Neuchvátila mě. Vadilo mi to množství všeho i samotný hlavní důvod veškerého dění, jednotlivé postavy mi k srdci nepřirostly a ani interpretace audio knihy mi příliš nesedla. Je to asi má chyba, nehaním knihu. Doporučuji ji především mužům.

burilltomas
05.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení!:)doporučuji - tajemno na mě dýchalo celou dobu čtení.

Herča76
04.06.2019 5 z 5

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

Awča
03.06.2019 4 z 5

Začátek byl velmi pěkný, akce, skrývání a útěk, velmi mě to bavilo. Pak kapitola "moderátor", co říct, to bylo zbytečné a bizardní. Připadá mi, že autoři chtěli do příběhu "nacpat" co nejvíce zvláštností a zajímavostí (řešení potíží se spaním jednoho z hrdinů), ale méně je někdy více, to platí i o závěru. Nebylo to špatné, ale úplně unešena nejsem.

aachilovka
03.06.2019

přečteno, ale přiznám se, že za mě nejslabší kniha od tohoto autora, ale asi to bude tím, že nemusím politickou tématiku v knihách

Koka
29.05.2019 1 z 5

Ne že bych byla přesvědčena o naprosté denacifikaci poválečného Německa, ale stejně: nazvat Helmuta Schmidta a Willyho Brandta ŘÍŠSKÝM kancléřem (s. 379, 384) - to je opravdu silná káva! Ať už to spáchalo "Lars-Kepler-duo", nebo česká překladatelka, ale průser je to každopádně.
Ano, ano, uznávám - tento příběh je tak přehnaný, nadsazený, nereálný až absurdní, že popletené reálie z jiného století by mi neměly vadit, když už jsem se dočetla až na stranu 380, ale stejně ... když už nepřemýšlejí vydavatelští redaktoři, tak alespoň čtenáři by měli.
Nebo opravdu honba za ziskem - ať už ze zbraní posílaných do válčících zemí (jak v té knize), nebo ze špatně napsaných knih (tedy z prodeje této přemrštěné slátaniny) je přednější?

Lakash
26.05.2019 3 z 5

Detektivky nejsou asi žánr pro mne, moc brzo odhalím pachatele.

Valeyman
23.05.2019 5 z 5

Jednoznačně lepší než Hypnotizér. Děj byl napínavější a zajímavější a nebyly tam nudné pasáže s hypnózou jako v prvním díle. Miloval jsem postavu geniálního hudebníka / politika co nemohl spát, především se mi líbila pasáž, kdy poznával z fotky určitou symfonii. Určitě 5 hvězd a pomalu se vrhneme na svědkyni ohně.

kristyna6200
13.05.2019 5 z 5