Svědkyně ohně

Svědkyně ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4560 4560

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet, 2010

rengers
15.10.2014 5 z 5

Velmi poutavý a napínavý příběh se vším všudy co k detektivce patří. Také je poznat, že to píše muž a žena dohromady. Musím uznat, že jsem se rozhodně nenudil, jenom těch posledních 30 stran nic moc.

petrzel
14.10.2014 5 z 5

Mě se ta knížka líbila. Děj byl úžasný a komisař se mi líbí čím dál víc. Konec byl překvapivý. A hned mě to donutilo otevřít další díl.

soukroma
26.09.2014 5 z 5

Zatímco Hypnotizér se mi moc nelíbil, Svědkyně ohně ano. Četla jsem ji s odstupem, mezitím jsem si přečetla thrillery různého ražení i provenience, ale po dlouhé době mě čtení tak chytlo..., a to i přesto, že prostředí, oběti i zloduši jsou velmi nelíbiví a člověk by raději o ničem z toho vlastně vůbec nečetl.

antonio22
24.09.2014 2 z 5

Podle mne, si za 10 let na tuhle literaturu nikdo nevzpomene.
Myslím, že v severních zemích mají vycvičené opice, které chrlí z psacích strojů písmenka podle jistého vzorce - nesmrtelný pohledný hrdina, překvapivý vrah, nějaké ty děti se přichomítnout taky musí, trocha erotiky... - nic víc tahle kniha není.

mystar
19.09.2014 5 z 5

Uzasne. Opet napinave. Zajimava zapletka a prekvapujici konec. Byla jsem uplne vtazena do deje.

kaptah
17.09.2014 4 z 5

az na ten konec neni to tak strasne vyumelkovane jako hypnotizer, i kdyz obcas to logicky tez moc nesedi

Klarinet
16.09.2014 3 z 5

Opět "Keplerovi" nezklamali, napínavé, děsivé, fantazie vám pracuje a pak máte hrůzné sny...ale knížka stojí za přečtení, postupně se dozvídáte, co se stalo Joonovi a v Písečném muži to finišuje!

Honz88
13.09.2014 4 z 5

Četl jsem všechny knihy od Keplera kromě Paganiniho smlouvy a tato se mi zatím líbila nejvíce. Hlavně ten závěrečný zvrat, který jsem vůbec nečekal. Přesto ve srovnání s Nesbem mi to přijde o trošku horší.

VerčaP
13.09.2014 5 z 5

Dost jsem se u knihy bála, moc se mi také líbila Joonova osobni linie

tulipa
07.09.2014 5 z 5

Napínavé a strhující!! Hnedka se dávám do čtení dalších knížek od tohoto autorského dua.

callahanh
04.09.2014 4 z 5

Po tuctové a nezajímavé Paganiniho smlouvě jde rozhodně o posun vpřed, i když tvorbu Keplera tak nějak nejde přijmout bez výhrad. Uznávám, že oba manželé umí psát tak, aby mělo všechno spád a příliš nenudilo, což je jejich zásadní výhoda. Ve Svědkyni ohně rozehrávají zajímavý a zpočátku tajemný příběh, který skvěle dotváří atmosféra dívčího ústavu, kde se dějí hrozné věci a čtenář se nemůže dočkat, jak bude vše pokračovat. Oceňuji také to, že dokáží stručně, jasně a výstižně popsat vše potřebné a číst popis místa činu v jejich podání je naprostá lahoda. Horší už je to s akcí, která je v jejich podání lehce vykalkulovaná a troufnu si říci, že zbytečně přehnaná, protože k celkové atmosféře se to tak nějak moc nehodí. On ostatně celý Joona Lina je takový až moc prvoplánově hollywoodský a romány s ním vlastně víceméně dodržují strukturu řemeslně vydařeného hollywoodského thrilleru. Co mi malinko pokazilo zážitek, byl fakt, že jsem vraha odhalil po chvíli, co se v příběhu objevil a na konci jsem si to jen potvrdil. Nevím úplně přesně, zda je to tím, že je to špatně napsané, nebo jsem jen zkušený čtenář, každopádně když moje teze ukázala jako pravdivá, docela mě to rozčarovalo. Škoda posledních zhruba šedesáti stránek, které už s titulním případem neměly co dělat a byly spíše velkým (na konci obřím) cliffhangerem na příběh další. Nevím úplně, zda podobné věci do knih patří, na druhou stranu do Keplerova stylu docela sedí. Přes veškerou kritiku ale Svědkyně ohně není ztrátou času, protože se dobře čte a má několik výborných momentů, jen je prostě dobré vědět, že Keplerův sloh je dost filmový a některé věci jsou v něm dost přitažené za vlasy a vykalkulované. 70%

Vilas1979
04.09.2014 5 z 5

Z prvních třech keplerovek mi tato připadá jednoznačně nejslabší, nějak jsem postrádal atmosféru předchozích dílů, sympatické vedlejší postavy... Jako kdyby to chtěli autoři tentokrát zkusit "trošku jinak", ale uplně jim to nevyšlo. 5 hvězd, ale s odřenýma ušima.

Mr.Pajek
01.09.2014 5 z 5

Tak Svědkyně se mi líbila asi nejvíc..napínavé, super zápletka a rozuzlení..

lakyh
26.08.2014 5 z 5

Bylo velice těžké občas knížku odložit, protože je strukturovaná tak skvěle, že prostě musíte vědět co bude dál. Naprosto nejlepší Keplerova kniha i když Písečný muž, který bude vlastně tak trochu na svědkyni navazovat může být stejně výborný, ale lepší už být prostě nemůže. Jedinečně propracovaný příběh, jako vždy napínavé. Úžasná kniha!

Kuneší
24.08.2014 5 z 5

Jsem nadšena.. knížku jsem přečetla jedním dechem :)

helenkan
23.08.2014 5 z 5

Napínavý od začátku až do konce.

makovec.h
21.08.2014 4 z 5

Celou jsem ji přečetla přibližně na dva zátahy, chtěla jsem ať už je pachatel chycen a vím, kdo to je. Tak moc napínavé a pohlcující to bylo. Akorát bohužel jsem už pře koncem tušila, jak to celé dopadne a kdo je vrah, a to se mi nestává úplně často a nejsem si jistá zda to mluví pro nebo proti knize. Z tohoto důvodu tedy ubírám jednu hvězdičku. Ale i přesto jsem si čtení této knihy užila a určitě bych nikomu neříkala, ať ji nečte, že za to nestojí :)a ještě musím dodat, že jsem velmi ráda, že se nějak posunul osobní příběh Joony :)

Katuska88
15.08.2014 5 z 5

Já jsem se do Keplera zamilovala. Líbí se mi návaznost děje z předchozích příběhů. Zajímá mne osud Joony Linny a prostě se mi tato dvojice výborně čte.
Líbí se mi, že děj většinou není průhledně předvídatelný.

aktak1203
13.08.2014 4 z 5

Napínavé, skvělé čtení. Pro milovníky detektivek vřele doporučuji.

Merynkaw
10.08.2014 5 z 5

Kniha v napínavosti nepolevila ani o řádek. Opravdu napínavá a hezká kniha...