Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370261/deti-z-bullerbynu-Dzv-370261.jpg 5 4682 4682

Veselé vyprávění o životě, povinnostech i hrách dětí ze švédské samoty patří ke klasice dětské literatury. Ilustrováno Helenou Zmatlíkovou. Bullerbyn je malá vesnička, kde jsou tři statky a kromě dospělých tu žije pouze šest dětí, které spolu zažívají spoustu dobrodružství a legrace. Jejich příhody popisuje sedmileté děvčátko.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bara rolight i Bullerbyn, Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, 1947

Carolka409
05.03.2015 5 z 5

Díky této knize, jsem se naučila číst. Teď ji čtu dceři a je z ní stejně nadšená jako jsem byla já. Doporučuji

B18r
03.03.2015 5 z 5

Moje první knížka ... Super ...

pif69
24.02.2015 5 z 5

V dětství mě tahle knížka nějak minula , ale u svých dětí jsem si to vynahradil . A měl by ji dětem přečíst určitě každý rodič .

petranecka
17.02.2015 5 z 5

Knížka, která mě zjevně poznamenala na celý život. Už se těším až ji budu číst vlastním dětem :)

flawi.f
17.02.2015 5 z 5

Tohle jednou bude POVINNÁ četba mých dětí :-)
Děti z Bullerbynu je snad tou nejkrásnější dětskou knihou, kterou občas nepohrdnu ani teď, v dospělosti.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Asi ve druhé třídě jsme tuhle knížku četli v češtině.. první po slabikách a pak už celá slova a věty plynule. Pamatuji si ji jako moc pěknou knížku a doteď se na ni občas stočí řeč, když vzpomínáme na dětství.

TruGs
05.02.2015 5 z 5

Měli jsme to jako povinnou četbu na národce a já jí milovala!! :3 ♥ Vždycky jsem se hlásila, že chci číst první a učitelka mě vždycky vyvolala.. Pak mě ale poslala za dveře za ,,nekázeň".. Ale to to sem nepatří.. :D Každopádně jelikož já jsem silný dobrodruh, tahle knížka mě uchvátila.. ♥ Vždycky jsem snila o dobrodružství.. o stejném dobrodružství jako prožili ,,Děti z Bullerbynu" .. :)

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Když nad tím přemyšlím, byl to vlastně můj první kontakt se severskou literaturou, kterou mám dnes ve velké oblibě. Děti z Bullerbynu jsou jednou z nejkrásnější knih, které jsem jako dítě četla, a paní Lindgrenovou mohu klidně podezřívat z toho, že ze mě udělala knihomola :) Pocit, který si i po téměř dvaceti letech od prvního čtení pamatuju, je ten, že bych si přála být aspoň chvíli s dětmi v Bullerbynu a mít tak veselé a bezstarostné dětsví.

Jusťa
02.01.2015 5 z 5

Další nádherná kniha o Astrid.

E_Lan
30.12.2014 3 z 5

Nakonec docela slušná knížka, která mě jako malého minula a teď jsem se k ní vrátil s naší malou dceruškou. Zpočátku těžké (hlasité) čtení kvůli dětskému vyjadřování, ale nakonec je to velmi zajímavý a příjemný počin. Navíc velmi optimistický a tak nějak zvláštně reálný ze života.

Bablu
21.12.2014 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství, do kterého jsem se teď vrátila, když jsme jí dceři četli před spaním. Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.

Bublushka
07.12.2014 4 z 5

Moje láska z dětství a stále oblíbená kniha. Této knize vděčím za mnohé a jasně vím co dám i svým dětem :)

Rade
01.12.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství. Úžasné příběhy ze života šesti dětí plné napětí i legrace. A k tomu ještě nezapomenutelné ilustrace Heleny Zmatlíkové. Byla jsem z té knížky tak unesená, že když jsem povyrostla, vymýšlela jsem si sama další osudy dětí z Bullerbynu, když dospěly...
Moje kolegyně tuto knížku neznala, na moje doporučení si ji přečetla až jako dospělá - a ono to fungovalo i tak! U příběhu s "falunskou uzenkou, tou nejlepší", se při čtení v metru smála nahlas.

jana.hud
28.11.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji mnohokrát a i teď v dospělosti si jí znova ráda listuji. Jsem ráda, že i dcerce se líbí a že ji její paní učitelka vybrala jako knížku,kterou čtou v hodinách.

pavlína0101
27.11.2014

Překvapuje mě, kolik lidí tuto knihu považuje za nejlepší knihu z dětství...syn ji měl teď jako povinnou četbu, tak jsem znovu nahlédla...ale ilustrace jsou krásné, to ano.

Katy007
31.10.2014 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství :) předčítala jsem ji mladšímu bráškovi a všechno se mi znovu vybavovalo

Ka-čí
26.10.2014

Klasika,na které vyrostlo snad každé dítě! Je škoda,že dnes už nepatří mezi povinné čtení ve školních lavicích,jako tomu kdysi bývávalo...

aduska9561
12.10.2014 4 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Tuhle knihu prostě miluji :)

adorjas
12.10.2014 5 z 5

Kto by nechcel bývať na malej usadlosti?! Mať celučký svet pre seba?! Mať zopár najlepších kamarátov?! A spolu s nimi objavovať svet?! Už sa teším, keď túto knižku predstavím svojmu dieťaťu :)

venea
30.09.2014

nej nej nej nejlepší kniha v dětství :) nedavno jsem ji opet otevrela a mela jsem takovy zvlastni pocit.. :) ikdyz jsem tu knizku strasne dlouho neceta mela jsem pocit ze ji znam nazpamet :)