Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370261/deti-z-bullerbynu-Dzv-370261.jpg 5 4682 4682

Veselé vyprávění o životě, povinnostech i hrách dětí ze švédské samoty patří ke klasice dětské literatury. Ilustrováno Helenou Zmatlíkovou. Bullerbyn je malá vesnička, kde jsou tři statky a kromě dospělých tu žije pouze šest dětí, které spolu zažívají spoustu dobrodružství a legrace. Jejich příhody popisuje sedmileté děvčátko.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Bara rolight i Bullerbyn, Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, 1947

Antoaneta
10.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha moc ráda jsem ji četla nyní se ji chystám koupit pro své děti.Krásné příběhy které děti prožívají dokáží dětskou dušičku vtáhnout do příběhu.Doporučuji do každé dětské knihovny.

Verrrunka
08.04.2014 5 z 5

Nádherné příběhy, se kterými jsme strávila dětství… Ostatní dětskou literaturou jsem pohrdala a raděj četla Garpa..:-D

Roselunda 1928
23.03.2014 5 z 5

Dobrá oddechovka pro mladší čtenáře, tuhle knihu mám moc ráda!

silazwyku
16.03.2014 5 z 5

Má zasloužené místo v mé knihovně - vzpomínka na dětství, na základní školu, na bezstarostný život :-)

wercayk
04.03.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha. :)

Lodja
03.03.2014 3 z 5

Nejoblíbenější knížka mé maminky, která ji do mě tlačila horem spodem, že jsem si ji nemohla snad ani tak moc oblíbit. Některé příhody (a nejvíce mi asi utkvěla Skříňka mudrců) jsou ovšem legendární a já se domnívám, že pokud budu mít někdy děti, taky od tohoto nezůstanou uchráněny.

Mamie
23.02.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

melodrama
16.02.2014 5 z 5

Bezva knižka, půjčila jsem si jí v knihovně a později jsem jí dostala k Vánocům.

Moňa69
16.02.2014 5 z 5

Nejlepší je ta část, kdy jde Lisa s Annou nakupovat pro celou dědinu a musí se stokrát vracet :D

Jia
12.02.2014 5 z 5

Nádherná nestárnoucí knížka, která mě provází celý život a pořád stejně se mi líbí. Veliký podíl na oblíbenosti mají určitě i překrásné obrázky Heleny Zmatlíkové.
Jedna z nejpovedenějších knížek pro děti, co byly kdy napsány (a nakresleny).

Eumenida
08.02.2014 5 z 5

Půvabná knížečka, návrat do dětství. A přestože tenkrát neměly děcka z Bullerbynu ani počítače, ani mobily, ani tablety a snad ani televizi, vůbec se nenudily a jejich dětství bylo pestré a plné her. Doba, na jakou se později vzpomíná s láskou a nostalgií.

ladypink
28.01.2014 4 z 5

Klasika :) první povinná četba na základní škole.

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Krásné bezstarostné časy plné zábavných her, kéž bych tak mohla být jedním z těch 6 dětí a prožívat s nimi jejich veselé roky .
Vždycky ráda a s láskou vzpomínám na to, jak jsem poslouchala předčítané příběhy. Je to jedna z mých nejoblíbenejších dětských knížek :))

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Četla jsem několikrát

Oifa
24.01.2014 4 z 5

Krásná vzpomínka na dětství. :)

fruitbueno
15.01.2014 5 z 5

Jako malá jsme si se sourozenci, sousedy a sousedky na Děti z Bullerbynu hráli. Byla jsem Britta :)))))

triana
05.01.2014 5 z 5

Mám ji s věnováním "K devátým narozeninám", tedy už téměř 40 let, a stále se k ní s radostí vracím... a teď už ji miluje i má dcera. Děti z Bullerbynu jsou asi opravdu NEJ knihou mého života :-)

adelajonakova
27.12.2013 3 z 5

Krásná knížka :)

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Klasika. Mnou přečtená asi pětkrát. :-)

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Čteno pořád dokola v první třídě základní školy. Někdo by řekl, že jí začnu nesnášet. Kupodivu se mi pořád celkem líbí.