Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4683 4683

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

blindone
03.11.2017 2 z 5

Povinná četba ve škole, která mi málem zničila dětství.

Sarhem
27.10.2017 5 z 5

Knížka mého dětství a vlastně první, kterou jsem si koupila a ne půjčila v knihovně. Krásné příběhy šesti přátel, kterým jsem upřímně záviděla a přála jsem si zažívat to, co oni. Četla jsem ji svým bráškům, čtu ji i teď svým dětem a pořád je to pro mě nejkrásnější dětská kniha.

Calinda
22.10.2017 5 z 5

Klasika, krásná knížka, četla jsem v dětství a pak i dceři a líbila se mi pořád.

danny_21
17.10.2017 4 z 5

Klasika povinné četby prvního stupně. Pořádně jsem se do ní začetl až někdy na druhém stupni a přišla mi už hodně dětská, tím spíš že kolem mě poletovaly akčnější Mayovky, Verneovky, Foglarovky, KODovky a jim podobné dobrodružné příběhy - 80 %

emma24
15.10.2017 5 z 5

Četla jsem jí já, četly jí moje děti, tak schází ještě vnoučata. Helena Zmatlíková tuto knihu krásně ilustrovala a to myslím hodně přispělo k její čtivosti.

Basta1912
15.10.2017 5 z 5

Knížka mého dětství, ke které se ráda vracím i teď, protože je perfektně napsaná, neřeší se tu žádné soudobé hlouposti, přesto je kniha snad srozumitelná i dnešní generaci dětí. Skvělé ilustrace H. Zmatlíkové knihu perfektně doplňují

Lynxova
13.10.2017 5 z 5

Četla jsem ji několikrát jako dítě a posléze všem svým dětem před spaním. Troufám si tvrdit, že je to nejkrásnější dětská knížka, co jsem poznala. A už se těším, až ji budu číst vnoučatům. Milé příběhy, prostředí a postavy, napsáno tak věrně, že jsem toužila zažívat totéž co hlavní hrdinové, žít jako oni :) Švédská literatura je mi zkrátka velice blízká a paní Lindgrenová se o to zasloužila asi nejvíce.

Nelasp
08.10.2017 5 z 5

Srdcová povinná četba na základce. Příběhy kamarádů ze švédského venkova mi učarovaly.

potika
04.10.2017 5 z 5

Moje srdcovka dodnes.

JackieDecker
02.10.2017 3 z 5

Četla jsem knihu ve škole v rámci povinné četby, tehdy jsme ji přečetli úplně celou, ale jediné co si z knihy pamatuji byla scéna s mlhou. Kniha mi přišla nic neříkající a chování dětí neuvěřitelné. Což samozřejmě bylo způsobeno jak rozdílem generačním tak prostředí. Když vyrůstáte ve městě, těžko vám budou blízké strasti a radosti vesnického života. Nemyslím si že je kniha špatná, ale mě samotnou zkrátka nijak neoslovila a nezanechala ve mě žádný dojem.

Tereziee
28.09.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Četla mi ji mamka, když jsem byla malá a dodnes se k ní ráda vracím i sama v dospělosti. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

Johanečka
19.09.2017 5 z 5

Klasika mého dětství, dodnes si pamatuji některé části nazpaměť.

Fanny-nka
17.09.2017 5 z 5

Ač jsem nebyla velký fanoušek hromadného čtení na základce, kde jste přečetli 3 věty a pak se snažili neusnout, než na vás opět došla řada, Děti z Bullebynu jsem si zamilovala už tehdy. Teď jsem se k nim vrátila prostřednictvím povinné četby a opět jsem se nesmírně pobavila a nechala se vtáhnout do úžasně dobrodružného dětského světa. Knížka je tak krásně věrohodně napsaná, až je skoro neuvěřitelné, že nevznikla přímo z pera sedmiletého děvčete. Myslím si, že se Astrid Lindgrenové povedlo vytvořit nadčasové dílo, které potěší ještě spoustu generací.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha dětství. Také první kniha, kterou jsem přečetla úplně sama. Doma mám salátové vydání ještě po mé mamce a babičce, ale právě v tom je to kouzlo. Je čtená minimálně stokrát a ještě bude. Moje srdeční záležitost.

Faustka
08.09.2017 4 z 5

V dětství mi Děti z Bullerbynu nějak unikli, tak teď to doháním. A taky je to dobrý tip do výzvy. Skandinávie už má totiž dost překriminováno.

adlenka
05.09.2017 5 z 5

Srdcová záležitost. V dětství jsem četla mnohokrát, teď čtená dětem. Musím říct, že nahlas se čte trochu hůř, než sama pro sebe, ale dětem se v mém podání líbila :-)

bekule
02.09.2017 5 z 5

Milovaná dětská kniha kterou jsem sama četla mockrát,moje nejmilejší od Astrid Lindgren

Petroff
30.08.2017 5 z 5

V dětství splnila účel a k tomu dala navrch hromadu dětských drobných dobrodružství, malebnost 3 domů na samotě a nezkažený, ničím nepoznamenaný čistý dětský pohled na svět.

85098211
26.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha pro děti, plná zajímavých dobrodružství. Četla jsem ji - v daném věku samozřejmě ;-), opakovaně.

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

Moja dcéra počas štúdia na Pedagogickej vysokej škole v rámci predmetu(pre ňu ako "ďalšogeneračnú" knihomoľku naobľúbeňejšom :D) prečitala mnoho kníh pre deti. To s akým zápalom a nadšením hovorila aj o tejto, ma podpichlo k činu. Prečítala som si ju a....stala som sa opäť (aspoň nakrátko) dieťaťom! ;D