Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

Moja dcéra počas štúdia na Pedagogickej vysokej škole v rámci predmetu(pre ňu ako "ďalšogeneračnú" knihomoľku naobľúbeňejšom :D) prečitala mnoho kníh pre deti. To s akým zápalom a nadšením hovorila aj o tejto, ma podpichlo k činu. Prečítala som si ju a....stala som sa opäť (aspoň nakrátko) dieťaťom! ;D

Hufendy
23.08.2017 5 z 5

Knížka mého dětství :D. Pěkně napsaná, srozumitelná. Moc ráda se k ní vracím. Je to moje srdcovka :)

gnocchi
12.08.2017 5 z 5

První školní četba ve druhé třídě, úžasně napsané. Četla jsem svým holčičkám a teď se chystám s Dětmi z Bullerbynu i na svého vnuka ;-)).

petra.kind
08.08.2017 5 z 5

Srdcová záležitost z dětství. :) Doteď si vzpomínám, že poprvé jsem Děti z Bullerbynu četla o prázdninách u babičky, kdy jsem v její knihovně našla vydání, které patřilo mé mamce. Prostě nostalgie jak se patří. :) Určitě jedna z nejkrásnějších knížek pro děti.

madja
30.07.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, a čtu ji již poněkolikáté - dětem před spaním :o) a stále mě baví.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Kdyža na děti z Bllerbynu vzpomínám, vybaví se mi hned titulní strana a hlavní postavy. Tohle je tka krásná literatura do prvních školních let. Top výběr. Čest a slávu autorce.

karolinalet
19.07.2017 5 z 5

Snad moje úplně první knížka, kterou jsem četla sama. Stejně jako ostatní knihy od spisovatelky-milá, reálná, krásná.

Adelajda_4
18.07.2017 5 z 5

Řekla bych, že tohle byla moje první knížka, četli jsme ji na prvním stupni ZŠ. Moc hezky a mile napsaná.

Sarq
15.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Přečetla jsem ji snad stokrát a naposledy svým dětem před spaním. Milý příběh odehrávající se tak před sto lety na švédském venkově.

Vladus9
13.07.2017 5 z 5

Toto byla jedina knizka na 1. stupni ZS, ktera se mi opravdu jako jedina libila. Vedle ni Jirasek a Petiska nemeli proste sanci.

Janag
12.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství. Četla jsem snad 20x ;)

MOu598
08.07.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát dětem.
Nejhezčí knížka pro děti.
Krásné, optimistické.
Nemám, co dodat.

Jana283
06.07.2017 5 z 5

Jak jen to Astrid Lindrenová dokázala, že tuhle knihu všichni tolik milujeme?
A že to přetrvává generace. Narozdíl od jiných knih mého dětství, které už mé děti neoslovily, jsme si Děti z Bullerbynu moc užili a četli je stále znovu.

Saphire
04.07.2017 5 z 5

Knížka spolu s ilustracemi Heleny Zmatlíkové je opravdu moc pěkná :-), ještě i v dospělosti, když jsem si ji po objevení v knihovně přečetla znovu, se mi zpětně vybavily všechny ty příhody, které jsem hltala jako malá...

Kerberos
01.07.2017 5 z 5

Kniha ného dětství,která mě dost ovlivnila.

irmag
27.06.2017

Miluju Děti z Bullerbynu!

Iljaajli
14.06.2017 5 z 5

Miloval jsem ji jako malý, zbožňoval jsem ji, když byly starší dcery malé a mohl jsem ji číst před spaním a těším se, až bude nejmenší dcerka o kousek větší...
Astrid Lindgrenová je nejlepší autorka dětských knížek vůbec. Promiňte Bohumile Řího, nepsalo se mi to lehce.

PeM
07.06.2017 5 z 5

Kniha mého mládí, moje ze všech nejoblíbenější....teď ji budu číst svým dětem :-)

VeronikaSas1
07.06.2017 5 z 5

Tak diky ctenarske vyzve jsem se ke knize vratila po asi 20ti letech. Kniha se mi moc libila a diky ni jsem si zavzpominala i na sve detstvi. Uz ted se tesim,jak ji budu cist s dcerou.

princesse
06.06.2017 5 z 5

Skvělé čtení. Právě jsme s dcerou dočetly a moc jsme se nasmály. Shodou okolností, když jsme začaly číst, začali seriál dávat ve Studiu Kamarád. Náhoda. Tato kniha by měla snad být přímo "povinná četba" pro každé dítě. Určitě rády doporučujeme.