Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

alef
01.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka o šťastném dětství, prožitém na místě, kam se lze pak vracet ve vzpomínkách celý život :-) ... obdivuji Astrid Lindgrenovou jak pomocí naprosto všedních situací, dokáže v čtenáři navodit pocity klidu a bezpečí (a to nejen v dětech, řekla bych, že to velice dobře funguje i na nás ... dospělé ... na mě teda určitě :-)) ... já si tedy rozhodně užívala tenhle výlet do dětství, plného běhání venku, rošťáren a společných her s kamarády ... u mě paní Lingrenová vyvolala příjemné vzpomínky (na mé dětství a na spoustu prázdninových dní u mé babičky na vesnici :-)... tak si říkám, že s touhle knížkou bych měla každý den usínat ... to by pak byly kráááásné sny :-))))...

Emilie1906
25.02.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih z povinné četby na prvním stupni základní školy. Do dnes na ni ráda vzpomínám.

brzda.
25.02.2017 5 z 5

Jedna z mích nejoblíbenějších knih.

adevis
20.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla naposledy na ZŠ, ale letos jsem k ní v rámci čtenářské výzvy a knize od švédského autora vrátila. A bylo to boží počtení :)

anna6021
15.02.2017 5 z 5

Budu jí milovat navždy!

Petja
05.02.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenější dětských knih, po které jsem ráda sáhla ještě na střední škole i na vysoké. Vůbec nedovedu pochopit, že ji třeba někdo nemá v knihovně :-). Nyní ji posloucháme s mou malou dcerou jako audioknihy v úžasném podání Libuše Šafránkové a rády si pořád dokola prohlížíme úžasné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Hanulka25
31.01.2017 5 z 5

Srdeční záležitost! kniha mého dětství, četla jsem jí pořád dokola

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Nesmrtelná klasika, která mi dělala společnost v dětství :)

LimedkaMikki
24.01.2017 4 z 5

V naší rodině se předává láska k této knížce z generace na generaci. Já sice trochu vybočuju tím, že to není u mě number one, ale i tak se mi dost líbila. Pro děti je to skvělá knížka a je jen velmi málo knih, které by mohly s ní soupeřit. I když je Astrid výborná spisovatelka, žádná z dalších knížek už nebyla tak skvělá (ani Pippi dlouhá punčocha).

JakubiRa
15.01.2017 5 z 5

Knížka, kterou mám vždy po ruce v knihovně. V dětství to byla první knížka, kteru jsem přečetla celou. Teď už si vyhledávám jen příhodné kapitoly - nedávno - část druhá - Jak slavíme v Bullerbynu vánoce. Vždycky se mi vrátí ty pocity z dětství. V tom jsou kvalitní knížky nezaměnitelné.

SteveP1
10.01.2017 5 z 5

Je to už pár desítek let, co jsem ji čítával. Jedním slovem NÁÁÁDHERA !!!

Welinie
10.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha dětství... A koho ne. Hlavně při holky. Nikdy nezapomenu ty tři domy vedle se a jak jsem snila, abychom se takhle někam nastěhovali. Astrid Lindgrenová je skvělá spisovatelka a Děti z Bullerbynu hodnotím 5 hvězdami, zaslouží si to.

tatafa
06.01.2017 4 z 5

krásná knížka, která si v každé době nalezne svého čtenáře. Kouzelné vyprávění, které zároveň přibližuje trochu jinou kulturu severských zemí. Vřele doporučuji!

zuzanagelnarova
06.12.2016 5 z 5

Tuhle knížku už jsem přečetla tolikrát, že bych to nespočítala na všech prstech

tygřík2
29.11.2016 5 z 5

Po Pipi moje druhá nejoblíbenější knížka této autorky. Milovala jsem příběhy Lisy a jejích kamarádů ze tří statků v dětství a tuto lásku jsem přenesla i na své děti. A pokud mne náhodou skolí nějaká chřipka, nejednou sáhnu zrovna po této knížce.

warca
25.11.2016 5 z 5

Milována knížka mého dětství! Předčítala nám ji mamka a pak jsem ji přečetla i několikrát sama.
Vždycky jsme se do jejich dobrodružství úplně vžila.

Dafra
17.11.2016 4 z 5

Knížku jsem si po letech znovu přečetla kvůli "Čtenářské výzvě - kategorie Kniha mého dětství". Jako malá holka jsem ji četla povinně při hodinách čtení a moc se mi líbila. Dodnes jsem si z ní ale pamatovala jen kapitolu, ve které si Bosse trhá zub tak, že přiváže před spaním niť od zubu ke klice u dveří a ráno má po starostech. Tahle kapitola mě v dětství asi nejvíc zaujala.

Nyní z pohledu dospělé ženy a matky dvou kluků nacházím v knize spoustu dalších netušených krás. Je moc příjemné ponořit se zase na chvíli do světa bez televize, tabletů a jiných novodobých "žroutů času". Líbí se mi, co všechno děti vymyslely, aby se zabavily, jak byly pořád spolu a jak byly vlastně svobodné a samostatné. Kniha mi také připadala velmi vtipná, což si jako dítě nepamatuju. Velmi mě pobavila kapitola, ve které Lisa a Anna hlídají malou Kerstin, a připomnělo mi to živě mou mateřskou dovolenou :-)

Podle mě je kniha krásná. Je o velkém přátelství, o dětském světě a jeho tajemstvích. Jen nevím, zda to dnešní generace dětí ocení. I ten překlad je místy zastaralý. Dnešní děti žijí, asi bohužel, v jiném světě a mají trochu jiné starosti, jiný stupeň volnosti, méně jsou zapojováni do povinností dospělých, ale o tom už není tato "Databáze". Jsem moc ráda, že jsem se díky "Čtenářské výzvě" ke knize vrátila. Nádherné ilustrace Heleny Zmatlíkové!

adevis
10.11.2016 5 z 5

Srdcovka.

L.Esoteric
30.10.2016 5 z 5

Snad moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji pořád dokola! :)

Hopicek495
26.10.2016 3 z 5

Četl jsem na základní škole.