Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

Jeanie
15.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších dětských knih vůbec. Příběhy dětí z malé švédské vesničky jsou nesmrtelné :-)

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Po Rychlých šípech druhá nejoblíbenější kniha mého dětství :)

AllyKumari
07.07.2016 5 z 5

Mně nejmilejší kniha od Astrid Lindgrenové s úžasnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Ve třetí třídě jsme ji četli povinně a hned po první hodině jsme si "s partou" určili, kdo je kdo. Já jsem byla Britta :)

majík1
04.07.2016 3 z 5

Četli jsme ve škole,ale pro mě nic moc,

liletka_a
01.07.2016 5 z 5

Návrat do dětství, co jiného dodat...:))

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Knížku jsem v dětství milovala a tak je tomu i nyní. Moc se těším, až ji jednou budu číst svým dětem.

Ali71
21.06.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto nadchla a moje děti rovněž. Chtěly vždy přečíst víc kapitol a moc se jim to líbilo. Nenásilnou formou jsou psané dětské příběhy, život v jiné zemi. Krásný jazyk. Doporučuji.

DomenicaRisa
16.06.2016 5 z 5

Ač jsem ji podědila v notně se rozpadající verzi, neztratila jsem ani list a dodnes s oblibou čtu. Jedna z nejlepších knih mého dětství.

maneri
15.06.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší knížka, četla jsem ji jako malá, čtu ji synovi a stále jsem tam...v Bullerbynu:)))

hana1984
08.06.2016 5 z 5

jako malá jsem ji milovala

miri.f
22.05.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem jako dítě přečetla celou hned po školkové "Kvak a Žbluňk jsou kamarádi". Zároveň nejoblíbenější čtivo mého dětství. Co si pamatuji, četla jsem ji několikrát a doufám, že se k ní jednou zase vrátím v roli maminky, až budu číst svému dítku pohádky před spaním..

bara9550
29.04.2016 4 z 5

pamatuji si to jako včera, co jsem jí přečetla už 3x a pak ve 4.tříde ZŠ jsme ji předčítali v hodinách čtení.. před spaním jsem si jí pouštěla tenkrát ještě na kazetě a uměla ji celou nazpaměť.

wiix
29.04.2016 5 z 5

To bolo tak krásne detsko-dospelé a poučné a veselé! :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství :-). milá, láskyplná, vtipná, s krásnými obrázky. Dokonalá kniha pro rozvoj dětské fantazie. Již značně odrbaná, má stále čestné místo v mé knihovně :-). doporučuji!

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem si ráda znovu přečetla i nedávno. Možná až příliš naivní, ale právě proto tak kouzelná. Při čtení zažívám jen pohodu, žádné starosti. Ideální na odpočinek nebo před spaním. I já sama se těším až ji znovu přečtu, třeba právě svým dětem :)

jiri0728
14.04.2016 5 z 5

Dětská kniha, která mou fantazii rozvíjela i při nedávném znovupřečtení v dospělosti. Vtipně vypointované příběhy a hřejivá atmosféra. Srdeční záležitost i po letech :)

brčko-A
10.04.2016 5 z 5

Super kniha,občas si vyberu některé kapitoly a čtu si je.
Když jsem ji četla poprvé,bylo mi stejně jako Lise.
Moc pěkný,vážně!

EllieK.
26.03.2016 5 z 5

Dá se ohodnotit dvěma slovy: NÁDHERNÁ KNÍŽKA!!!

Enforcer
24.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek pro děti. Vzhledem k tomu, že se vlastně celá odehrává ve třech domech se zahradou, je velice pestrá, dobrodružná a plná fantazie.

sabinaK
23.03.2016 5 z 5

Když se mě někdo zeptá na oblíbenou dětskou knížku, rozhodně Děti z Bullerbynu!! Ani Honzíkova cesta ji neporazila :-)