Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

buccaneerka
19.10.2016 4 z 5

Četli jsme na 1. stupni společně v hodinách čtení.

Ladydwarf
18.10.2016 5 z 5

Něj knížka na světě!

VercaV
17.10.2016 5 z 5

Kniha která mě prováděla 1. stupněm na základce. Nádherná kniha s příběhy

crrzka
13.10.2016 5 z 5

Navždycky moje nejmilovanější dětská kniha. Stejně jako většina z komentujících zde, jsem s velkým uspokojením přečetla znovu po letech a určitě to nebylo naposledy. Paní Lindgren patří velké díky za ohromný přínos dětské literatuře. Miluju její příběhy. Myslím, že se dá bez nadsázky říct, že tohle je jedna z knih, které ze mě udělaly čtenáře.

koczanska
03.10.2016 5 z 5

Jedním slovem geniální. Tuhle knížku jsem poprvé četla jako malá cca tak čtvrtá třída, teď jsem jí četla ve svých 30 letech znovu synovi a zase jsem jí hltala a četla zvědavě dál a dál. :-) Takže příště třeba u vnoučete. :-)

sinamona
01.10.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, na které velmi ráda vzpomínám, ilustrace Heleny Zmatlíkové k ní neodmyslitelně patří, některé ilustrace jsem si v hodinách čtení ve třetí třídě na ZŠ dokonce vybarvovala a krabicku od sirek na provazku k posilani vzkazů jsem v dětství aplikovala se svoji sousedkou, stejně tak jako neustálé a nekonečné vyprovázení se s kamarádkou :)

Tynule
03.09.2016 3 z 5

Krásná dětská knížka.

qinska
27.08.2016 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, ke které se dodnes občas vracím. Výpravy za dobrodružstvím, vánoce a velikonoce, spaní na seníku a sáňkování, to vše si ráda znovu prožiju.

kratochwilova
21.08.2016 5 z 5

Nejlepší kniha na světě. Chtěla jsem jako dítě takhle žít a chtěla bych dodnes.

kudrdlinka
17.08.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětství, kdy jsem Děti z Bullerbynu četla xkrát a přála si prožívat stejná dobrodružství jako Lisa a její kamarádi. I teď jsem si ji přečetla s velkou chutí. Tahle knížka je pro mě prostě nepřekonatelná.

Pentlička
17.08.2016 5 z 5

Kniha mého dětsví s velkým K. Vlastně nejen dětsví, protože ji s oblibou beru do ruky dodnes. Bullerbyn je domov snů a zároveň tak známý, jako bych v něm sama vyrůstala a byla jedním z tamějších dětí. Nezapomenutelná atmosféra a vůně svatojánského večera, kouzlo sedmých narozenin hlavní hrdinky, úžasné lovení raků, napínavé hledání jeskyní v seníku a mnoho dalších příběhů na mě zapůsobily tak, že je považuji takřka za nesmrtelné. Knížka Děti z Bullerbynu, ač za ní dlouho nezůstávají Lotta z Rošťácké uličky nebo Kalle Blomkvist, to je pro mě Astrid Lindgrenová.

Madlenka_Knihy
16.08.2016 5 z 5

Bosse, Lasse, Britta, Olle, Anna, Lisa... pokud se nemýlím tak toto jsou jména hrdinů této knihy, a pokud se nemýlím tak tato knížka je hrdinkou dětské knihovny.

Nedokážu si tuto knihu představit bez ilustrací Heleny Zmatlíkové. Dodaly této knize takovou dětskou duši.

maja128
12.08.2016

Oblíbená knížka mého dětství a mých dětí taky!Zůstává v naší knihovně pro budoucí vnoučátka...Doporučuju dětem místo pc..

Veríňák
10.08.2016 5 z 5

Nejoblibenejsi knizka meho detstvi. Nadherne napsano, krasne ilustrace. Zboznovala jsem ji a tesim se, az ji jednou predstavim svym detem :)

vandalka
06.08.2016 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knížku měla snad ze všech nejraději, četla jsem ji mnohokrát a vlastně jsem ji nikdy úplně neodklidila do zapomnění. I tak mě ale překvapilo, s jakým nadšením na tyto příběhy ze života bullerbynských dětí reagovalo moje vlastní (předškolní) potomstvo. Žádné princezny, draci a trpaslíci, ale zážitky normálních, trochu divočejších a rozhodně šikovných a podnikavých dětí v idylickém koutě švédského venkova, to je něco! :) Užili jsme si to úplně všichni, je to skutečně nesmrtelné dílo.

sarhema
04.08.2016 5 z 5

Pro mě nejoblíbenější kniha dětství. Přečtenou ji mám několikrát a stále mě baví.

adelexcxx
03.08.2016 5 z 5

Bratr chtěl knihu prodat, řekla jsem mu, že by udělal tu největší chybu pod sluncem. Prodal by totiž švédský poklad.
Za mě nejoblíbenější kniha mého dětství. :)

teer.h
25.07.2016 5 z 5

Co k ní dodat, nejlepší kniha dětství :)

anna6486
18.07.2016 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, která ani po těch 20 letech nic neztratila ze své úžasné výpravnosti. Vždycky jsem chtěla žít jako v Bullerbynu :)

HYPNOS88
16.07.2016 5 z 5

Miloval jsem audio kazetu.