Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

Babsie
17.03.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Myslím že pro děti skvělé čtení:)

Bablu
08.03.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, četla jsem jí mnohokrát a milovala i ty ilustrace. Nedávno jsme jí četly s dcerou a bylo to jako by mi bylo zase osm.

milan.krimsky
24.02.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsme měli na základní škole jako povinnou četbu a četli jí v hodinách češtiny a všem se líbila

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Nejdůležitější knížka v mém dětském životě. Pořád jsem si ji půjčovala z knihovny, úplně jsem ji zbožňovala. Už mám svou - dostala jsem ji od ségry, bylo mi asi jednadvacet :-D

Junaori
17.02.2016

Je to také o kamarádství hlavně i když se pohádají tak se vždycky usmíří. Bohužel jich je jenom 6 ,ale i přestože nebyly počítače ani mobily, tak se dokázali zabavit hlavně v dobrodružství a věřili si navzájem.

Veronique_Mrack
12.02.2016 4 z 5

Jedna z knih mého dětství...krásné příběhy i ilustrace :)

ZuzziŠ
08.02.2016 5 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem kdy přečetla a díky čtenářské výzvě jsem se k ní po všech těch letech vrátila.
A zjistila jsem, že jsem ji četla s láskou.

PS: náramně se hodí, pokud vyprávíte příběhy dětem. Je to vlastně taková učebnice pro ty, kteří pracují s dětmi. Přidaná hodnota.

petra4080
08.02.2016 4 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla již velmi dávno. Myslím, že by si jí mělo přečíst každé dítě.

Sasha001
07.02.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Kniha tak milá, že mi nedalo si ji po letech znovu přečíst. Teď v zimě pod dekou s kakaem, to byl opravdu návrat do dětství:)
Některé hlášky z knížky jsou pro mě nesmrtelné: "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." a "Apríl, apríl máme dnes, do pasti nám osel vlez."
Opravdu úžasná!

Karolína18
28.01.2016 5 z 5

Je úžasné, že někdo dokáže napsat knihu pro děti, která jim v hlavě přetrvá i do dospělosti. Příběhy těchto šesti kamarádů mě bavily, baví a věřím, že i bavit budou. Díky takovýmto knihám se u mě vyvinula láska ke čtení a to bych přála i všem dalším generacím, které se do tohoto skvostu budou jistě i nadále pouštět.

Květinka008
16.01.2016 5 z 5

Souhlas se všemi, kteří ji četli jako já nejméně mnohokrát, a z toho několikrát i v dospělosti ;-) Jen je škoda, že Ole už má skoro 60 let a stále ještě nevymyslel ten překlápěcí kopec. Stále musíme chodit i do kopce... (aneb vždy si na to vzpomenu! :-D)

Cheynee
12.01.2016 5 z 5

Tahle knížka je prostě skvělá, četla jsem jí hodněkrát jako malá a párkrát i jako velká a když nad tím tak přemýšlím... Přečtu si jí znovu :)

kata5121
10.01.2016 3 z 5

Památka na nějakou druhou, třetí třídu? Už ani nevím, co se tam dělo, ale hezký pocit zůstal.

Cat.ka
09.01.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi hodně moc líbila:)četla jsem jí pětkrát

warca
03.01.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jako malá snad milionkrát a měla jsem ji moc ráda. Je to takový milý příběh a při čtení jsem prožívala všechna ta dobrodružství společně s dětmi.

katy238
02.01.2016 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství, pro mně navždy ta nej.

aninka.b
29.12.2015 2 z 5

Obsah knihy mě nijak zvlášť nezaujal, i když jsem knihu přečetla celou. Děti z Bullerbynu mají některé zajímavé příhody, avšak velmi zdlouhavě psané. Doporučila bych spíše pro starší a zkušenější čtenáře.

DCKH
03.12.2015 3 z 5

Srdeční záležitost.Moje nejoblíbenější dětská kniha
Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.
Pro mě nejkrásnější knížka, ke které se vracím i v dospělosti...
90%

Anaš44
01.12.2015 3 z 5

MOC hezká knížka ale nedocetla jsem ji