Deti z Bullerbynu

Deti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155237/bmid_deti-z-bullerbynu-155237.jpg 5 4635 4635

V malej švédskej osade Bullerbyn sú len tri gazdovstvá – Severné, Stredné a Južné. Žijú tu tri rodiny, v ktorých je šesť detí, traja chlapci a tri dievčatá. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Anna a Britta prežívajú v krásnej prírode dni plné drobných, ale o to významnejších radostí, bezstarostných hier, detských šarvátok a hádok. Zabrať dostávajú aj skutočné priateľstvá. Príhody malých nezbedníkov už celé desaťročia patria k čitateľsky najobľúbenejším titulom zlatého fondu literatúry pre deti. A nielen pre ne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Bullerbyboken , 1947

Sasha001
07.02.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Kniha tak milá, že mi nedalo si ji po letech znovu přečíst. Teď v zimě pod dekou s kakaem, to byl opravdu návrat do dětství:)
Některé hlášky z knížky jsou pro mě nesmrtelné: "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." a "Apríl, apríl máme dnes, do pasti nám osel vlez."
Opravdu úžasná!

Karolína18
28.01.2016 5 z 5

Je úžasné, že někdo dokáže napsat knihu pro děti, která jim v hlavě přetrvá i do dospělosti. Příběhy těchto šesti kamarádů mě bavily, baví a věřím, že i bavit budou. Díky takovýmto knihám se u mě vyvinula láska ke čtení a to bych přála i všem dalším generacím, které se do tohoto skvostu budou jistě i nadále pouštět.

Květinka008
16.01.2016 5 z 5

Souhlas se všemi, kteří ji četli jako já nejméně mnohokrát, a z toho několikrát i v dospělosti ;-) Jen je škoda, že Ole už má skoro 60 let a stále ještě nevymyslel ten překlápěcí kopec. Stále musíme chodit i do kopce... (aneb vždy si na to vzpomenu! :-D)

Cheynee
12.01.2016 5 z 5

Tahle knížka je prostě skvělá, četla jsem jí hodněkrát jako malá a párkrát i jako velká a když nad tím tak přemýšlím... Přečtu si jí znovu :)

kata5121
10.01.2016 3 z 5

Památka na nějakou druhou, třetí třídu? Už ani nevím, co se tam dělo, ale hezký pocit zůstal.

Cat.ka
09.01.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi hodně moc líbila:)četla jsem jí pětkrát

warca
03.01.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jako malá snad milionkrát a měla jsem ji moc ráda. Je to takový milý příběh a při čtení jsem prožívala všechna ta dobrodružství společně s dětmi.

katy238
02.01.2016 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství, pro mně navždy ta nej.

aninka.b
29.12.2015 2 z 5

Obsah knihy mě nijak zvlášť nezaujal, i když jsem knihu přečetla celou. Děti z Bullerbynu mají některé zajímavé příhody, avšak velmi zdlouhavě psané. Doporučila bych spíše pro starší a zkušenější čtenáře.

DCKH
03.12.2015 3 z 5

Srdeční záležitost.Moje nejoblíbenější dětská kniha
Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.
Pro mě nejkrásnější knížka, ke které se vracím i v dospělosti...
90%

Anaš44
01.12.2015 3 z 5

MOC hezká knížka ale nedocetla jsem ji

tynka65
15.11.2015 5 z 5

Má nejoblíbenější povinná školní četba ;)

Belfi
13.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha, kniha mého dětství. Chtěla jsem žít v Bullerbynu ;)

frutis888
07.11.2015

Když jsem byl malý, tak mně k této knize přivedla moje mamka. A jsem rád, že to udělala. Stala se knihou mého dětství. Někdy mi připadá, že Skandinávie je rodištěm snad nejlepších knižních autorů.

Hrefna
05.11.2015 5 z 5

Paní Lindrenová má v sobě velké vnitřní dítě, jinak si ten krásný dětský sloh, který hladí po duši, nemohu vysvětlit. Nádherná kniha o tom, jak děti vidí svět kolem sebe, kde se obyčejné a všední stává jedinečným....

nikikostadinova
25.10.2015 5 z 5

Úžasná klasika moc ráda si knihu přečtu i dnes. Dokonalost

barbora.kr
24.10.2015 5 z 5

To je prostě moje srdíčková knížka! Doufám, že ji moje děti budou milovat stejně tak jako já a budou ji číst pořád a pořád dokola.

LouisaEastberg
23.10.2015 5 z 5

já jsem ji měla na poličce 2 roky. Pak jsem si ji vzala a nemohla jsem se od ní odtrhnout!:D

Kratoradka
14.10.2015 5 z 5