Deti z Bullerbynu

Deti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155237/bmid_deti-z-bullerbynu-155237.jpg 5 4634 4634

V malej švédskej osade Bullerbyn sú len tri gazdovstvá – Severné, Stredné a Južné. Žijú tu tri rodiny, v ktorých je šesť detí, traja chlapci a tri dievčatá. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Anna a Britta prežívajú v krásnej prírode dni plné drobných, ale o to významnejších radostí, bezstarostných hier, detských šarvátok a hádok. Zabrať dostávajú aj skutočné priateľstvá. Príhody malých nezbedníkov už celé desaťročia patria k čitateľsky najobľúbenejším titulom zlatého fondu literatúry pre deti. A nielen pre ne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Bullerbyboken , 1947

starenapanena
25.10.2013 5 z 5

Úplně souhlasím s rusalkou123.Krásná knížka s obrázky od paní Zmatlíkové .Neměla by chybět v žádné dětské knihovničce.

rusalka123
08.10.2013 5 z 5

Nedílná součást mého dětství.:-) A každá kapitola nedílná součást knihy. Pro mě zvlášť některé. Např."Falunská uzenka, ta nejlepší", to je pro mě takové heslo.:) A moc se mi líbí, že co si tu pročítám komentáře, tak podobná "hesla" s některými lidmi úplně sdílím. A nebo má každý jiné a to je ještě lepší - že to je něco, bez čeho si Bullerbyn nedokážeme představit a kdykoliv nám to vykouzlí úsměv na tváři.:-) Ke knížce mám prostě úplný citový vztah.:-)

mundit
06.10.2013 5 z 5

astrid lindgrenová ji napsala skvěle

Marčullkas
04.10.2013 5 z 5

vzpomínka na dětství! První přečtená knížka ve škole. :)

Sasenkasuska
14.09.2013 5 z 5

Ta knížka je prostě super! 6 dětí co prožívají spolu různé dobrodružství.

LucyMi
11.09.2013

Tohle byla moje dřívější moc oblíbená knížka. Matka mi jí vždycky předčítala, a tak jsem se jednou rozhodla si jí sama přečíst a celou. V 5. třídě se mi to povedlo a pořád si ji pamatuju. Je vlastně o 6-ti dětech, které prožívaly ve svém dětství spoustu zábavy, tajemství, ale také zajímavé příhody. Např; si dělali kluci jednou srandu, že "zakopali poklad, kde jsou pravý perly" a dívky to měly hledat. Holky na to přišly a také jim odpověděly, že nejsou tak hloupé, jak si kluci mysleli a daly jim tam do plechovky ovčí bobky.
Docela dost vtipná knížka. :)
Mě osobně nejvíc přinesla dojem, jako kdybych žila na tom kopci a chodila do obchodu... Prostě mě připravila dětským způsobem budoucnost.
Tuto knihu bych určitě doporučila dětem, tak okolo 5-11 let- spíše aby jim to četla jejich máma. :D

Lauralex
31.08.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem úplně sama četla. A ne jednou. Od té doby jsem ji četla nespočetněkrát, a to i dnes v dospělosti. Knížka mého dětství, která jako první podnítila mou vášeň k literatuře. Moje nejopotřebovanější a nejčtenější kniha vůbec. Vracela jsem se k ní večer co večer a hltala jí pořád dokola. A klidně ji otevřu i dnes. Ať už z nostalgie, nebo prostě kvůli skvěle napsané knize.

Petra17
27.08.2013 5 z 5

Mám s touto knížkou krásné vzpomínky na dětství :) já, tato knížka a zimní večery jsme tvořily skvělou harmonii :)

katina
17.08.2013 5 z 5

Moje prvni, dobrovolne prectena kniha v "papirovem" vydani. Dcera ji jiz dostala pevnou a miluje ji jako ja.

Eliškam
31.07.2013 5 z 5

Jako malá jsme tuhle knížu naprosto zbožňovala!

Ameliii
28.07.2013 5 z 5

Vzpomínám na spoustu knížek, které jsem v mládí přelouskala a byla z nich nadšená. Nyní se k nim vracím při četbě dětem na dobrou noc a konkrétně Děti z Bullerbynu pro mě neztratily nic ze svého kouzla ani po letech. Krásné čtení o partě dětí. A líbí se i nové generaci. :-)

Tereza39
26.07.2013 5 z 5

Nádherná knížka, pro mě jedna z nejmilejších z dětství, navíc si ji ještě trochu pamatuji :- )

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

dalsi oblibena detska kniha, uz se tesim az ji budu cist svym detem.

Valentine
24.07.2013 4 z 5

Oblíbená knížka mého dětství. Sice si už vůbec nepamatuju o čem je, ale vím, že je perfektní :)

Adriassa
22.07.2013 5 z 5

Mé dětství, už se těím až ji budu číst svým dětem.

Mia...
22.07.2013 5 z 5

Tahle kniha i audio nahrávka na kazetě mě provázela celým dětstvím. Od té doby mám vždy chuť vytrhnout bratrovi zub pomocí šňůrky a pověsit ho na lustr :-D.

Siora
19.07.2013 5 z 5

Kniha mého dětství! :)

Manifest blech
21.06.2013 5 z 5

Má dětská srdcovka, v knihovně ji mám od dob základní školy a nedám na ní dopustit.

DariDerek
21.06.2013 5 z 5

Skvělá, milovala jsem ji a dodnes miluju :)

anibeni
19.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka, jako dítě jsem ji milovala, teď jsem ji četla dětem a furt je to krása...