Dětské duše
Angela Marsons
Případy Kim Stoneové série
< 11. díl >
Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno:Originální název:
Child's Play, 2019
více info...
Přidat komentář

Četlo se to dobře, o tom žádná, krátké kapitoly, mělo to spád, šmrnc i vtip. Ale tentokrát mě dost zklamalo řešení. Nějak mi to připadalo přitažené za vlasy, navíc jsem měla neodbytný pocit, že úplně neodpovídá předchozím informacím. Ale třeba jsem se jen nedostatečné soustředila. Nicméně stejně mi to řešení prostě nesedlo. Jinak super, čtyři hvězdy s přehledem.


Jak už to u Angely bývá opět povedený kousek. Fascinující prostředí nadaných dětí a hlavně jejich ambiciózních rodičů - v této době častý jev naprosto všude. Tým okolo Kim opět ve skvělé náladě - jak já ty jejich slovní přestřelky miluju :-) Těším se na další kousek a jen si říkám, jestli mi nějak moc všichni nepřirostli k srdci.... Těžko se s touhle partou budu loučit.


Kniha me neuchvátila. Množstvo postáv, mnoho dejových línií a správanie hlavnej predstaviteľky je trochu neurvalé a drzé.


Snad jen tolik, nějak jsem se u knihy nemohla začíst ( 3 dny na jednu knihu je u mne moc). Něco mi tam chybělo, ale chvílemi jsem se opavdu bavila. Takže jen 4*. Začala jsem další díl.


Další velmi povedený díl...
Téma opět originální - geniální děti a ambiciózní rodiče.
Čtivost a napínavost jak jsem u AM zvyklá.
Dvě se prolínající vyšetřování mě moc bavila.
Jdu na pokračování:-)


Zase jednou půjdu proti proudu, což zdejší výborné hodnocení stejně nemá šanci narušit: tohle pokračování je pro mě druhé nejslabší v celé sérii. Zápletka - nepravděpodobná. Motivy - podivné. Charaktery vedlejších postav - ještě podivnější. Skákání mezi dvěma navzájem nesouvisejícími vyšetřováními - zbytečné a rušivé. Vysvětlování fenoménu nadaných dětí - pořád dokola ve stylu opsaných příruček. Pachatele hádat nezkoušejte, žádná vodítka celých 300 stran nedostanete a na konci se to na vás nahrne bez ladu a skladu. A to se týká obou paralelních příběhů. A nakonec ještě vystřihnout LGBT happy end, chjo...
Marsonsová evidentně tuhle knížku napsat musela, nikoli chtěla. Je to cítit. I tak je to ale čtivé a pokud bych měl vyzdvihnout jedinou věc (a za tu dám hvězdičky), je zvýšená přítomnost sarkastického humoru a špičkování mezi Kim, Bryantem, a vlastně všemi. Marsonsová by mohla napsat humoristickou detektivku a byl bych první, kdo by si ji běžel koupit...


Další skvělý příběh od Angely Marsons. Tentokrát se kniha věnuje extrémně geniálním dětem a jejich extrémně motivovaným rodičům.
Námět je jako v každém dílu jiný, co se týče hlavní kostry příběhu, ta je dost podobná, avšak je to stejná autorka a stejný žánr, nedá se moc čekat něco úplně jiné.
V tomhle dílu, podobně jako v pár předešlých jsou dvé dějové linky, tentokrát mi ale starý případ Penna přišel tak trochu navíc a zbytečný. Kromě toho ho bylo potřeba řešit kvůli přímo školáckým chybám v původním vyšetřování, co mě zamrzelo.
Zajímavá byla možnost nahlédnout do běžného života nadaných dětí – mají to mnohem těžší, než by se mohlo zdát a někteří rodiče si pletou výchovu s vojenským výcvikem. Závěr u obou linií mi přišel napsaný moc narychlo a stručně. Celkově 85%


Sešlo se mi několik dílů.najednou, tak to chvílemi začíná být jednotvárné, ale v každém příběhu je něco zajímavého. Příběh z prostředí mimořádně nadaných dětí byl neobvyklý a zase něco trochu jiného.


Musím uznat, že tento díl se mi líbil. Nová postava v týmu byla příjemným osvěžením a perfektně zapadla, navíc se Kim nezaobírá sebou a svoji minulosti. Pachatele jsem netipl, takže za mě spokojenost. 90%


Máme tady další pokračování naší oblíbené mord party.
Zapeklité případy, do kterých se jako vždy vrhnou po hlavě.
Příběh byl za mě tentokrát slabší, ale i tak jsem nadšená.
Seznámili jsme se s novou posilou Kimina týmu, snad se budeme vídat častěji, padla mi do oka.


Aby Kim vyřešila několik podivných a morbidních vražd, musí proniknout do prostředí nadprůměrně inteligentních a talentovaných dětí, jejíž dětství nebylo většinou zcela příjemné. Jelikož jí nemůže pomáhat kolega Penn, který je povolán coby vyšetřovatel již uzavřeného případu k soudu, dostane na výpomoc mladou policistku Tiffany - Fifi, která ale navzdory Kimině skepsi, zapadne do týmu víc než dobře . Další skvělé čtení.


Jestli někdo tvrdil, že se v předchozím díle série (Mrtvé vzpomínky) vyskytuje spousta postav tak ještě nečetl tento díl. Slabší díl, kde je opravdu velká spousta postav. Celkově jsem se do čtení tentokrát lehce nutila. A příběh nebyl tak zajímavý.


Za mě jedna ze slabších knížek od Angely. Moc postav až jsem se kolikrát ztrácela a odhalení vraha taky nic moc.


Další zapeklitý případ Kim a její party. Opět skvěle napsáno s dávkou napětí a strhujícím rozuzlením.


V sérii jsou i lepší kusy. Téma zajímavé, postavy a děj super, to byla stará dobrá Kim, kterou si snad nelze nezamilovat. Ale dějová linka s Pennem mi tentokrát přišla vážně hodně rušivá. Bylo to zajímavé, ale moc to odvádělo pozornost. Možná by Penn zasloužil nějaký vlastní "hlavní" příběh.
Autorovy další knížky
2016 | ![]() |
2017 | ![]() |
2016 | ![]() |
2017 | ![]() |
2019 | ![]() |
Opäť moja skvelá Kim a jej vyšetrovací tím, síce ochudobnený od Penna ale no Fifi sadla k nim ako riť na šerbel.
Tentoraz tu máme pripad vraždy, kedy je mrtvola označená X, a nasledne dve ďalšie označené tak isto.
Sériový vrah? Ale kto a prečo?
Prichádzame na pôdu geniálnych detí a ich každoročnú súťaž, podarí sa Kim vyriešiť prípad skôr ako zomrie niekto ďalší?
Ďalšia skvela akciiu a mŕtvolami nabita kniha!
Angela jednoducho nesklame a ja sa stále čudujem lde prichadza na nove a nové pripady a bestialnejsie vraždy?
Pretože poslednych pár kapitol som už ani len nedýchala a len tŕpla kto vyhra!