https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542165/bmid_nezlomne.jpg 4 155 155

KATE, 2019 Kate se za sebou rozhodla všechno nechat a prchnout z Londýna do domku v Cumbrii, který zdědila po své pratetě. Netuší však, že dům ve svých útrobách už od dob honů na čarodějnice v 17. století ukrývá nečekané tajemství. VIOLET, 1942 Violet raději sbírá brouky a šplhá po stromech, než aby si nechala vštěpovat, jak se má správně chovat mladá dáma. Až do chvíle, než jí řada šokujících událostí navždycky změní život. ALTHA, 1619 Altha je souzena za čarodějnictví a za vraždu místního statkáře. Její ve vsi všeobecně známé, nepřirozené spojení s přírodou a zvířaty představuje hrozbu, kterou je třeba jednou provždy vymazat z povrchu světa. Divé ženy však patří do přírody. A nelze je zkrotit... V tomto dechberoucím románu o ženské houževnatosti a obrozující síle přírody se napříč pěti staletími splétají příběhy tří žen.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: ekniha , Kontrast

Weyward, 2023

Lostinfantasy
předevčírem 5 z 5

Divé ženy

Divé ženy je kniha o třech silných ženských postavách, jejichž příběhy se postupně prolínají a zanechávají ve vás spoustu pocitů. Je to oslava ženské síly, vytrvalosti a inteligence, které se spousta mužů po celé generace bojí. Čtení je to krásné a kouzelné, ale zároveň dost emotivní a smutné se spoustou domácího násilí.

Bavily mě tři časové linie a tři příběhy různých žen se stejného rodu, které to v životě neměly jednoduché. Ani jeden pohled mi nepřišel nudný a vyprávění hezky utíkalo. Přijde mi, že celá kniha má takový podzimní vibe, takže je to ideální čtení na pochmurné podzimní dny, kdy se zachumláte do deky, uděláte si čaj nebo horkou čokoládu a budete si jen číst.

Answera
23.09.2024 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a hlavně mi dělal problém ty tři linie, ale pak si to sedlo a těšila se, až budu mít čas a vzít si knihu. Mohu napsat, že kniha je vážně napínavá, kouzelná.

bookcase
22.09.2024 5 z 5

To bylo nádherné, dala jsem na jeden zátah.

Rihatama
22.09.2024 5 z 5

Hartová sepsala obhajobu síly ženy, která je a vždy byla obětí predátorů, už jenom proto, že je a byla ženou obdařenou z jejich pohledu trestuhodně nedosažitelnými půvaby a nepochopitelnou inteligencí. Hartová svým ženám propůjčila sílu nikoliv fyzickou (kterou - ať již skutečnou nebo domnělou - se pyšní mužská polovina světa a ty ženy, které byly donuceny v mužském prostředí navléci si virtuální kalhoty a napumpovat své tělo více testosteronem, než je obvykle nutné), ale sílu ducha, která se zde projevuje silou magickou, nebo třeba jen znalostí síly bylin a energií. Už jen osobní prostor je naplněn osobní energií a jsou mnozí, kteří negativně vnímají jeho narušení. Joooo, bosorky, takový strach budily (budí?) v řádu společnosti, že bylo třeba je upalovat, věšet, mučit. Protože síla muže se v jejich přítomnosti schoulila do temného koutku jejich nezdravých srdcí. Generační román Hartové Nezlomných žen - jejichž osudy se v příběhu postupně propojují - odhaluje jejich nesmrtelnou sílu, ať zrozenou z tmářské ignorance minulosti nebo komplexů frustrovaných násilníků dneška. Pánové se ale nemusí bát, Hartová kupodivu nachází i kladné mužské postavy ve světě ženských obětí mužské pánovitosti, moci a chtíče ;-). Nevím, zdali je správné román označovat štítkem "pro ženy". Určitě je pro ženy zajímavý a inspirativní, ale stejnou měrou bych mu dala štítek "pro muže". Možná uhádnete, proč. Mmch, knihu jsem přečetla téměř vzápětí poté, co ke mně doputovala, a to zejména kvůli její nádherné obálce.

I.Zi...
22.09.2024 4 z 5

Krásná obálka, zajímavý námět, jen tomu ještě něco chybělo. Místy to bylo dost prvoplánové a nedotažené. Jinak střídání časových rovin mě ruší, hlavně mi to brání se začíst do příběhu, takže jsem se poprvé rozhodla číst knihu chronologicky - nejdříve Althu pak Violet a nakonec Kate. A bylo to teda o dost lepší.

Etule
21.09.2024 3 z 5

Asi jsem od knihy očekávala něco trochu jiného. Je tedy pravda, že většinou nečtu anotaci, ale tak nějak jsem si myslela, že to bude trochu víc o čarodějnických procesech a tak. Ačkoliv zde máme tři linky (a jedna z nich vlastně je o čarodějnickém procesu - a ta mě paradoxně bavila nejméně), tak já si užila převážně tu Violetinu.
Každopádně to jak všechny ženy vnímaly přírodu bylo zajímavé. Čtení to bylo pěkné, ale něco mi tam chybělo. Nebo jsem jen nebyla zrovna v době čtení naladěná na tu správnou vlnu. :)

Gibis
20.09.2024 5 z 5

A tohle byl krásný zážitek :) Počínaje obálkou a konče příběhem. Moc se mi líbilo propojení žen s přírodou a působilo to na mě uklidňujícím a laskajícím dojmem. Při střídání časových rovin se mi občas některý z příběhů líbí víc a pak mě ruší, když přejdu k tomu méně oblíbenému, ale tady se mi líbily všechny tři hrdinky a každý z příběhů mě moc bavil.

mira399
16.09.2024 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Čtení jsem si užila, střídání časových rovin neruší. Všechny tři příběhy žen jsou zajímavé a ke konci se čím dál více propojují. Musím také pochválit obálku, ta je tedy parádní.

Gabča67
13.09.2024 4 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mě zaujala anotace s dovětkem ,,dechberoucí román". Očekávala jsem tedy strhující příběh, který nebudu moci ani na chvilku odložit. Téma střídání časových rovin a silné ženské hrdinky je kombinace k níž se vždy ráda vracím. A i když tohle vše knížka slibovala, jako ,,dechberoucí" ji bohužel označit nemohu. Je to vážně škoda, protože téma bylo pro mě hodně čtenářsky zajímavé. I přesto, že byly v příběhu pěkné momenty a některé kapitoly se mi četly pěkně, nepovedený závěr a předvídatelný děj knížce ublížil. Své čtenáře si však Divé ženy jistě najdou.

katst
12.09.2024 3 z 5

Kniha mě zaujala krásnou obálkou i anotací.
Jde o téma, které mě zajímá a i prolínání několika dějových linií mám v knihách ráda.
Kniha se dobře čte, je do určité míry až poetická a ,kouzelná, i popisy přírody jsou hodně živé a krásné.

Ale jinak jsem poněkud zklamaná. Přijde mi, že potenciál příběhu nebyl využit…
Jednotlivé dějové linie na sebe občas navazují docela zmateně, autorka také poměrně často omílá to samé a v některých částech děje zbytečně chvátá nebo nechává čtenáře zbytečně tápat a domýšlet si.

Kniha stojí za přečtení, ale není to dílo, které čtenáři utkví v paměti a nějak ho ovlivní.

Boby17
12.09.2024 5 z 5

Opravdu zajímavá knížka, která sleduje osudy tří žen z rodu Weywardů, které mají dar léčit druhé a také dar silného vnímání přírody. Dar, který je zároveň prokletím a nebezpečím, zvláště v době honu na čarodějnice. Za plnou čtenářskou spokojenost dávám všechny hvězdy.

Katka2382
10.09.2024 5 z 5

Opravdu krásná knížka o tom že bychom vždy měli poslouchat svůj vnitřní hlas.
Dobře se to četlo.

Luca84
09.09.2024 5 z 5

Emilia Hartová v této knize vytvořila svět plný silných ženských postav, které se nebojí čelit strachu, předsudkům, společenským normám a mužům. Pokud hledáte knihu, která vám pomůže nalézt svou vlastní divokost, volnost a odvahu, Divé ženy jsou přesně tím, co potřebujete číst.
Čtení jsem si moc užila. Knihu doporučuji.

Ctenar1202
08.09.2024 4 z 5

V knize poznáváme tři hlavní ženské postavy s kterými prožijeme pět století a dozvíme se o jednom tajemství. Altha, Violet a Kate. Zdánlivě vzdálené ženy, které žily v různých století, ale ve skutečnosti jsou si velice blízké. Všechny jsou spjaty s přírodou a všechny mají trápení s muži. Altha je obviněna z čarodějnictví, Violet prožila obrovskou bolest a zklamání a víc než lidé, respektive muži, jsou jí bližší brouci, pavouci a hmyz. A Kate pochopí, že život vedle jejího současného partnera by nebyl šťastný a tak se rozhodne odejít, bohužel za velice dramatických událostí.

Autorka nám nádherně vykreslila, že to co bylo dřív považováno za čarodějnictví, je dneska zcela běžnou metodou uzdravování a léčitelství (bylinky, klid na lůžku, čerstvý vzduch a celkově souznění s přírodou). A to co dnes bereme jako běžné, bylo před sto lety zastaralé a podivné, určitě nefungující. Současně nám ukazuje vztah mezi muži a ženami. Ženy prostě byly dlouho v podřízené pozici, kdy neměly stejná práva jako muži. V otázce soužití je to skvěle vykresleno v příbězích Violet a Kate. Dvě silné ženy, které odmítaly žít s násilnickými a narcistickými muži. Každá se svým osudem bojuje dle možností dané doby ve které žije.

Příběh se mi moc líbil. První třetina knihy je opravdu překrásná. Ač s těžkými tématy, tak napsaná bravurně. Pak příběh poklidně plynul a ke konci jsem lehce bojovala s rodinnými vztahy, kdy jsem se do děje maličko zamotala. Ale jinak vám knihu mohu doporučit. Určitě těm, kteří mají rádi víc dějových linek.

Evkae36
07.09.2024 5 z 5

Moc hezky a dobře napsaný příběh. Líbila se mi provázanost postav a ten konec..dost dobrý to bylo.

Ísačop
07.09.2024 4 z 5

Vcelku zajímavý počin.

Osudy tří žen z několika generací spojuje příroda resp její vnímání a umění být její součástí.

Dříve to bylo vnímáno jako čarodějnictví, později jako podivnost a v současnosti jako dar.

Četlo se to dobře, člověk byl zvědavý jak to dopadne, takže za mě doporučuji.

Jedna hvězda dolů za trochu přehnaný konec u Kate a nedotažené osudy Althy a Violet.

fio
07.09.2024 1 z 5

Dobře slohově napsané, čtivé, povedeně provázané tři životy, ale tlačí ma
pilu, šokovat, vyděsit, překvapit.. očividně má autorka s něčím problém, mateřství, děti?? Nelíbilo, hodně nelíbilo.

Aniday
07.09.2024 5 z 5

konec u Kate maličko přehnaný, ale i tak mi knížka do dvou ráno nedala spát, než jsem došla až na poslední stránku... díky, krásné, silné...

Nekonečná
06.09.2024 4 z 5

Tak rozhodně je to kniha zajímavá a čtivá, mne ale příběh tří žen žijících v různých stoletích, moc neoslovil. Bavilo mě jejich sepětí s přírodou, dar, který dědily ženy jejich rodu, léčitelské schopnosti, odvaha, souznění s faunou i flórou. Doporučuju, ale nadšení z knihy se u mě nekonalo.

martina8425
05.09.2024 5 z 5

Tahle kniha si mě naprosto získala. Nečekala jsem, jaké spojení dokážu navázat s příběhem těchto tří žen... Připomněly mi, že se mám obracet do přírody a pěstovat si to napojení mezi námi. Nenechat ho přehlušit uspěchanou dobou a městem.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, což značí o vypravěčském umu autorky, líbilo se mi, jak se určité detaily příběhů prolínaly a měly svůj význam. Číst o čarodějnických procesech, byť jen okrajově, bylo náročné. Kdo četl Kladivo má čarodějnice, jistě pochopí proč.