Divé ženy

Divé ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542165/bmid_nezlomne.jpg 4 155 155

KATE, 2019 Kate se za sebou rozhodla všechno nechat a prchnout z Londýna do domku v Cumbrii, který zdědila po své pratetě. Netuší však, že dům ve svých útrobách už od dob honů na čarodějnice v 17. století ukrývá nečekané tajemství. VIOLET, 1942 Violet raději sbírá brouky a šplhá po stromech, než aby si nechala vštěpovat, jak se má správně chovat mladá dáma. Až do chvíle, než jí řada šokujících událostí navždycky změní život. ALTHA, 1619 Altha je souzena za čarodějnictví a za vraždu místního statkáře. Její ve vsi všeobecně známé, nepřirozené spojení s přírodou a zvířaty představuje hrozbu, kterou je třeba jednou provždy vymazat z povrchu světa. Divé ženy však patří do přírody. A nelze je zkrotit... V tomto dechberoucím románu o ženské houževnatosti a obrozující síle přírody se napříč pěti staletími splétají příběhy tří žen.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: ekniha , Kontrast

Weyward, 2023

Vrbická1999
05.09.2024 5 z 5

Máme tu další knižní lahůdku.

Příběh tří žen: Althy (1619), Violet (1942) a Kate (2019), které pojí víc než rodová linie a dávné tajemství. Hlavní hrdinky jsou dle mého opravdu hrdinky. Každá čelí ve své době těžkostem, ale s hrdě vztyčenou hlavou za sebe bojují.
Román o ženské síle, odvaze a lásce k rostlinné i živočišné říši plný nádherných popisů anglického venkova. Všemi třemi příběhy prostupuje víra v magickou sílu přírody. To bylo za mě na knize nejkrásnější.
A ta obálka ? Ach, je překrásná.

Zuzulinka
28.08.2024 5 z 5

Překrásný a zároveň silný příběh. Přečteno jedním dechem.

leny.wood
26.08.2024 5 z 5

Skvostné, a to bez nadsázky. Tři ženy, tři osudy, sepjetí s přírodou. Jsou si tolik podobné a přece tak jiné. Jen těžko jsem se odtrhávala od tak čtivého příběhu plného emocí.

Runinka
26.08.2024 5 z 5

Tak toto se mi líbilo moc.Příběh žen,které jsou jiné,tajemné, mají zvláštní schopnosti a jsou spjaté s přírodou. Četlo se to samo.

Janettaku
25.08.2024 5 z 5

Kniha divé ženy, mě neuvěřitelně bavila, pojí se zde silné pouto mezi třemi ženami.
Nejen že mi dodala pocit vnímat okolní svět malinko jinak, jak bych to řekla, očima motýlice?
Zkrátka, zastavit se a vnímat vůni přírody a děj kolem nás, který se v přírodě a všude kolem dnes a denně odehrává. Ta spleť vůní přírody s harmonií hmyzu a všemu tomu zrození každičký den. Po přečtení knihy, jsem vyrazila do lesa a ucítila hnilobný, avšak příjemně nasládlý vzduch listí a hlíny, cítila jsem vůni smrků a borovic. Vnímala prostor lesu trochu jinak, příjemněji, než kdy dřív. Nikterak mě nevadilo kroužení hemžícího hmyzu kolem. Přemýšlela jsem a vnímala jako Altha, Violet i jako Kate. Čím dál tím víc se mi líbí knihy s propojením přírody, líbí se mi poznávat určité druhy bylin a jejich schopnosti. Myslím, že žijeme v době, kdy se rádi opřeme o rady z dřívějších časů a vyhledáme pomoc a sílu v bylinkách a květin. (Příroda je mocná čarodějka.) A miluju krákání vrány, značí to příchod mého oblíbeného období.
Chci si uchovat na paměti jednu větu z knihy :
"Tahle divost v nás nám vtiskla jméno".

Meg1
23.08.2024 5 z 5

Zpočátku je kniha hlavně o bolesti a utrpení, bezmoci a bezpráví, kterou ženy zažívají a také o jejich touze žít svobodný život, touze o tom rozhodovat o sobě a za sebe a nebýt jenom hračkou v rukou mužů. Naštěstí tyto úžasné ženy dostaly do vínku veliký dar spočívající v propojení s přírodou. Díky němu a své divé síle, která dřímá v jejich nitru se jim nakonec podaří zbavit svého vězení a žít život jaký si zaslouží. Kniha je psána velmi jemně a citlivě, zároveň je však plná dobrodružství, které vás nenechá a ani na chvilku odpočinout.Tak krásnou knihu jsem dlouho nečetla

zuzsanka
20.08.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem, podobná témata mě velmi baví. Odpočinková kniha, ale i zde si každý může najít něco k zamyšlení a poučení.

jessie01
18.08.2024 5 z 5

Mám ráda přírodu, knihy o silných ženách a prolínání různých časových rovin, což tato kniha všechno splňuje. I když na mě některé popisované situace s brouky a ptáky působily až moc fantaskně, tak se příběhům nedá upřít zajímavý děj a velká čtivost.

booklover_mili
18.08.2024 4 z 5

Kniha o síle žen trvající po staletí v jedné rodině předáváné z generace na generaci.
Stránky se otáčí samy. Nechybí tajemno, trocha magie a hlavně spjatost s přírodou a zvířaty. Ráda doporučuji.

klarat13
18.08.2024 5 z 5

Naprosto pohlcující. O tom, jak moc dokážou ženy být mocné i když se jim okolí snaží vzít sílu. Je to román o přírodě, ženách v různých stoletích, síle, odhodlání, ale i o bolesti a strachu. Krásné čtení, které ve mě vzbudilo spoustu emocí. A to ty skvělé knihy dělají.

LéňaM

Krásné letni pohlazení.
Kniha se četla velice dobře.
Trochu magie a historie.
Kniha se mi moc libila a splnila mé ocekavani

veronika6239
17.08.2024 5 z 5

Konec jako v pohádce, ale příběh krásný, úplně pohladí .... Člověk otáčí jednu stránku za druhou, ani se nenaděje a je konec..... Za mě moc povedené, mě velice blízké téma.

zuzana2599
16.08.2024 5 z 5

Překrásný román, který zcela naplnil mé očekávání ! Doslova knižní lahůdka pro milovníky historie a magického realismu. Divé ženy je příběh o ženské vytrvalosti, síle, nezdolnosti i odhodlání. Je to příběh o třech ženách, které dělí pět století a jejich osud je spolu propleten tenkou pavučinkou. Divé ženy jsou ale také románem o lásce k přírodě, což napovídá nádherná obálka.
Divé ženy je román, který mě potěšil i pohladil po duši. Je skvěle napsaný a jako tenká nitka se v příběhu proplétá magie. Kouzelné i čarokrásné čtení !!!

Jenny46
14.08.2024 5 z 5

Tohle jsou příběhy, které mě stále přitahují, i když je to historická fikce těším se, co nám autor bude vyprávět...
Z obálky jde cítit symbolika přírody a anotace mě hodně lákala. Příběh je z více úhlu pohledů a magického realismu, který mám ráda vždy se prolíná reálná skutečnost s iluzivními prvky a nabízí skrytá tajemství...
Kniha mi dala všechno, co jsem očekávala atmosféru tajemnou až gotickou. Děj byl naplněný napětím 3 ženy ve 3 různých časových liniích a všechny jsou odlišné a učí se přijmout svou vlastní přirozenost. Vřele doporučuji je to nádherný příběh i k zamyšlení. Je to příběh o ženské síle!!!

pajaroh
14.08.2024 5 z 5

Tři příběhy žen podobné nejen částmi života či vztahy s lidmi. To magické spojení s přírodou je popsáno výborně, stejně tak dějové linky se zajímavě proplétají a prolínají a popis míst a atmosféry různých časů se povedl. Náměty se opakují stejně jako osudy a pravda (a proto) jsou muži až na dvě výjimky popsáni nelichotivě. Nicméně násilí figuruje v osudech "divých žen" po staletí (vzpomeňme na naše procesy 17. století a jejich aktéry...)
Čtení jsem si velmi užila.

LadyAnn
09.08.2024 1 z 5

Bohužel, vůbec se mi to nelíbilo. Velmi šablonovité hrdinky, předvídatelný, jednoduchý děj, častá klišé, propojení jednotlivých příběhů nefunguje... dále se nemůžu ubránit pocitu, že autorka zkrátka "nemá ráda muže", protože její do očí bijící feministický postoj byl všudypřítomný a otravný. Jdu očividně proti proudu, ale tohle je vážně slabá kniha.

Anitram22
04.08.2024 5 z 5

Začnu tím, že obálka této knihy je opravdu krásná a propracovaná. Ovšem příběh ukrytý pod obálkou je naprosto úžasný. Knihu jsme přečetla za den. Jakmile začnete číst, děj vás nepustí. Jednotlivé příběhy se plynule prolínají. Knihu doporučuji bez váhání. Po dlouhé době opravdu krásný příběh.....

evineckY
02.08.2024 5 z 5

Divé ženy však patří do přírody. A nelze je zkrotit...
V tomto dechberoucím románu o ženské houževnatosti a
obrozující síle přírody se napříč pěti staletími splétají příběhy tří žen.

Altha, Violet a Kate - mněly jedno společné
-smůlu na muže, těžké životní příběhy a byly to čarodějky.
Byla to nádhera číst a proto moc doporučuji.

„Všechno vzniká pomocí kouzel — listy i stromy, květiny i ptáci, jezevci i lišky
a veverky, a taky lidé. Proto musí být nějaké kouzlo i kolem nás… Všude!“

VevodkyneLinda
01.08.2024 4 z 5

Tři silné ženy, tři silné příběhy ze třech různých století. Moc doporučuji. Snad se dočkám další podobné knihy od této nadějné mladičké spisovatelky.

TinaBookBlog
31.07.2024 5 z 5

Tohle bylo naprosto skvělé čtení! Od první až do poslední stránky.

Je pro mě těžké tuto knihu popsat tak, abych neprozrazovala příliš z děje.
Jsou nám představovány 3 různé ženy, každá je z jiného století, ale něco je spojuje. Je to jejich propojenost s přírodou, která se předává mezi ženami již po generace. Více nechci z děje prozrazovat. Nicméně ještě dodám, že to není čtení jen o souznění s přírodou, ale i o bojích s životními problémy.

Autorka se s citem věnuje obtížným tématům, zapojuje mystično, zabývá se vnitřní sílou žen a využívá barvitých popisů, díky kterým jsem měla vše před očima.
Rozhodně se jedná o knihu, která ve mně zanechala emoce a za mě je to asi nejlepší kniha, kterou jsem letos četla!