DNA

DNA
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534689/bmid_dna-65fbdc8fb96ad.jpg 4 975 975

Freyja & Huldar série

V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že po celou dobu brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.... celý text

jozor
24.10.2023 2 z 5

Počúval som to ako audioknihu a tak som mal to štastie že som polovicu toho prespal. Keby to bolo fakt zaujímavé tak by ma to nútilo prehrať si ušlý dej ale nič mi nechýbalo, taká vata..miestami zaujímavé pasáže a konečné rozlúštenie tiež nanajvýš nepravdepodobné a vycucané z prsta. Všedná skôr podpriemerná kniha.

hlenicka
11.10.2023 3 z 5

Přidávám se k ostatním,přeskakovala jsem skoro celé stránky,abych se dokousala k ději! Asi tak z těch 400 stran by se dala rozhodně více jak půlka ubrat a ničemu by to neuškodilo.

petr_
28.09.2023 2 z 5

Souhlasím se slovy ukecaný a rozvleklý děj. Číst takovou knížku bylo utrpení. Navíc je děj nesourodý a nelogický. Myslím, že autorka toho při psaní měla sama dost, takže smysl celého děje odkryje na několika posledních stránkách ale tím se děj nestane srozumitelnější.

Agatha84
22.08.2023 3 z 5

Neskutečně rozvleklý, ukecaný děj, který tak ztrácí na přitažlivosti a postrádá to, co by dobrá "krimi" měla mít. Postavy jsou nevýrazné, jejich myšlenkové pochody se často opakují, čímž si značně znemožňují jakoukoli větší sympatii ze strany čtenáře.
Samotná zápletka nebyla vůbec špatná, nicméně způsob, jakým nám ji autorka předestírá, je žalostný. Pojďme si v poslední kapitole říct, jak to vlastně bylo a jak Huldar najednou snad s božím vnuknutím na všechno přišel.
Tak trošku pochybuji, že bych ve čtení této série pokračovala.

Chesterton
14.08.2023 3 z 5

[audiokniha]
Klasické antické drama o vině a trestu.... taky o zvrhlosti.... v islandském kabátku. Extra nechutné detaily a zároveň - bohužel i tohle je život.
V zásadě bavilo i když vycpávek je v textu celkem dost a zápletka přestřelená.
Freyja & Huldar nebyli marní, ale zatím ani extra sympaťáci...
Carl s malou Margret byli v závěru rozhodně dobrá dvojka na čtvrtou hvězdu ;o)
A Klára Cibulková byla jako interpretka stejně výborná.
4/3

princesse
03.08.2023 3 z 5

Po prvním díle této série doufám, že druhý bude lepší. Četlo se to celkem dobře, ale klidně bych uvítala kratší verzi. Bohužel pár hluchých míst se našlo. Provedení vražd skoro až zbytečně brutální a celé moc nereálné. Jak samotné vrazdy, tak motiv, způsob vyšetřování i vztahy a to nejen mezi hlavními hrdiny. Série s Tórou je úplně jiná káva. Zatím mě Freyja ani Huldar nepřesvědčili. Šanci jim ale ještě dám.

monishek
25.07.2023 4 z 5

Tohle byl pro me oříšek. Uvod byl zajimavy, ale pote se to pomerne dlouho táhlo. Obcas nejaka akce, ale spise nudne tlachání. Zaver mel opet stavu. Nakonec se mi krimi libila, i kdyz to nekde vazlo, proto o hvezdicku mene. Zkusim i dalsi dil. Hlavni postavy mi zatim prijdou takove nemastne - neslane.

Vikk
17.07.2023 4 z 5

Trochu přitažený za vlasy, ale na druhou stranu, který detektivky nejsou... Četlo se dobře... Trochu mě mě mrzí, že ani Huldar, ani Freyja mi nejsou úplně moc sympatičtí.

schillerter
08.07.2023 5 z 5

První kniha kterou jsem si od autorky přečetla. Určitě nebude poslední. Za motivací vraha je poněkud složitější příběh, který se ale při čtení složitý nejeví. Neztrácela jsem se v ději, ani v postavách, autorka umí příběh krásně vystavět s tím efektem, že prostě obracíte stránky a chcete vědět jak to dopadne. Rozzuzlení bylo překvapivé a originální.

Jirka1966
02.07.2023 4 z 5

Skvělá knížka. Moc se mi to líbilo.

ElizPetrova
13.06.2023 4 z 5

Od autorky jsem doposud nic nečetla, ale viděla jsem ji všude.. zkusila jsem ji tedy dát šanci ve formě audioknihy a musím říct, že se mi příběh líbil. Přišlo mi to celé takové neotřelé, originální a jiné, než krimi, které mám už načtené. Nenudila jsem se vůbec a místy mě při poslouchání až mrazilo, nedoporučuji poslouchat nebo číst večer, když jste sami doma. :D

momo01
12.06.2023 3 z 5

Po necelých 2 týdnech od přečtení se mi příběh téměř vykouřil z hlavy. Pár střípků, které ve mně zůstaly jsou: zvrácené detaily, zdlouhavé vyprávění a hrdinové, co mi nepřirostli k srdci. Očividně tato série nebude mým šálkem čaje.

Makůvka
04.06.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a islandským prostředím a musím říct, že to nebylo špatné. Hned od první stránky napínavé až mrazivé čtení. Děj dobře promyšlený, vraždy sice bez krve, ale hodně brutální.
A v půlce se to nějak seklo. Moc zbytečné omáčky okolo. Trošku mě to začalo nudit a čtení se táhlo. Ke konci to ale opět nabralo spád a čtivost. Proto jedna hvězda dolů.

marketa1860
29.05.2023 3 z 5

Jsem trochu rozpačitá, námět dobrý, děj měl spád, závěr zajímavý. Za mě ale kapku slabší detektivka.
Přesto mě to neodradilo a určitě zkusím něco dalšího od autorky.

Nika.
28.05.2023 5 z 5

Perfektní kniha!
Nemám snad jedinou věc, kterou bych tomuto příběhu vytkla.

Calibra
10.05.2023 3 z 5

10/23 Jsem ráda, že jsem islandskou autorku vyzkoušela. Příběh mohl být kratší, ty jejich zvláštní jména se mi občas pletla. Velké plus, že rozhodne nemůže čtenář vytušit pachatele a motiv.

martineden
07.05.2023 4 z 5

To byla tedy jilzda! Četlo se to výborně, ale kniha mohla mít míň stránek. Ale ty vraždy tedy neskutečně kruté,

Šárka88
04.05.2023 4 z 5

Audiokniha - Klára Cibulková
Nebylo to špatné, ale opravdu málo akce a moc slov. Freyju jsem si celkem oblíbila, kdyby to asi vyprávěl M. Stránský bylo by to lepší. Tohle mě sem tam dostávalo z nepozornosti, proto jsem tuto knihu poslouchala i celkem dlouho, ale i tak hodnotím 4*.
Severské krimi nejsou zrovna můj oblíbený žánr a určitě si přečtu nebo poslechnu časem další díla od této spisovatelky.

fruitbueno
28.04.2023 3 z 5

Na můj vkus moc slov a málo děje. Postavy přitom vypadají celkem zajímavě, ale o přes záplavu textu jsem se o nich moc nedozvěděla. Škoda. Jsem zhýčkaná tím čarovným Norem, vím.

Máří91
15.04.2023 1 z 5

Mám ráda severské krimi a tak nějak jsem od islandské čekala podobnou mrazivou atmosféru a napětí. Bohužel za sebe musím dát jen 2*. Knížku jsem dočetla, ale ke konci jsem už hodně přeskakovala. Zklamalo mě třeba to, že nápad s tajemným vysíláním byl dobrý, ale jeho využití v příběhu slabé. Postava detektiva jako by nepatřila mezi ty hlavní. Možná pokud se objevuje i v dalších knihách, dozví se o něm čtenář víc, ale já to tentokrát vzdávám a vracím se ke čtení Keplera.