Do posledního dechu

Do posledního dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533467/bmid_do-posledniho-dechu-65e43abd598f2.jpg 5 2887 2887

Mělo to být tvé vysněné rande. Ale místo toho jsi obětí Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je sice na místě nálezu jako první, případ ovšem nespadá do její kompetence. Tento fakt ale Eriku nedokáže zastavit. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a rychle odhalí souvislost s jinou, čtyři měsíce starou nevyřešenou vraždou. Obě dvě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu Když za podobných okolností zmizí další dívka, musí Erika Fosterová, Mossová i Peterson jednat co nejrychleji. Kolik času jim zbývá, než dívku sadistický vrah také zabije? Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Last Breath , 2017

Interpreti: Martin Stránský

JustWomen
11.06.2018 4 z 5

V kontejneru odhozená těla mučených a zavražděných žen. Problematika sociálních sítí, falešné profily na Facebooku, jak jednoduché je někoho sledovat a zabít.
Líbilo se mi i to, že už v v průběhu příběhu autor prozradí vraha. Snad jen trochu zdlouhavé...

kalimaskry
11.06.2018 5 z 5

Tak tento díl byl prostě SKVĚLÝ a fakt mě bavil :)

Monačte
10.06.2018 4 z 5

Já těm detektivkám díky Robertovi a Erice možná přijdu na chuť! I když vraha známe skoro od začátku, pátrání a vrahův příběh jsou natolik napínavé a stresující, že se i srdce párkrát rozbuší. Už ho chytí? Stihnou to? Všimnou si toho? Báječná jízda od začátku do konce, nevybavuji si žádné hluché místo. Snad jen osobní život Eriky mě trochu vyrušoval - bylo ho tam moc málo na to, aby mě zajímal. A občas jen zdržoval, když se někde dělo něco důležitějšího, co se diskutované absence motivu týče, já ho tam vidím. Jediné, co jsem nepochopila - jak to bylo s jeho bratrem? Zabil ho tedy on? Jak?

amanda99
09.06.2018 4 z 5

Jeden díl jsem přeskočila,ale Robert opět nezklamal,už mám předchozí díl zamluvený a těším se.Doporučuji.

Nikkaa
08.06.2018 5 z 5

Momentálně poslední kniha mého spisovatele,děkuji za to že sem ji našla,snad brzy napíše další a další knihy, přeci jenom některé věci zůstávají nadále otevřeny...

popeluška
08.06.2018 5 z 5

Úžasná detektivka, opravdu skvělá.Jako předešlé tři knihy od autora.Kniha se četla jedním dechem skoro jsem ji nemohla ani odložit.Jsem zvědavá na další knihu a moc se na ni těším :-)

Lethania
07.06.2018 4 z 5

Těšila jsem se na další díl, který mě opět nezklamal. Pan Bryndza se neustále zlepšuje. Doporučuji.

evakom
06.06.2018 5 z 5

Další počteníčko...téměř bez dechu.

Sisine
06.06.2018 5 z 5

jako vždy parádní čtení, autor nezklamal...

SteoSG
05.06.2018 5 z 5

Vyrazne citatelnejsia ako predchadzajuci diel. Aj napriek tomu, ze vrah je znamy od zaciatku, neubera to na napinavosti knihy. Uchyl riadne uchylny a poriadne pripraveny na kazdu svoju akciu. Menej Erikynych osobnych traum. Orientovanie postav ... :) je to omnoho lepsie, dokonca aj trochu tvrdsieho XXX. Pan Bryndza asi cita recenzie aj tuna. :D

Šárka5875
05.06.2018 5 z 5

Ve své čtvrté knize Do posledního dechu autor poukazuje na obrovské nebezpečí, týkající se sociálních sítí. Vážně si myslíte, že víte, kdo je na druhé straně internetové diskuze? Po přečtení této knihy si už nikdy jistí nebudete. Stačí několik kliků a z nebezpečného slizkého chlapa se stane charismatický hezounek, který vás uhrane nejen hlubokým pohledem z profilové fotografie, ale také vhodně zvolenými větami. Po pár konverzacích vás dostane, kam potřebuje. Na internetu jde totiž úplně všechno. Proto pozor na to, co kde sdílíte a komu se svěřujete. Nevíte, jestli na druhé straně nesedí nějaká pochybná osoba.

Já osobně jsem z knihy nadšená a všem milovníkům thrillerů a detektivek ji doporučuji. Autor mě baví, píše čtivě a já rozhodně chci číst další příběhy s Erikou v hlavní roli. Rovněž mě hodně oslovil námět příběhu. Člověk si kolikrát opravdu ani neuvědomuje, co všechno ze svého soukromí na internetu sdílí.

Kniha obsahuje také několik dost krutých pasáží. Nemůžu však říct, že by měl autor potřebu na nás chrlit detaily mučení v každé kapitole, spíš v nás probudí představy, a naše fantazie se potom rozjede na plné obrátky i při malé zmínce o krutostech, kterých se vrah dopouštěl na obětech.

felia
04.06.2018 2 z 5

S Bryndzou mám problém. Jeho knihy jsou rozhodně napínavé, ale současně mi připadají i hloupé. Při četbě se nemohu dočkat, až to skončí. Možná je to tím, že je mi nesympatická hlavní hrdinka

Hannik
03.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka. První a druhý díl se mi líbil, ale třetí a čtvrtý je vážně super. Autor se vážně zlepšuje. Snad to nezakřiknu.

Fíček01
02.06.2018 5 z 5

Opět skvělé napínavé čtení, nemohla jsem knihu odložit. Těším se na další díly!

ctenarkaEva
01.06.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, ale ve srovnání s předchozími díly se mi zdá malinko slabší. Brzké prozrazení vraha, drsnější popisy vražd... Víc nebudu prozrazovat, budu se těšit na další knihu a jsem zvědavá, o čem bude.

PetraBery
30.05.2018 4 z 5

Erika Fosterová v další knize řeší případ zavražděných mladých žen, které vrah pohodil do kontejneru. V knize je dobře popsané nebezpečí sociálních sítí, což je rozhodně aktuální téma dnešní doby. Ačkoliv vraha nám autor představí již v průběhu příběhu, není to na škodu. Tento díl je stejně čtivý a napínavý jako předchozí.

Janniska
30.05.2018 5 z 5

Další skvělý příběh z Robertova pera o Erice Fosterové...super!

pepa4081
26.05.2018 4 z 5

Pan Bryndza mne opět nezklamal. Výborná detektivka podle mého gusta. A zdá se mi, že i počet homosexuálů už je reálný.
Velmi uspokojivé.

4xbabča
26.05.2018 5 z 5

Opět super kniha! Četla jsem všechny knihy a autor opět nezklamal. Příběh se krásně čte a udržuje napětí až do konce. Těším se na další případy s inspektorkou Erikou. Nelze jinak, než dát plný počet hvězdiček.

Vikos
25.05.2018 5 z 5

Já prostě miluju knížky od Roberta Bryndzy!