Dracula

Dracula
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533725/bmid_dracula-65e86b20b4d67.jpg 4 3468 3468

Audiokniha Destination Karminia namluvená rodilým mluvčím. Jazyková úroveň A2 pro mírně pokročilé posluchače. Transylvania to meet Count Dracula, he soon realises that he has made a big mistake. What is happening in the lonely castle? Where does Count Dracula go during the day? Why are there no mirrors? Bram Stokers classic story takes us, and Count Dracula, from the Transylvanian castle to a small port on the east coast of England. Then we move to London, in a desperate fight to save people from the new, the terrible, Un-dead.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , INFOA

Dracula, 1897

Damato
19.07.2017 4 z 5

Víceméně souhlasím s komentářem- tato kniha neurazí, ale ani nenadchne. Teda alespoň mě nijak zvlášť neoslovila. Ale ne, že bych se při čtení nebála, to bych zas nerada knize uškodila na hodnocení, jen jsem se přesvědčila, že tenhle repertoár není mým šálem kávy.

terezie9811
18.07.2017 5 z 5

Prostě nesmrtelná klasika

Thevar
13.07.2017 5 z 5

Autor z 19. století, což je téměř vždy dobrá předzvěst kvalitní literatury, která se v tomto případě naplnila. Pro mne osobně překrásná ukázka toho, jak má vypadat kniha napětí, nadpřirozena, lásky, zoufalství, hororu i propracovanosti jednotlivých postav. Naneštěstí však předpokládám, že současnému čtenáři se kniha bude jevit poněkud utahaně, stejně jako knihy od Julese Gabriea Verna.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasická kniha.

85098211
02.07.2017 5 z 5

Tato kniha je nesmrtelná, stejně jako samotný Drákula ;-). Stránky jen letí, příběh je napínavý a poutavý, takže čtenář nedokáže knihu odložit. Pro mne osobně je to klasika, ke které se ráda vracím...

Radous79
30.06.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá záležitost, především tou deníkovou formou!

Petruska200
29.06.2017 5 z 5

Tuhle.knizku jsem poprve dostala do ruky v puberte,nechtelo se mi to nejak extra cist,je to psane formou deniku,trochu me.to desilo ...o par let pozdeji jsem knizku precetla jednim dechem a dokonce nejen jednou!!!je to skvela knizka

ArwenEvenstar
27.06.2017 4 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce. Některé její pasáže ale byly na můj vkus až příliš zdlouhavé. Celkem mě také mrzelo stručné a rychlé zakončení celého příběhu. Naopak velmi se mi líbila forma románu. Román je psán v podobě deníkových záznamů a dopisů hlavních postav. Bylo zajímavé sledovat, jak se zprvu neznámí lidé stávají přáteli a jejich životy se začínají prolínat v jednom "dobrodružství". Požitek z knihy trochu kazilo značné množství překlepů v textu.

nameadel
08.06.2017 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Pro mě jasně vítězí jako kniha, která zachycuje takový příběh lidské lásky, jako žádná jiná. Což je přesně důvod, proč mě naprosto odpuzuje Coppolův Drákula, který sice zpracovává (hororový) příběh, ale pomíjí naprostý základ, na kterém kniha stojí, a to je právě ta láska. Četla jsem mnohokrát a mnohokrát ještě číst budu. Srdíčko a nazdar.

xxtom
30.05.2017 5 z 5

Knížka má spád, je napínavá, doporučuji přečíst.

karavela
29.05.2017 4 z 5

Povinná klasika pro všechny upíromilce :-)

koniklecka
25.05.2017 5 z 5

Skvělá atmosféra. Má to styl a je to prostě klasika. Určitě někdy budu chtít přečíst znovu.

Atanone
13.05.2017 5 z 5

Klasika. Co víc dodat?
Horrory mají být strašidelné,stejně jako "harlequinky" mají být romantické. Něco mezi tím mě moc nebaví.

Placi
03.05.2017 5 z 5

Tuto klasiku jsem slyšel v podobě rozhlasové hry. Když se v pozdním odpoledni stmívalo, musel jsem se tehdy ve svých 22 letech ohlížet, jestli se někdo neukrývá ve stínech, a to jsem prosím v literatuře a filmu zvyklý na ledaco. Opravdový klenot! :)

EDIT: Rozhodl jsem se knihu i přečíst a rozhodně to nebyl špatný nápad.

Ladislav.Knap
03.05.2017 5 z 5

Mistrovsky napsaný horor, který musel být v době svého vzniku opravdu velmi děsivý.

danny_21
23.04.2017 4 z 5

Kdo by neznal nejznámnější dílo o po krvi lačnícím tvoru ? Do poloviny knihy je to výborné, po smrti Lucy nicméně trochu upadá kvalita při následném honu na hraběte a trochu zklame rychlé zakončení bez konfrontace - holt už je tenhle příběh vousatý, ale věřím, že ve své době nejedna panna strachy nespala. Coppolovo filmové zpracování lze jenom doporučit, Oldmanův Vlad neměl chybu - 80 %

Eorin
22.04.2017 5 z 5

Pro mě nezvyklé čtení formou deníku (v té době - četla jsem ji v deváté třídě na ZŠ), ovšem krásně to graduje a poslední části jsem četla prakticky jako napínavou detektivku se zatajeným dechem, bušícím srdcem a příběh jsem tak zhltla.. ani nevím jak. Ráda se ke knize vracím a s hrdostí ji stavím mezi nejvýznamnější knihy ve své knihovně.
Úchvatné.

Gi-Gi
10.04.2017 5 z 5

Klasika, dobře se mi to četlo a je to dobrý příběh, počátek van Helsinga, a musím říct, že mě to navnadilo, asi seženu Draculu ve filmovém zpracování s Christopherem Lee. A fakt jsem jim fandila, aby to stihli :-)

katushah
31.03.2017 5 z 5

Nefandím moc upírům, ale tahle kniha si mně i přesto získala. Je skvěle napsaná, rychle se čte, zažrala jsem se do ní a přečetla jí za pár dní. Ráda se k ní vracím. Vždycky mně zabaví. Super dílo!

vivalamuff
30.03.2017 5 z 5

Je to doposud jediná kniha, kterou jsem četla v podobě deníkových zápisků a dopisů. Rozhodně to není ku škodě. Právě naopak. Děj můžeme pozorovat hned z několika pohledů. Hrabě Drákula mi naháněl od počátku skutečnou hrůzu, a ty tři upírky, co s ním bydlely na hradě, mě děsily stejně jako chudáka Jonathana. Děj uprostřed je poněkud rozvleklý, zachraňuje to povídání o chorobomyslném Renfieldovi, ale ku konci to má opět spád. Jen jedno jsem příliš nepochopila...
Možný spoiler!!!
... podle filmových adaptací a některých recenzí měl být hrabě zamilovaný do Miny, která mu připomínala zemřelou manželku. Já teda nevím jak vy, ale žádnou podobnou zmínku jsem v knize nenašla. Je ale možné, že jsem ji přehlédla :-D a pak se tímto omlouvám. Jisté je, že Drákula Minu navštívil a chtěl si ji podmanit a udělat si z ní svou upíří družku, ale Mina jeho city pochopitelně nesdílela. V tomto směru jsou veškeré filmové adaptace mimo mísu. Drákulu chápu jako gotický román s ponurou atmosférou a romantiku v tom nehledám...