Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2492 2492

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House, 2016

Péťa087
05.03.2020 2 z 5

No, napětí bylo veliké. Ale trošku mě to zklamalo. Asi jsem si myslela, že to nakonec dopadne jinak. Chyběl tomu ten “wau” efekt.

MikiJura
04.03.2020 5 z 5

Páni, páni, páni. Nemám slov. Tahle knížka je vážně úžasná. Takovýhle styl duchařiny jsem četla poprvé, ale tak mě to chytlo, že jdu rovnou na druhou knihu z této série.
Zhruba v první třetině začne být příběh opravdu zajímavý a dost se zamotávat. Nebudete si ani na okamžik ničím jistí. S každým otočení stránky budete cítit napětí a spolu s Adrienne až do samotného konce příběhu nebudete vědět, jaká její prateta Edith byla. Stejně tak si musíte až k závěru knihy počkat na to, co je tím děsivým v Ashburnu, jeslti duch, přízrak, člověk... nechybí krev, strach, napětí.
Tuhle knížku mohu opravdu jedině doporučit.

Jarmila97
02.03.2020 5 z 5

Tahle kniha mě velmi uchvátila. Že začátku nic moc ale pak se rozjela nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pocit strachu jsem prožívala skoro s každou kapitolou. Těším se na další knihu zlteto spisovatelky

IvetKl
01.03.2020 2 z 5

Za mě velké zklamání. Už v půlce knihy jsem tušila, jak to dopadne.

Opisska
29.02.2020 5 z 5

Napínavá, člověk se do toho zažral a pak litoval že je už konec

Lucijáš276
27.02.2020 5 z 5

Za mě naprostá pecka! Od knihy se pomalu ani nešlo odtrhnout - teda až na večer, kdy jsem se začala docela bát - tuto knihu vřele doporučuji vášnivým čtenářům nadpřirozena! Zároveň však musím říci, že mě tato kniha bavila daleko víc, jak například Okřídlená duše a ostatní z této série - samozřejmě mám tuto sérii také moc ráda, ale tato kniha jednoznačně vede! 5* (určitě si koupím druhý díl)

Tauriela
26.02.2020 4 z 5

Darcy Coast má skutečný dar udržet čtenáře napjatého po celou dobu četby.
V části, kde docházelo k prvním zvratům ( jako obrys "křoví" pod okny) mi naskakovala husí kůže. Takže se mi usínalo báječně :)

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny, zkrátka jsem musela znát její konec.
Určitě si přečtu další knihu od spisovatelky, i když musím dodat, že po odhalení zakopaného psa, v tomto případě zakopané paní E., se mi duch nezdál tak děsivý.
Nicméně doporučuji přečíst za sychravých večerů :)

Lucie846
25.02.2020 5 z 5

Pěkná kniha napínavý děj

iva3682
22.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 4 hodiny, jedním slovem mne Darcy uchvátila a těším se na další její knihy.

soukroma
22.02.2020 3 z 5

Takový horůrek pro náctileté. Styl čtivý, ale ke konci mi už v podstatě stačilo jen číst (proložené) myšlenky hrdinky, abych věděla přesně, co se děje.

Ketrin.TR
19.02.2020 5 z 5

Vůně petroleje z lampy, vrzání starých a ošlapaných schodů, hukot rezavých, vodovodních trubek... Přestože téma dědictví starého domu i s nějakým přízrakem není žádná novinka, tohle zpracování se mi hodně líbilo. Knížka je sakra čtivá, autorka dům popisuje tak dobře, až máte pocit, že po rozvrzaných schodech jdete společně s Adrienne a zaprášená stísněnost se stahuje kolem vás. Děj rychle ubíhá a drží vás v napětí, které se postupně začne mísit se strachem. Hlavně když čtete ve dvě ráno, to úplně nedoporučuji! Jít pak na záchod a podívat se do zrcadla je trošku o infarkt :-) Těším se na další autorčin počin!

oblakaknih
17.02.2020 4 z 5

Kniha vychází z poměrně typického zdědím dům, straší v něm.
Zpracováno je to ale dobře a (kdo by tomu uvěřil) i dojemně.
Ze začátku jsem si hlavní hrdinku hned oblíbila, ale při strašidelnějších scénách se chovala stupidně a nelogicky. Bohužel tím u mě dost klesla a trochu mi zkazila celkový dojem z knihy.
Kniha se četla skvěle a rychle, autorčin styl psaní mi sedl.
Co se dá u hororu ocenit je určitě to, že jsem se bála. Z čehož plyne i to, že autorčiny popisy zařídí, že si čtenář dokáže děj živě představit.
Konec byl přesně takový, jaký jsem si přála (ale neočekávala).
Nevím, zda si troufnu i na další autorčinu knihu, ale tohle můžu doporučit!

Evžen82
09.02.2020 4 z 5

Svižná a napínavá duchařina. Chvílemi jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Přečteno za dva dny. Jen scéna se skákající zombie lezoucí po střechách domu mi přišla celkem přehnaná.

Taurusfairy
08.02.2020 3 z 5

Docela to šlo, ale ten konec byl jako z pohádky pro děti. Čekala jsem víc.

Selket
06.02.2020 4 z 5

Zápletka: skvělý, atmosféra: skvělý, celkový dojem: no nakonec...jo, ale jo.. Hlavní hrdinka tu určitě plní jen funkci průvodce, protože je plochá ještě víc než vedlejší postavy. Dokonce i ten kocour má větší osobnost, než ona a navíc mě občas dost vytáčela tím, jak hloupě působila (nejspíš kvůli tomu, jak se autorka snažila přímé informace postupně nakousávat) Překlad strašný, plus korektura určitě úplně zklamala - některé věty ani nedávají smysl, asi jakoby vám psal Francouz dopis v češtině a vypomáhal si googlem... To všechno to strašně kazilo. Nicméně musím říct, že je to zatím nejlepší duchařina, jakou jsem četla.

Pitbullka
05.02.2020 3 z 5

Ten námět nebyl špatný, ale zpracování mi přijde trošku z takového béčkového hororu. Chvilkami byla atmosféra skvělá, ale autorka to neuměla udržet, proto pro mě kniha je průměrná.

richard7959
02.02.2020 4 z 5

Zápory knihy jsou překlad (za to autorka ale nemůže) a určitá naivní dětinskost, kterou autorka do příběhu vkládá, což hodně podrývá atmosféru děje. Vesměs je ale Duch domu Ashburnů zajímavý svým neotřelým (přesto jednoduchým) příběhem, který rychle odsýpá a nenudí. Jedna dvě kapitoly naprosto skvělé a napínavé, zbytek spíš průměrný.
7/10

PS: V porovnání s ostatními dosud přeloženými díly Coatesové zcela nejlepší kniha.

elena2054
29.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala díky obsahu.
Miluji duchařinu, ale jinak než zfilmovanou jsem zatím neměla to štěstí si ji sehnat.
Za sebe říkám, že kniha byla úžasná. Sice nemám s čím srovnávat, ale mám ze čtení dobrý pocit. Autorka nám dává dost času k tomu, abychom se na chvíli zastavili a zapřemýšleli, jak bychom tu konkrétní situaci vnímali my sami, a jak bychom se vmžiku zachovali.
Kniha je dle mého úžasně propracovaná a situace pracují třeba s dvěma verzemi. Například, když svítí baterkou do stromu, aby upoutala pozornost řidiče... Už to zavání jakýmsi klišé, ono však to svícení vyvolá jinou reakci, logičtější, čímž se pro mne čtení stává mnohem zajímavějším, nepředvídatelným. Takových situací a úvah je v knize dost.
Tím u mě autorka získává plusové body.
Děj je napínavý, držel mě v bdělém stavu i s horečkou a mé občasné usnutí vůbec nevadilo, protože v těch pauzách se mi o tom zdály živé sny.
Velkou výhodou jistě je, že jsem knihu přečetla za den a půl.
Knihu určitě můžu doporučit všem, kteří mají také rádi staré domy s minulostí. :)

Bekynka
29.01.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla. Žádné velké napětí se nekonalo, nebála jsem se a rozuzlení bylo poněkud přitažené za vlasy. Spousta nezodpovězených otázek. Nicméně mě kniha docela bavila. Jako letní oddechové čtení je to fajn.

skyline
24.01.2020 4 z 5

Bylo to dobrý, ale občas mi Adrienne přišla, že si stojí na vedení. Bylo to napínavé, jednoduché, mělo to spád... Taková jednohubka.