Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2492 2492

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House, 2016

karinga
23.01.2020 4 z 5

Kniha splnila moje očekávání: nenudila, postrašila, napnula (zejména na konci jsem u ní seděla jako přikovaná). Jedna hvězda dolů za tupou hlavní hrdinku a předvídatelnost.
Poznatek: Když někdo vyryje do stěny ŽÁDNÁ ZRCADLA, tak je tam krucinál nevěším! ;-)

Lucinky
23.01.2020 4 z 5

Moje první ,,duchařská,, kniha ...a musím říct, že jsem jí přečetla za dva dny ...:-)

Dušanskej
22.01.2020 5 z 5

Super cteni , kniha me moc bavila )

petrarka72
21.01.2020 3 z 5

Horor vycházející z klasických motivů žánru. Není to žádný zázrak - znalci Stephena Kinga nebo alespoň Daphne Du Maurier mají hladinu očekávání vyšší - ale kniha se čte lehce, mírné napětí je přítomno kontinuálně a tři nebo čtyři děsuplné okamžiky se také najdou. Zdravý průměr.

aginecka
21.01.2020 3 z 5

Žádná velká očekávání jsem neměla, takže vlastně milé překvapení. Má to spád, v první části skvěle vykreslená atmosféra všech lokací (dům, les i městečko), mrazení tak akorát. Pro milovníky béčkových hororů ideál. MINISPOILER: Jediné, co mi vadilo, bylo, že to autorka nenechala čistě v duchařské sféře…

Ondra_P
19.01.2020 5 z 5

Byl to můj první knižní horor, takže nemám s čím srovnávat. Každopádně jsem byl s knihou velice spokojený. Četla se mi velmi dobře, kapitoly jsou krátké a v každé se něco zajímavého událo, tím pádem jsem se nikdy nenudil a těšil jsem se na další kapitolu. Příběh nebyl nějak extra strašidelný, ale přitom mě držel celou dobu v napětí. Za mě spokojenost a určitě si přečtu i druhou knihu od téhle spisovatelky.

Monkas1
18.01.2020 5 z 5

Určitě můžu doporučit.

lady78
11.01.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, napínavá a strašidelná.

Jancas.s
10.01.2020 5 z 5

Tak to bylo dle mého gusta :)! Napjatá jsem byla od začátku knížky, mám ráda námět strašidelných starých domů, až jsem hlavní hrdince (až do určité chvíle) to její dědictví záviděla. Knížka byla příjemně mrazivá, rozuzlení a konec sympatický pro milovníky "nadpřirozena", moc hezké dílko :).

VendaS20
07.01.2020 5 z 5

Horory nečtu ani nekoukám na filmy, protože jsem velký strašpytel. Tato kniha měla ovšem velmi dobré hodnocení, tak jsem ji zkusila a neprohloupila. Pro mne je napsaná skvělou "čtivou" formou, i když jsem se chvílemi bála, potřebovala jsem vědět, co se stane dál. Některé nedotažené detaily, které zmiňují ostatní komentující, jsem si vysvětlila dle své fantazie :)

Luna7
04.01.2020 5 z 5

Super kniha, dobře se čte a hlavní hrdinka mi byla sympatická. Celou knihu jsem byla napjatá, jak se to tajemství domu Ashburnů nakonec rozluští. I když je pravda, že jsem taky, jako někdo pode mnou, nepochopila proč se ty portréty měnily. Ale mělo to staršidelný efekt. Už se těším až si přečtu další autorčinu knihu.

iveetka
04.01.2020 4 z 5

Krásná kniha. Příběh se mi moc líbil. Od knihy jsem dostala, co sem očekávala. Pokud má někdo rád tento žánr kniha ho nezklame. Jdu hned na druhý díl.

Vakalik
04.01.2020 5 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Mám ráda strašidelné knihy, ale v drtivé většině mě něčím zklamou a už ději nevěřím. Ať už to je u Karikovy Trhliny popis běžného života smrtelníka nebo umístění puberťáka do strašidelného světa v Sirotčinci. Ale Duch domu Ashburnů byl jiný. Od začátku jsem ději věřila a příběh si prožila s hlavní hrdinkou. Je to příjemně strašidelné, ale stále uvěřitelné. Jak naznačil komentář níž, je tam pár věcí nedotažených do konce. Ale tak nějak nenarušovali výsledek knihy, takže mi to ani nevadilo.

terezarath
03.01.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha mě překvapila. Přeci jen už mám v žánru hororů něco nakoukáno a načteno, strašidelných domů všude kopa a přeci jen autorka přišla s něčím novým a originálním. Text je psán opravdu čtivě, tudíž nemám nic, co bych mohla téhle knize vyčítat.

Lusik88
02.01.2020 3 z 5

Tento zanr vylozene miluji. Autorka umi pripravit opravdu desivou atmosferu. Bala jsem se jit v noci na zachod :D Nejlepe cist po zapadu Slunce a za spatneho pocasi ;)
jen pribeh je dost jednoduchy a jeho detaily lehce pokulhavaji... mozna jsem cetla rychle, ale proc bylo nutne, aby Editin stryc byl silenec? Kde brala Edit penize na nakupy a proc Addy neprodala minimalne to nadobi, aby mela na telefon? Jakym zpusobem se Marion stala loutkou? Co konkretne bylo a nebylo spatne na tech zrcadlech? Proc se menili postavy v obrazech, kdyz dum sam o sobe nebyl proklety, ale byl spis utocistem? No a predevsim, proc se ta zaverecna scena nekonala o den driv, kdyz bylo stale otevreno??? Tyhle nevysvetlene, nespojene malickosti mne hodne rusily celkovy dojem z knihy. Zkratka spousta dobrych napadu, ktere autorka uplne nedotahla, skoda!

Ciarra
01.01.2020 5 z 5

Super, docela jsem se i bála. Myslím, že by nebylo špatné natočit film.

gordon13
01.01.2020 5 z 5

Hu, bylo to opravdu děsivé...styl psaní paní autorky se mi velice líbil, po přečtení jejího životopisu si myslím, že to bude zvláštní žena, každopádně příběh super a kocour Wolf mě zcela oslnil :-)

sonalana
01.01.2020 5 z 5

Výborně psaná kniha. Trochu mě zklamala forma a projevy ducha, ale celkový dojem byl velmi pozitivní. Určitě doporučuji.

Jana65
31.12.2019 3 z 5

Dávám jen tři hvězdy, kniha pro mě byla trochu zklamáním. Všude plno reklamy jak je super, ale mi až tak úžasná nepřišla, vůbec jsem se nebála. Ale styl psaní má spisovatelka moc hezký. Mám zakoupenou i knihu Tajemství sídla Craven Manor od této autorky tak uvidím, jestli se mi bude líbit víc.

Clairka
30.12.2019 5 z 5

Necist v noci. Sami doma. Měla jsem problém dojít si na záchod.