Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2492 2492

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House, 2016

sgjoli
30.12.2019 3 z 5

Takové lepší tři hvězdy. Pokud jste již otrlými čtenáři strašidelných příběhů, asi se u této knihy bát nebudete. Aspoň tak jsem to měla já. Nicméně autorce se nedá upřít, že píše příjemným plynulým stylem a umí vytvořit solidní, napínavý příběh s řadou pasáží, které jsou strhující a mají spád. Začátek knihy je poklidný, druhá polovina pak nabírá na příjemném spádu a hezky svižně graduje. I když jsem se u knihy nebála, jak by člověk u hororu čekal, i tak jsem si tento příběh užila. Pro mne to byla příjemná, svižná, dobrodružná záležitost s řadou napínavých míst a nadpřirozených prvků. Určitě od autorky zkusím i další knihy.

Hanca91
30.12.2019 3 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to asi bude hororová slabota. Když jsem asi v půl jedné v noci dočítala posledních pár stránek, sama sobě jsem nadávala a odmítala si jít vyčistit zuby, protože v koupelně máme přeci zrcadlo....
Jak už bylo několikrát napsáno, příběh je celkem jednoduše vystavěn. Hlavní hrdinka mi v některých momentech přišla snad padlá na hlavu a pár detailů úplně nesedí, ale i tak jsem si v poslední třetině knihy okousala nervozitou nehet na palci.

Madellaine7
29.12.2019 5 z 5

Skvělá duchařina, příběh trochu slabší, ale napínavý až do konce.

evik75
28.12.2019 4 z 5

Napínavý, strašidelný a zajímavý příběh, pro mě bezva duchařina. Určitě si přečtu další autorčiny knihy.

PetaZ
24.12.2019 4 z 5

Cekala jsem od knihy trochu neco jineho a do urcite chvile to i me ocekavani plnilo, bohuzel se pak vysledek pokazil, ale to me neodradi si precist i dalsi knihu autorky

GeorgieAnne
24.12.2019 3 z 5

Obsahuje SPOILERY!
S hodnocením jsem u této knihy trochu na rozpacích, skvělý začátek totiž vystřídal překombinovaný konec a hlavní hrdinka občas hýřila "pitomými" chvilkami, ve kterých by (snad) každému došlo co se děje (viz. situace s nalezením Eleanor, dvojčete Edith a zjevnou "nesouvislostí" s hrobem na palouku na kterém se nám předtím "válela" líbezná Marion, atd.). Naštěstí takových chvil nebylo tolik aby mne to odradilo od čtení. Konec mi se "zombie naháněčkou" ale přišel opravdu trochu překombinovaný a moc nedostál zbytku knihy.
Autorka nám ze začátku servíruje hutnou atmosféru se stupňujícím se pocitem strachu, napětí a mrazením a já doufala, že konec knihy bude ještě "větší", pro mě se bohužel nestalo (asi proto, že nejsem strašpytel).
I tak ale hodnotím kladně, kniha má rozhodně co nabídnout a jedná se o (pro mě) oddechovou duchařinu.
Za mě 3,5* :-)

Johhanka79
22.12.2019 4 z 5

Veliké těšení, počáteční zklamání a následné nadšení, začtení, mrazení, strach a přiznávám se držení pěstiček hlavní hrdince. Ano, chyby i nesmyslné chování, s počátku až jakási béčkovost, ale výsledek parádní. A ano, milovnice koček dala půl hvězdy jen za Wolfganga. Co se koček týká, chápu jednání a uvažování hrdinky . Čtyři hvězdy!!! A rozsviťte lampičku:-)

Lorelei13
20.12.2019 4 z 5

Perfektní duchařina, krásný popis domu a krajiny, napínavé až do konce.

Lili2
17.12.2019

Na mě nereálný příběh. Duchařinu mám ráda, věřím v to, i jsem lecos zažila, ale tohle to ne, aby se mrtvola pohybovala to není příběh pro mne. Škoda, kdybych si přečetla pozorně všechny komentáře, nevrhla bych se na tuto knihu.
Jediné co se mně líbilo, byla záhada vyvraždění rodiny tohoto domu, kromě přeživší dívky.

Red_Fox
16.12.2019 4 z 5

Rozjezd byl na můj vkus trochu pomalejší, ale asi od poloviny byla kniha vážně napínavá. Jedná se o klasickou duchařinu se zajímavým příběhem. Pokud sháníte hororovou oddechovku, je to skvělá volba.
Joo a jde vidět, že má spisovatelka chovatelské zkušenosti s kočkami. Wolfgang jakoby byl s vámi v místnosti.

KuroHaru
08.12.2019 5 z 5

Hurá. Po dlouhé době zase pořádná duchařina, která je i docela originální a dokáže člověka i trochu vyděsit. Pro chladné podzimní/zimní večery ideální čtení!

Sotek43
08.12.2019 5 z 5

Krásná, napinava knížka, která vás nenechá odejít dokud ji nedoctete.

Viper_Onyx
05.12.2019 4 z 5

Jsem strašpytel, přiznávám. S horory nemám zkušenosti a i takováto knížka mi dokáže vyvolat husí kůži a příjemné mrazení v zádech. Je mi jasné, že pro ostatní čtenáře, kteří hltají jeden horor za druhým, to určitě bude nuda, ale mě to jako začátečníkovi přišlo přesně tak akorát děsivé a rozhodně mě to navnadilo se duchařským příběhům věnovat mnohem více.

JessieEx
05.12.2019 3 z 5

Duchařinu běžně nečtu, celkově horory vůbec. Jenže tahle knížka byla dost vychvalovaná, všude na mě vyskakovala (dobrá reklama), tak jsem neodolala a ze zvědavosti po ní sáhla. Navíc obálka mě fakt zaujala.
První půlka byla moc čtivá i když se tam toho zas tolik nedělo, a bavila mě. Druhá půlka se zvrtla v něco, co pro mě bylo těžko stravitelné. Jednak nemám ráda nevysvětlitelné jevy, takže jsem dost dlouho doufala, že se vše nakonec nějak logicky vysvětlí... Druhak jsem veliký strašpytel. Když jsem četla přes den, tak to bylo ok. Ale zrovna ta nejděsivější část četby mi vyšla na večer a tady musím říct, že jsem se fakt fyzicky bála, bylo mi špatně a nedávala jsem to, takže jsem úplně přeskočila asi dvě stránky a pak knihu odložila na dnešní ráno, kdy už jsem bez problému dočetla.
V knížce bych uvítala větší množství postav, to že byla Adrienne na všechnu tu hrůzu sama, mi fakt dělalo zle, já bych do podobného domu sama ani nevrkročila, natož v něm žít, navzdory všem strašidelným historkám. Dost by mě zajímalo, kde na to autorka chodí...
Každopádně oceňuji střízlivý počet stran, být to větší bichle, asi nedočtu. Jestli se pustím do dalšího dílu netuším, možná časem...

handulli
29.11.2019 4 z 5

Kniha je docela čtivá, kapitoly krátké ... děj mi rychle odsýpal. První půlka kniha pro mě byla víc mysteriózní. Druhá půlka knihy spíše fantasy, které mně ale nevadí, takže jsem tento vývoj děje docela skousla. Není to žádný horor, u kterého by se člověk klepal strachy. Nicméně kniha atmosféru udělat umí - byla jsem tak zabraná do čtení, že když mi z odkapávače sjela špatně odložená miska a rozbila se ve dřezu, tak jsem automaticky vyjekla :D
Nebylo to špatné, tak zkusím i další knihu, co ji vyšla.

Tess666
27.11.2019 5 z 5

velice poutavý a zajímavý příběh... ale úplně nedoporučuji číst, když jste doma sami, máte plechovou střechu, pokoj v mansardě a fouká silný vítr :D to nebyla úplně dobrá volba knihy před spaním ....

HockeyGirl
24.11.2019 4 z 5

Nebyla to ani moc duchařská kniha, u které bych měla husí kůži a bála se jít spát.... Některé pasáže byly trochu "wow", ale ne tak, že bych se u toho bála. Ale jelikož jsem si ji koupila a přítel ji četl a líbila se mu, tak jsem se na ni taky dostala. Rozhodně to není žádný horor, u kterého se budete bát od začátku do konce. Možná si od Darcy přečtu i její knihu Tajemství sídla Craven Manor. ;)

ejerabko
20.11.2019 5 z 5

Pro mě se jednalo o první knihu tohoto žánru. Od pocatku me kniha vtahla do děje, ale přesto se mi četla pomalu. Tuto knihu bych osobně určitě nenazvala ctivou???? Jak již bylo napsáno v predochozich hodnocenich, poslední třetina knihy byla o poznání strhující. Bohužel se mi nepodařilo odhalit hlavní zápletku a o to překvapující pro mě byl závěr knihy ???? Desivou atmosféru knihy dokreslila i naše 20leta sousedka, která bydlí o patro výše. Vzhledem k papírovým stěnám našeho cihloveho domu a její zálibě často ječet, mi do ponure atmosféry večerního čtení vnesla i zvukový doprovod ???? Celkove hodnotím své první setkání s tímto žánrem 5* ????

terijans
16.11.2019 3 z 5

Spíše zklamání, i když atmosféru to mělo dobrou, hlavně teda v první půlce knihy. Co mě štvalo bylo časté opakování jména hlavní hrdinky v textu v rámci kapitoly. Adrienne udělala, několik vět o nečem jiném a následovalo Adrienne věděla...

Rodaw
12.11.2019 4 z 5

DUCH DOMU ASHBURNŮ
Moc jsem se na tuto knížku těšila, protože MILUJU horory. A dobrých knižních hororů je sakra málo!!! Přede mnou už tuto knížku četla má mamka a líbila se ji, ale vyloženě si z ní "nesedla na zadek". Konec ji přišel až moc hororový... Já s tím svým způsobem souhlasím, ale k tomu se dostanu za chvíli. Naše hlavní hrdinka - Adrienne - zdědí dům Ashburnů. Před ní v domě žila stařičká paní Edith, která na okolí působila zvláštně, nepřístupně - až chladně, držela se hodně zpátky... Krátce po nastěhování Adrienne se však v domě začínají dít zvláštní věci... Hlavní hrdinka je moc sympatická, taková "obyčejná" holka. K tomu všemu má kocoura Wolfganga - nalezence♥ - takže i díky tomu u mě měla plusové body:). Kniha je výborně napsaná, je neskutečně čtivá... atmosféra je tu skvělá, místy tísnivá a strašidelná... ale i tak to pro mě bylo hodně "soft", jemné, co se hororu týká. Takový oddechový horor:). Věřím, že pokud horory nesledujete, budete se bát. Ale pro lidi, kteří mají rádi V zajetí démonů a spol - ta kniha strašidelnost těchto filmů nedorovná a svým způsobem ani nemůže, protože něco jiného je vidět to a něco jiného je číst to. Příběh byl jednoduchý, děje jako takového vlastně tolik nebylo a vše plynulo, nic mě extra nepřekvapilo. Ovšem ta jednoduchost byla předností této knížky, protože spolu se čtivým stylem díky tomu vznikl příjemný elixír. Takže abych to shrnula: pokud horory nesledujete příliš často, je dost možné, že se bát budete (a dost), pokud sledujete, bát se nejspíš nebudete, ale i tak knihu doporučuji, příjemné a oddechové čtení. A k samotnému konci: zajímavé. Do příběhu se mi to hodilo, i když na druhou stranu to nebyl úplně můj šálek kávy, ale ok, nevadilo mi to. I když svým způsobem to mohlo být trošku více... zlé:))))...... byla bych šťastná, kdyby u nás vycházely i další knížky od Darcy Coates, duchařin + démonařin (a vším mezi tím:)) je málo! A já se jdu hned teď pustit do Tajemství sídla Craven Manor, jsem hodně zvědavá....
Více na mém YouTube :-).