Dům radovánek. Díl I.

Dům radovánek. Díl I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216623/bmid_dum-radovanek-dil-i-Vnp-216623.png 3 11 11

Pokud byste se krásné Newyorčanky Lily Bartové zeptali, co vlastně od života chce, obrátila by k vám svůj okouzlující pohled, nadechla by se… a pak by se pravděpodobně zarazila. Její osud je totiž plný paradoxů: je půvabnější než všechny její vrstevnice, ale ty už se dávno vdaly...

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Čas

The House of Mirth , 1905

vlkcz
09.01.2022 3 z 5

Jsem na vážkách mezi 3* a 4*. Napsané je to sakra dobře. Autorka volí volný spád vyprávění, v některých pasážích mi Lily připomínala Balzacova Luciena Chardona. Autorka Domu radovánek ale nezdržuje příběh odbočkami k vedlejším postavám a také popisy jsou sice podány poeticky a přesně, ale bez té balzakovské zdlouhavosti, takže se kniha čte opravdu lehce. Na druhou stranu samotná Lily mi byla vlastně celou dobu protivná a že bych jí nějak přál, to tedy ne. V podstatě jediná postava, která si získala nějaké moje sympatie byl Lawrence a to je asi chyba.
Takže takový lepší průměr, ale druhý díl stejně dám.

Hakl54
03.03.2020 1 z 5

Kniha mě naprosto zklamala. Děj se stále jen točí kolem Lily a jejího úsilí se provdat. Nečekejte žádný děj pouze nudné dlouhé pasáže rozhovorů.