Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění)

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění)
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428141/mid_dvacet-tisic-mil-pod-morem-prevypra-0Nu-428141.jpg 4 88 88

Jeden z nejúspěšnějších románů Julese Verna, který je stále živý díky tajuplné postavě kapitána Nema. Vedle Nema si oživte postavy profesora Aronnaxe, jeho sluhy Conseile, harpunáře Neda Landa nebo prostředí bájného Nautila... Znalec a sběratel „verneovek“ Ondřej Neff příběh nově převyprávěl, takže je přístupný a atraktivní i pro současného čtenáře. Ozdobou knihy jsou ilustrace Zdeňka Buriana - právě současné vydání obsahuje všech 16 kvašů a všechny pérové kresby, které dokonale podtrhují exotickou a dobrodružnou notu tohoto příběhu. Druhé vydání.... celý text

martink1
16.08.2014 3 z 5

Kniha se mi až tak moc oproti originálu nelíbila, zkrátka nebyl to originálně J,Verne, ale s obnovením ilustrací Z.Buriana to byl skvělý nápad.

markub
07.01.2014 3 z 5

Kniha je dobrodružná a celkem i zajímavá. Vypráví o tajemné ponorce, která se pohybovala v polovině 19. století v oceánech.
Nejdříve si lidé mysleli, že na dně oceánu žije mořský netvor, který napadá lodě a je velmi nebezpečný.
Tuto záhadu se snažili prozkoumat i vědci. Proto byla na moře vyslána speciální loď, fregata Abraham Lincoln.
V knize je zobrazen příběh tří mužů: profesora Aronnaxe, jeho sluhy Conseila a harpunáře Neda Landa, kterého profesor se svým sluhou potkali v průběhu plavby. V knize je několik motivů: moře a neznámí mořští živočichové, pátrání, život na ponorce a síla přírody. Tématem knihy je, zda člověk dokáže prozkoumat a poznat život oceánu a zkonstruovat takovou ponorku, se kterou by to dokázal. takovou ponorku má kapitán Nemo, nazývá ji Nautilus a má ji dokonale zařízenou. V této knize se mi nejvíce líbily nádherné ilustrace od Zdeňka Buriana.

vitavita
08.04.2012

I adaptace se dá přečíst jedním dechem ...