Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491841/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-X5u-491841.jpg 5 3781 3781

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury, 2016

Teriiii
28.10.2019 5 z 5

Knížku jsem dočetla včera večer, ale musela jsem si nechat pár hodin na rozmyšlenou, jaké hodnocení jí vlastně náleží, protože už celkem dlouhou dobu jsem nepoužila plný počet hvězd. Zřejmě čím více knih přečtu, tím jsem náročnějším čtenářem, což tedy není úplně dobré - strašně špatně se potom shání výborné knihy.
Nakonec jsem dospěla k názoru, že jak jsem se prala s prvním dílem této série, tak tento druhý byl skvělý. Knížka mě bavila od samého začátku. Líbilo se mi, jak se autorka poprala s vyřešením milostného trojúhelníku a celkově jsem se ke konci knihy přistihla, jak kroutím hlavou a obdivuji, jak to má všechno hezky poskládané a ty jednotlivé dílky i z prvního dílu do sebe krásně zapadají. To už se mi dlouhou dobu nestalo, klobouk dolů.
Co se týká postav, řeknu asi jen, že má obliba Rhysanda se jen prohloubila. Úžasně vykreslený charakter. Rozhodně mu a jeho hereckému umění fandím. :)
4,5 * za těch asi pět míst, kdy jsem začala strácet pozornost, než mě po přečtení další stránky děj opět plně vtáhnul do sebe.

zuzana4291
27.10.2019 3 z 5

Z této knihy jsem rozpačitá. První polovina knihy je až zbytečně moc rozvláčná. Dlouhé popisy emočních stavů Feyre. Z mého pohledu se to dalo zkrátit a věnovat se hlavně ději. Druhá polovina už je daleko lepší, autorka se už více věnuje ději a různým zvratům.

Jeninas
16.10.2019 5 z 5

"Vypadni ksakru z mé hlavy."

Kotlík mě spal, tohle je ksakru dobrá knížka, kterou z hlavy jen tak nedostanu! Rhysand je nejúžasnější postava, se kterou jsem se prozatím setkala. Na oko bezohledný parchant s pusou plnou pichlavých poznámek, uvnitř všímavý muž s hromadou starostí, který by pro své blízké udělal všechno na světě (a ta křídla! Na ta já skočím vždycky...). Navzdory obezřetnosti z prvního dílu jsem mu fandila jak blázen. Když měl noční můru, cítila jsem tu temnotu a když Feyre vyprávěl, kdy k němu její duše začala promlouvat, chtělo se mi plakat... Oproti Tamlinovi totiž Rhys měl odvahu vytáhnout Feyre z bahna výčitek a poslat ji do nebezpečí, aby jí vrátil smysl života. Je pravda, že mně stačí uvěřit v kouzla a v lásku, abych se nechala do příběhu vtáhnout, ale Dvůr mlhy a hněvu je propracovaná, dojemná záležitost, kterou si nepochybně zamiluje každá zasněná holka. Je úplně jedno, že se toho zas až tolik neděje a zápletky jsou řešeny takřka božím zázrakem... Stejně to musíte milovat!

hats
15.10.2019 5 z 5

hura 589 stran textu, neparny počet, môžem zaradiť do výzvy

Elize
10.10.2019 5 z 5

Myslím, že se doposud jedná o nejlepší knihu svého žánru. Je v ní zkrátka všechno, co čtenář v téhle sekci hledá - láska, nenávist, napětí a nakonec i překvapivý zvrat. Od prvního dílu jsem byla zvědavá, co je vlastně Rhys zač a konečně se to objasnilo. Také nejlépe vystižený svět víl - přestože autorka ponechává dost prostoru pro vlastní představivost a spoustu toho nepopisuje, tak má čtenář pocit, že by si sám sebe dokázal v její říši představit. Zkrátka dokonalé a nikdy to neomrzí číst znovu a znovu!

Carol88
30.09.2019 5 z 5

Tuhle knihu nejde nemilovat

LadyHip
28.09.2019 5 z 5

Jak já zbožňuju ty arogantní, mocný a pohledný alfa samce na stránkách knížek. Nějaký hlásek mi našeptával už u prvního dílu, že Rhys má v sobě mnohem víc, než co bylo zatím řečeno.
První díl je skvělý, nicméně druhý ho o hodně velký kus převyšuje.

niced
20.09.2019 5 z 5

Naprostý top, úplně to překonalo první díl. Ještě v prvním díle jsem si říkala, že bude Feyre určitě volit mezi dvěma muži, a nedokázala jsem si představit jak by se mohla nechat zlákat. Nicméně autorka skvěle vylíčila změnu chování Tamlina. Trošku mě štvalo, že Feyre vidí v Rhysovi pořád parchanta i když jí v minulém dílu v jednom kuse pomáhal.

Konec byl pořádný nervák. Za mě nejlepší díl z celé série. Rhysand je prostě boží.

Rera6
10.09.2019 5 z 5

První díl jsem dostala k narozeninám a už od první stránky to jelo. Kniha je opravdu čtivá a krásně napsaná. Smekám.

Ainyska
20.08.2019 5 z 5

Díky této sérii jsem přišla na chuť fantasy a YA literatuře, i když už dávno nejsem cílová skupina.

Druhý díl byl lepší než první. Jako mnoho dalších jsem si zamilovala partičku kolem Rhysanda i jeho samotného. Naštěstí mám po ruce hned 3 díl, abych mohla pokračovat dál v příběhu a dozvěděla se, jak se to všechno vyvrbí. Otevřený konec byl překvapením o proti prvnímu dílu. Tenhle díl mi přišel i o dost vtipnější, protože co naše šestice kolikrát práskla za hlášky, či gesta, bylo nezvyklé a hodně to oživilo děj. Nehledě na to, že mi přišel trochu víc lidštější, než první. Zkrátka a dobře baví mě to, nejspíš se po této sérii pustím i do druhé série autorky.

KnihomolkD
18.08.2019 5 z 5

Uff,to byl boj.Prvních 200 stránek bylo přímo utrpení,jak se Tamlin choval jak *****,Feyre byla nesnesitelná jak v prvním díle.
Ale víc mi otevřel oči Rhysand,zamilovala jsem si ho,jako všichni.Jeho bratry jsem taky zbožňovala.
Pff,ale ten konec mě naštval.
Hodnocení: 4,5/5*(Rhysand je prostě Rhysand)

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Tamlin se tu chová jako úplný vůl bez mozku. Feyre se podlemě k Rhysandovi hodí mnohem víc než k Tamlinovy.

Kačka_h
06.08.2019 4 z 5

Je to příšerně zdlouhavá kniha, která by se dala zkrátit aspoň o 100 stran. Abych pravdu řekla, příběh jako sám o sobě mě bavil vlastně jen na začátku a poté až těsně před koncem.
Četla jsem to spíš kvůli těm postavám, než kvůli ději, protože v jejich přítomnosti mi bylo opravdu dobře. Ráda jsem poslouchala jejich vyprávění a četla jejich příběhy. Děj samotný je totiž až tak trochu klišé, sice s mnoha zvraty, ale klišé.
Ale i přesto tato kniha stojí za přečtení. Hodně se u ní nasmějete, jen to člověk musí brát trochu s nadhledem. Je to pěkná knížka. Nenechte si ujít třetí díl :)

yuria7037
22.07.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl, byla jsem naprosto uchvácena Rhysem a nejvíc jsem si užívala scény s ním a s Feyre (to snad každej, ne?), i když Feyre jako postavu moc nemusím. Tamlin mi už nějak neseděl v prvním díle (celkově mi první díl nesed), v tomhle díle se aspoň ukázalo, co je Tamlin zač... (to zní velmi dramaticky :D), skrátka tohle byl fakt skvělej díl, který přehlušil moji kritiku na ten první. Rozhodně si to musíte přečíst!

senvknize
21.07.2019 5 z 5

Dokonalost! Naprosto to miluju. A hlavně miluji Rhysanda... To si musíte přečíst!

marta14
21.07.2019 5 z 5

Rozhodně lepší jak první díl a i když mě moc nelákalo to, jaká je to bichle, lituji toho, že jsem si to nepřečetla dřív, protože já to naprosto MILUJU! Zamilovala jsem si Feyre a její nové přátele a hlavně Rhyse. Dokonalost! Naopak Tamlina jsem začala nesnášet, obzvlášť ke konci knihy... a to jsem ho v prvním díle milovala... No co, Rhys je nejlepší :). Doporučuji.

4129
16.07.2019 5 z 5

Tento díl mě bavil o hodně více. (Když tedy pominu začátek a jiné trochu slabší části.) Kniha se v druhé části (Když se Feyra vzpamatovala) dost rozjela. Zamilovala jsem si celé Velaris a i jeho obyvatele. Zrada a Tamlinovo chování zabolelo. Avšak Rhys se v tomto díle docela vyšvihl. Casscian, Amren, Mor a Azriel jsou úžasní a připomínají mi některé postavy z jiné knižní série Maas. Určitě bych je chtěla potkat i v realitě. A konec? Ještě lepší než ten minulý. (O dost.) Nejvíce na mě asi zapůsobila část s Tkadlenou a Hybern.

Sopfie
16.07.2019 3 z 5

O trochu horší než první díl. Ovšem ani zde autorka nezklamala.

Apoška
03.07.2019 5 z 5

Myslím, že tato kniha byla mnohem napínavější a celkově lepší než první díl.

warca
30.06.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu - druhý díl napínavé série.
Upřímně musím přiznat, že jsem knihu četla na dvakrát. Když se mi do ruky dostal druhý díl poprvé, přečetla jsem stěží prvních sto stran a pak jsem naprosto znuděná knihu odložila.
Asi po roce jsem se do celé série pustila podruhé. Tentokrát jsem se nezáživným začátkem prokousala a pak se nechala unášet ohromným působivým příběhem!
Ještě že mám po ruce hned třetí díl :D
Bylo to nakonec velmi čtivé, vtipné, napínavé a originální!